Şanlıurfa'da şiddetli rüzgar ve yağmur Şanlıurfa'da şiddetli rüzgar ve yağmur

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu düzenlediği basın açıklamasında AK Parti’nin Afyonkarahisar Milletvekillerinin geçen günlerde Zafer Müzesi’nde yaptıkları açıklamalarını hedef aldı.

- “Bu vekillerimizi siyasi bir müzeye yerleştirilecek, müzelik olacaklar, zaten oldular da”

İYİ Partili Mısırlıoğlu açıklamasında “Bildiğiniz gibi şehrin göbeğinde bir Zafer Müzemiz var. Bu müzenin tamiratı ve tadilatı adeta yılan hikayesine dönmüştür. Bu yılan hikayesine dönen Zafer Müzesi’ne 31 Mart seçimlerine kadar pek ilgi ve alaka göstermeyen iktidar milletvekilleri bu ara sık sık geldiklerinde Afyon’a oraya gidip ziyaret ediyorlar, oradan müjde açıklıyorlar. İşte bitiriliyor, tamamlanıyor gibi. Kendileri müzelik duruma düştüler ya biliyorsunuz. Kendileri için bu seçim son zaten. Bundan sonraki dönemde bu vekillerimizi siyasi bir müzeye yerleştirilecek, müzelik olacaklar, zaten oldular da. Bu arkadaşlar gidiyor gidiyor o müzede görüntü veriyorlar, güya takip ettikleri ile ilgili topluma bir mesaj veriyorlar. Günaydın, günaydın orası kaç yıldır tadilat halinde, günaydın. Bu hükümet tasarruf tedbirleri açıklayınca, yatırımların durdurulduğunu açıklayınca mı Zafer Müzesi aklınıza geldi? Biliyorsunuz tasarruf tedbirlerinde yüzde 70’in altındaki hiçbir projenin 3 yıl yatırım yapılmayacağı, o projelerin durdurulacağı ile ilgili bir tasarruf tedbirleri paketi açıklandı. Bu kapsamda tek elinizde kalan yüzde 70’i aşan Zafer Müzesi olduğu için mi oraya gidiyorsunuz?” ifadelerini kullandı.

Whatsapp Image 2024 05 28 At 13.56.25

- “Hadi yapın da görelim”

AK Parti’nin seçimlerden önce vaadi olan Kanlıca’ya yapılacak olan hastaneye de değinen Mısırlıoğlu, “Hadi bakalım Kanlıca’ya söz verdiniz. O tarafa devlet hastanesi yapacaktınız. Ne oldu? 31 Mart seçimlerinden önce basbas bağırdınız seçim rüşveti olarak “Buraya ne olursa olsun devlet hastanesi yapılacak” dediniz. Hadi yapın da görelim. Sizin hükümetiniz 3 yıl yatırım yasağı getirdi.” dedi.

- “Sayın Veysel Eroğlu basbas bağırıyordun, ne oldu hızlı tren?”

Afyonkarahisar’a yapılacak olan hızlı treni soran Mısırlıoğlu, “Ben size söyleyeyim; tren gelir hoş gelir, odaları boş gelir. Ne oldu hızlı tren? Yıl 2024, bugün 28 Mayıs, ne oldu? Sayın Veysel Eroğlu basbas bağırıyordun, ne oldu hızlı tren? Afyon’da hızlı trenle ilgili Allah aşkına bir bakın, taşeronlara verilen işler haricinde çöp kımıldamıyor. Bu hızla giderse de hiç kusura bakmayın 2028 yılı seçimlerinde bile bu hızlı treni Afyon’a getiremezsiniz. Çünkü öyle bir durum söz konusu değil. İnsanların aklıyla alay ettiniz, insanları kandırdınız.” şeklinde konuştu.

Whatsapp Image 2024 05 28 At 13.56.27

- “Hiç boşuna uğraşmayın, müzeliksiniz”

Açıklamasının sonunda Mısırlıoğlu, “Zafer Müzesi’ndeki görüntüleri bundan 2 yıl önce verecektiniz. 2023 seçimlerinden önce bitirecektiniz orayı. 2024 belediye seçimlerinden önce tamamlayacaktınız. O zaman biz sizin samimi olduğunuza inanacaktık. Şimdi hiç boşuna uğraşmayın, müzeliksiniz Allah’ın izniyle sizi de müzeye göndereceğiz.” dedi.

>>Kudret Kuş'un Haberi

Editör: Kudret Kuş