SURİYELİLER DURMADAN ÇOCUK YAPIYOR

Daha sonra konuşan İYİ Parti İl Başkanı Muhammed Mısırlıoğlu’da şunları söyledi: “Bugün CHP’nin misafiriyiz bugün. Muhalefet partileri olarak Afyon ekseninde “söz konusu Afyon ise gerisi teferruattır” sözümüzü üst perdeden dile getirmeye devam ediyoruz. Afyon’un ve Türkiye’nin çok fazla sıkıntısı var. Afyonkarahisarlılar ekonomik anlamda zatürre oldu. Afyon’da borçsuz insanımız yok. Mülteciler konusu sessiz bir işgaldir. Biz bu sessiz işgale karşıyız. Biz bu kişilerle birlikte yaşamak istemiyoruz. Bu kişilerle kültürümüz uymuyor. Bunlar durmadan çocuk yapıyor. Nüfusları artıyor. 83 Milyon olan nüfusumuz 10 yıl sonra 100 milyon olacak. Bunun yüzde 25’i mülteci olacak. 

Bunların içimizde yaşamasını istemiyoruz. Onların kendi geldikleri memleketlerinde konuşlanmalılar. Suriyeliler burada serseri mayın gibiler. Kendi vatandaşımızdan daha fazla onları görüyoruz. Kendi çocuklarımızın parkta oynamasından endişeleniyoruz. Bu ülkede bir şeyler iyi gitmediği kesin. Ama 3 maymunu oynuyorlar hem merkezi hükümettekiler hemde ilimizdekiler. Biz bunları haftalık basın toplantılarımızda dile getirmeye devam ediyoruz.

AFYON’DA EDS İHALESİ KONUSU

Afyon’da bir EDS ihalesi yapıldı. Bugün EDS ile ilgili adrese teslim yapılan şeffaflık ilkesinden uzak ihaleyi onaylayacağını öğrendim. Afyonlunun cebine girecek 200 Milyon TL Müteahhit firmanın cebine girecek. Siz bunu küçük mü görüyorsunuz. Belediyemiz bunu kendisi kurabilir bununla ilgili bütçesi olduğunu kendisi söylemişti. Kamu vicdanı rahatsız. Firmanın adını yazmamışlar sadece. Adrese teslim edilen bir ihale bu. Falan şehirde şu işi yapan kişi şu şehirde bu işi yapmış kişi demişler sadece firma ismini yazmamışlar. Sayın Belediye başkanının neden bu konuda suskun.