Afyonkarahisar’ın Emirdağ ilçesi Emirin köyü bölgesinde kaçak kazı yapıldığı ihabarını alın jandarma ekipleri harekete geçti. Ekipleri fark eden kazı yapan kişi elindeki dedektörü atıp kaçmaya başlayınca kovalamaca başladı. Söz konusu şahsın üzerinde 48 adet tarihi eser madeni obje bulundu.

Konuyla ilgili valilikten yapılan açıklama şöyle:

JANDARMAYI FARK EDİNCE KAÇMAYA BAŞLADI

Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı görevlilerince Emirdağ ilçesi Emirin köyü Tavşantepesi mevki mülki sınırları içerisinde kaçak kazı yapıldığı yönünde İstihbari bilgi alınması üzerine, 30.06.2022 tarihinde yapılan incelemede bir şahsın elinde dedektör ile arama yaptığı devriye ekibi tarafından uzak mesafeden tespit edilmiştir. Şahıs Jandarma ekibini farketmiş ve elindeki dedektörü bırakarak bölgeden kaçarak uzaklaşmıştır.

ÜZERİNDEN TARİHİ ESERLER ÇIKTI

Konuyla ilgili bölge üzerinde ve etrafında yapılan incelemede (2) adet dedektör, (1) adet kazma, (1) adet çapa ve (48) adet Tarihi Eser Madeni Obje tespit edilerek muhafaza altına alınmıştır.

ADLİ İŞLEM YAPILDI

Bahse konu firari şahsın kimlik tespiti için yapılan çalışmada Y.Ç. isimli şahıs olduğu tarafımızca ve tanık beyanları kapsamında tespit edilmiş, şahsın kaçak kazı yapmak ile ilgili geçmişte açılan suç dosyasının olduğu görülmüş olup, meydana gelen olay ile ilgili olarak adli işlemlere başlanmıştır.

Afyon’da aile içi kavgada kan döküldü: Babasını bıçaklayarak öldürdü! Afyon’da aile içi kavgada kan döküldü: Babasını bıçaklayarak öldürdü!