Afyonkarahisar’da 70 yaşında olan bir hasta karın ağrısı ve makatından kan gelme şikayeti ile Sandıklı Devlet Hastanesi’ne başvurdu. Opr. Dr. Resul Sarıgül ve ekibi tarafından hastaya önce ultrason yapıldı ancak herhangi bir bulguya rastlanmadı. 

“13 Santimlik Polip Bulundu”

Daha sonra önce endoskopi daha sonra da kolonoskobi yapılan hastanın kalın bağırsaklarının son kısmında 13 santimlik saplı polip tespit edildi edildi. 

Sandıklı (4)

“Tel Döngü İle Temizlendi”

Hasta hemen işleme alındı. Hastanın polipleri hemen tel döngü ile temizlendi. Durumu düzelen hastanın kanama kontrolleri yapılarak taburcu edildiği öğrenildi. 

70 Yaşındaki Hastaya Başarılı Müdahale

Opr. Dr. Resul Sarıgül, yaptığı açıklamada, “Daha önce hastalığına yönelik herhangi bir tedavi almamış olan 70 yaşındaki erkek hastamız, karın ağrısı ve rektal kanama şikâyeti ile polikliniğimize başvurdu. Yapılan karın ultrasonunda şikâyetlerine yönelik bir bulguya rastlanmadığı için endoskopi önerildi. Daha sonra yapılan kolonoskopi ile hastanın kalın bağırsağının son kısmı olan rektumda anal kanaldan itibaren 13 cm. kadar saplı polip tespit edildi. Hemen işleme alınan hastanın polipleri, elektrokoter bağlanan snare (tel döngü) ile temizlendi. Hastamızın kanama kontrolleri de yapıldıktan sonra işlem sonlandırıldı.” dedi.

Sandıklı (2)

Hastanın Durumu İyi

Dr. Sarıgül, işlem sonrası hastanın genel durumunun iyi olduğunu, herhangi bir şikayeti olmadığını ve son kontrolleri yapılarak taburcu edildiğini belirtti. Bu başarılı müdahale, Sandıklı Devlet Hastanesi’nin cerrahi operasyonlardaki başarısını bir kez daha ortaya koydu.

Afyon’da lösemi hastası çocuğa kardeşi kemik iliğiyle "can" oldu Afyon’da lösemi hastası çocuğa kardeşi kemik iliğiyle "can" oldu

Sandıklı (1)

Muhabir: Egemen Toprak Çiçek'in Haberi