Afyon’a 150 yataklı hastane geliyor: Başkan Zeybek hastanenin yerini açıkladı Afyon’a 150 yataklı hastane geliyor: Başkan Zeybek hastanenin yerini açıkladı

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, 23 Ekim 2023 Pazartesi günü Afyonkarahisar’da olacak. Tatar, Kıbrıs’tan Ankara Esenboğa Havalimanı’na uçacak. Buradan Afyonkarahisar’a hareket edecek olan Tatar’ın ilk durağı 13.30’da Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı olacak. 

ATSO’da Hitap Edecek

Buradan saat 14.15’de Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’i ziyaret edecek olan Tatar, saat 15’de Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği’ni ziyaret edecek. 

Saat 16.30’da Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’na geçecek Tatar, burada kamuoyuna hitap edecek. 

Kocatepe’ye Çıkacak

ATSO’dan Büyük Taarruz’un başladığı Kocatepe’ye çıkacak olan Tatar, burada Mustafa Kemal Anıtı’na çelenk sunacak. Dönüşte de Yüzbaşı Agah Efendi Şehitliği’ni ziyaret edecek. Tatar’ın bu ziyaretleri dikkat çekti. Tatar, Pazartesi günü Afyonkarahisar’da konaklayacak.

Güncel Sorunlar Işığında Kıbrıs ve Geleceği Konuşması Yapacak

Salı günü ise saat 10’da Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Mehmet Karakaş’ı ziyaret edecek. Saat 10.30’da AKÜ’nün Akademik Yılı Açılış Törenine geçilecek. Burada Tatar, “Güncel Sorunlar Işığında Kıbrıs ve Geleceği” konuluş açılış konuşması yapacak ve kendisine Fahri Doktora Takdimi yapılacak. 

Frigya, Mevlevihane ve Ulu Cami Ziyareti

Buradan özeli bir koleji ziyaret edecek olan Tatar, daha sonra Frigya Vadileri ile Mevlevi Cami, Tarihi Konak ve Ulu Camiye geçecek. Tatar, saat 18.30’da basın açıklaması yaptıktan sonra Çarşamba günü Afyonkarahisar’dan ayrılacak. 

-Egemen Toprak Çiçek’in Haberi.