Hafızlık eğitimini Kütahya’da tamamlayan Somalili iki gencin duygulandıran vefası Hafızlık eğitimini Kütahya’da tamamlayan Somalili iki gencin duygulandıran vefası

Gençlik Merkezinde gerçekleştirilen şenlikte, Havacılık ve Uzay Teknolojileri alanında eğitim alan 11 takımın öğrencileri hazırladığı projeleri tanıttı.

Şenlikte konuşan Vali Musa Işın, teknolojinin Türkiye’nin bağımsızlığı ve geleceği için ne denli önemli olduğuna dikkat çekti.

Konuşmasında yıllardır Türkiye’ye gelişmekte olan ülke sıfatının yakıştırıldığını belirten Işın, “Allah’a şükürler olsun teknolojide artık Avrupa’yla yarışır hale gelmiş bulunmaktayız. Gençlerimiz sayesinde bu noktaya geldik. İnşallah sizlerin içinden Selçuk Bayraktarlar çıkacak. Geleceğimiz gençlerimize bağlı. İnşallah gençlerimiz hünerlerini, kabiliyetlerini, niteliklerini geliştirerek ülkemize çok büyük hizmetler yapacaklar” dedi.

Konuşmaların ardından Vali Musa Işın, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanı Hasan Mandal ile birlikte şenlikte kurulan stantları ziyaret etti ve öğrencileri tebrik etti.

Kaynak: iha