İşte Kumartaşlı'nın istifa açıklaması: 

MAYIN PATLAMASINDA GAZİ OLDUM

Değerli Basın Mensubu Arkadaşlar, Değerli Şehit Ailelerimiz, Gazilerimiz.01-08-1978 tarihinde Afyonkarahisar’da dünyaya geldim.2002 yılında KKK lığı saflarında çok sevdiğim mesleğim olan askerlik mesleğine Piyade Uzman Çavuş olarak başladım.11-07-2004 tarihinde Şırnak’ta operasyon esnasında PKK lı teröristlerin yola döşediği uzaktan kumandalı mayın patlaması sonucu ağır yaralandım. Kucağımda devremi Şehit verdim. 2007 yılında Malül Gazi olarak Gazilik rütbesi ile KKK lığı tarafından emekli edildim.

İSTEMEYEREK EMEKLİ OLDUM

İstemeyerek emekli edilmem sonrasında; Barışta ve savaşta, karada, denizde ve havada her zaman ve her yerde milletime ve cumhuriyetime doğruluk ve muhabbetle hizmet, ve kanunlara ve nizamlara ve amirlerime itaat edeceğime ve askerliğin namusunu Türk Sancağının şanını canımdan aziz bilip icabında vatan, cumhuriyet ve vazife uğrunda seve seve hayatımı feda eyleyeceğime, namusum üzerine and içerim. Şekline ettiğim yemine sadık kalarak durumdan vazife çıkarttım. Vatana hizmetin üniforma ile olmayacağını düşünerek.

Önce 

31-10-2007 tarihinde 2007/22 Sayılı Yönetim Kurulu Kararı ile Dernek Üyesi,

20-01-2009 tarihinde 2009/02 Sayılı Yönetim Kurulu Kararı ile Dernek Şube Başkan Yardımcısı,

22-10-2010 tarihinde 2010/03 Sayılı Yönetim Kurulu Kararı ile Dernek Şube Başkanlığı Görevini Üstlendim.(Mevcut Başkan Bekir Bayram’ın Sağlık Nedenlerinden Dolayı İstifa Etmesin Sonucu)

15-01-2012 tarihinde tüm üyelerimizin oy birliği ile Derneğimiz 3 ncü Olağan Genel Kurulunda Dernek Şube Başkanlığına seçildim. 

28-02-2015 tarihinde tüm üyelerimizin oy birliği ile Derneğimiz 4 ncü Olağan Genel Kurulunda Dernek Şube Başkanlığına seçildim.

11-03-2018 tarihinde tüm üyelerimizin oy birliği ile Derneğimiz 5 ncü Olağan Genel Kurulunda Dernek Şube Başkanlığına seçildim.

DERNEĞE KRAVATSİZ GİRMEDİM

31-07-2007 tarihinden bu güne 13 yıl boyunca derneğimizde fahri olarak, değişik kademelerde görev alarak, bir kuruş dahi huzur hakkı almadan, mesai mefhumu gözetmeden vatana olan vatandaşlık görevimi yerine getirmek, Aziz Şehitlerimize layık olabilmek, Şehit Anne Babalarıma evlat olabilmek, Kahraman Gazilerime destek olmak, yol göstermek için durmadan yorulmadan hizmet ettim. Bu kuruma, Şehitlerimize, Gazilerimize karşı olan saygım ve saygımdan dolayı bir gün dahi bu derneğe kravatsız girmedim.

SON GÜNLERDE YAŞADAIĞIMIZ OLAYLAR...

Bu Gün İtibarıyla Dernek Yönetimi Olarak İstifa ettiğimizi, Derneğimiz Afyonkahisar Şube Başkanlığı Hizmetlerini Durdurduğumuzu Şehit Ailelerimize, Gazilerimize ve Kamuoyuna Üzülerek Duyuruyoruz. Bu karar çok uzun süre düşünülmüş ve çok zor alınmış karar’dır. Bu karar biliyoruz çoğu kesimi çok üzecek ama başta şahsım ve yönetimim olarak son günlerde yaşadığımız olaylar bizleri son derece olumsuz etkiledi. Bir gazi olarak sağlık durumlarımı da göz önünde bulundurarak. Bu kararı almış bulunmaktayız.

HAKKIMIZDA DEVAM EDEN SORUŞTURMA YOK

Bu gün itibarı ile hakkımızda açılmış, devam eden bir soruşturma, dava herhangi bir işlem bulunmamaktadır.15 gün önceki İl Dernekler Müdürlüğü denetlemesinde de son derece başarılı bir denetleme verdik.Bu vesile ile Tüm Şehit ailelerime Gazilerimize Saygılarımızı sunuyorum. Haklarınızı Helal Ediniz.