Koronavirüs salgınından eşiyle birlikte etkilenen test sonucu pozitif çıkan MHP’nin Afyonkarahisareski  İl Sekreteri Üzeyir Barışkan, yaşadıklarını ilk kez Afyon Postası’ndan Pınar Demirdağ’a anlattı. Yüzlerce kişinin izlediği yayında Barışkan yaşadıklarını şu sözlerle anlattı:

UMRE’DE BİRDEN AĞIZ KURULUĞU YAŞAMAYA BAŞLADIK

21 Mart tarihinde umre yolculuğuna başladık. Buradan Medine’ye gittik. Orada 3 gün ibadet ettik ve daha sonra Mekke’ye geçtik. O esnada bizde eşimle ağız kuruluğu başladı. Biz bunu mevsime yorduk. Klimalardan dolayı çarpıldık sandık. Pek aldırış etmedik. İbadetimizi yapmaya devam ettik. Bu süreç böyle devam etti. Ayın 15’inde ülkemize dönmek için yola çıktık. Gece saat 2-3 civarı Mekke’den Cidde’ye havaalanına hareket ettik. Türkiye’den o esnada çocuğum aradı. Baba Zafer Havaalanı’na inmeyeceksiniz, Konya’ya ineceksiniz bilginiz var mı dedi. Hayır dedim. Havaalanından hareket ettik. Şirket yetkilileri son anda bir değişiklik olduğunu söyledi. Konya’ya geldiğimizde tedbirlerle devletin yurduna aldılar.

HASTANEDE ŞOK OLDUK

14 gün yurtta karantina sürecine girdik. Devletimiz bizi en iyi şekilde karşıladı. Kişisel ihtiyaçlarımızı karşıladı. Bizim devletimiz büyük değil kocaman bir devlet. Bu karantina sürecinin son günlerinde bizlerden numune alındı. Bizim boğazlarımızdan numune alınarak, test yapıldı. Daha sonra bize test sonucunuz eksik olduğunu söylediler. Aşağı indiğimizde bizi tam teçhizatlarla karşıladılar. Ambulanslara bindirdiler. Konya Eğitim Araştırma Hastanesi’ne götürüp buyurun yatış dediler. Orada şok olduk. Eşim de orada inandı sonucun pozitif olduğunu söylediler. Eşim bana, ben ona destek olduk. Böyle bir süreci geçirdik.

MORALİMİZ ÇOK BOZULDU

Birkaç unutamadığımız durum vardı. Hastaneye yattık. Bize ilaçla tedaviye başladılar. 5 gün sürdü. Daha sonra kestiler. Daha sonra tekrar testler yaptılar. Daha sonra hemşireler odamıza geldi. Nabzımızı, tansiyonumuzu ölçtüler. Hanım sordu biz bugün taburcu muyuz dedi. Hayır dediler. Yan odaya geçtiler. Bizimle birlikte gelenler vardı. Onları taburcu ettiler. Biz bunu duyduk moralimiz bozuldu. Ama tekrar el ele verdik. Sevdiklerimizle buluşacağız dedik. Ve atlattık.

TORUNUM BİZİ ÇOK DUYGULANDIRDI

Biri de şu. Torunum Ceyda Anneannesini aradı, ne zaman size geleceğim anneanne ne zaman birlikte yatacağız dedi. Keşke bende koronavirüs olsam da sizin yanınıza gelsem sizi çok özledim dedi. Bu bizi çok duygulandırdı.

VİDEOLU MESAJLARLA BİZİ MOTİVE ETTİLER

Onlarca görüntülü videolar çekip iyi dileklerini gönderen mesajlar aldık. Bizleri çok mutlu ettiler. Bize moral verdiler. Bizde inandık. Bir an önce bu süreci atlatacağız diyerek tedavi sürecini geçirdik. Bizim en büyük şansımız eşimle birlikte herhangi bir kronik rahatsızlığımızın olmamasıydı.

SİGARA İÇTİĞİM ÇOK PİŞMANIM

37 sene sigara kullandım. Daha sonra bıraktım. Ancak 5 yıl önce günde 5-6 adet içmeye başladım. Bundan yana çok pişmanım.

YENİDEN DOĞMUŞ GİBİYİZ

Şu anda Allah’a şükrediyoruz. Yeniden doğmuş gibiyiz. Çok mutluyuz. Çok huzurluyuz. Şu anda evde 14 günlük karantina sürecindeyiz. Ayın 6’sında başlamıştı. Milletimizin sağlığı için kurallara uymaya devam edeceğiz.

EVDE EŞİMLE YEMEK YAPIYOR, EGZERSİZ YAPMAYA ÇALIŞIYORUZ

Evde eşimle birlikteyiz. Birlikte yemek hazırlıyoruz. Zaman bulursak spor yapıyoruz. 30 gündür evdeyiz. Karantinadayız. Yurt dönemi oldu. Egzersiz yapmaya çalışıyoruz. Düzenli uyku uyumaya çalışıyoruz. Protein sebze ve meyve ile beslenmeye çalışıyoruz.

BU HASTALIĞIN ŞAKASI YOK

Bu hastalığın şakası yok. Yediden yetmişe sosyal izolasyona uymalıyız. Devletimizin kurallarına uymalıyız. Hastane köşesinde yoğun bakım servisinde nefes almaktan zorlanacağınıza evde canınız sıkılsın. Bu daha iyidir. Evde kal Afyonkarahisar. Evde kal Türkiye.

PLAZMA VERMEYE HAZIRIZ

Eğer süreç istediğimiz gibi ilerlerse, şartlar uyarsa, eşim ve ben şifa bekleyen hastalara plazma vermeye hazırız.