İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu düzenlediği basın toplantısında Iraklı kişinin iş yerinin kapatılması üzerine Burcu Köksal’ın ifadesinin Valilik tarafından istenmesi hakkında açıklamalarda bulundu.

Afyon’da O Mahalledeki Eve Yılan Girdi: Olanlar Oldu... Büyük Panik... Afyon’da O Mahalledeki Eve Yılan Girdi: Olanlar Oldu... Büyük Panik...

- “Vali ve Belediye Başkanı arasındaki polemik beni üzüyor”

Mısırlıoğlu açıklmasında “Burcu Köksal Hanım ile ilgili valiliğin ifadeye çağırması konusuna değinmek istiyorum. Kurumlar arası çatışma bize zarar verir. Özgür özel ve Cumhurbaşkanı Erdoğan bir araya gelecek. Normalleşmeden bahsettiler. Orada bir uzlaşmadan bahsederken burada Vali ve Belediye Başkanı arasında polemik olması beni üzüyor. 

Belediye Başkanı ruhsatı olmayan bir yeri kapatmış. Ruhsat almak için başvursun, her şey legalse ruhsat verilebilir. Bunu Belediye Başkanı da vermek ister sanırım ama onun haricinde Iraklı vatandaş diyorsunuz, Türk vatandaşı oluş sanırım bu arkadaş, evlilik yapmış sanırım Türkiye’den.  

- “Sayın Valimiz makamına çağırıp sorar, Başkan da anlatır”

Valimiz ve Belediye Başkanı telefonla görüşebilecek kadar yakın olduğunu düşünüyorum. İkisi de bir hanımefendi. Sayın Valimiz makamına çağırabilir, o da Valimizin sormuş olduğu o sıkıntıyı anlatır, Sayın Valimiz ikna olmazsa yasal olarak ne gerekiyorsa yapılabilir. Ama böyle bir diyalog geçmemiş. Burcu Köksal’ın açıklamasından bunu anladık. Üzücü bir olay. Kanayan birçok sorunumuz var. Daha trafik sorununu çözemedik, Uydukent’teki kanalizasyon sorununu kökten çözmemiz lazım. Suni gündemler değil gerçek gündemlerle Afyonkarahisar’ın konuşulması lazım.

Muhabir: Egemen Toprak Çiçek