İşte Daylık’ın açıklamaları: 

BUGÜNE KADAR SİYASETTE BULUNMADIM

Yaşanan bazı gelişmeler ve görüşmeler neticesinde şu ana kadar siyasetin hiçbir platformunda bulunmamış, sadece insanı ilişkiler içerisinde yaşamayı ilke edinmiş bir kardeşiniz, akrabanız olarak ülkeme, memleketime ve değerlerime hizmet etmek için siyasi bir karar almış bulunmaktayım. 

KURUCU BAŞKAN OLARAK GÖREVLENDİRDİM

Bugün itibari ile Sayın Ali Babacan beyfendi liderliğinde kurulan Demokrasi ve Atılım Partisi Afyonkarahisar Kurucu il başkanı olarak görevlendirildim. Bu uzun ve zorlu süreçte bana desteklerini esirgemeyen parti teşkilatı, kurucu il heyetimize ve tebrik mesajlarını ileten tüm dostlarıma teşekkürlerimi sunarım.   

İNCELİKLİ SİYASETTEN TAVİZ VERMEYECEĞİZ

Demokrasi ve Atılım Partisi DEVA olarak, iktidarda ve muhalefette siyasi nezaketimizi koruyacağımıza, sorumluluk sahibi dürüst, akılcı, serin kanlı, sakin ve incelikli siyasetten taviz vermeyeceğimizi birleştirici, kapsayıcı ve umut veren bir siyaset üreteceğimizi, istişare müzakere ve çoğulcu siyaseti esas alacağımızı, tüm demokratik yapılarla diyaloğa açık olacağımızı, ilke ve değerlerden asla vazgeçmeyeceğimizi, 

dürüst erdemli şeffaf çözüm odaklı birleştirici bir şekilde çalışacağınızı, 

sadece ve sadece halkımızın refah, huzur ve mutluluğu için çalışacağımızı tüm halkımıza taahhüt ediyoruz.