İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu’nun, “kırsaldaki çocuklar laf olsun diye sınava giriyor onlar puanı düşürüyor” açıklamasına sert çıkarak, “Kırsaldaki çocuklara yeteri kadar eğitim götüremedik suç bizim desene. O kırsaldaki çocuğun anası babası bize oy verdi bizde o çocuğu kurtarmalıyız diye vebal bizim desene” dedi

AK Partili Yurdunuseven: 6'lı masa benzeri koalisyonları da tarihe gömdük AK Partili Yurdunuseven: 6'lı masa benzeri koalisyonları da tarihe gömdük

İYİ Partili Mısırlıoğlu’nun açıklamaları şöyle:

SUÇ BİZİM DESENE

Başkan Mısırlıoğlu; “Veysel hoca şöyle bir yorum da bulunmuş “kırsalda bizim çok çocuk var, bunlar okumak için değil de laf olsun diye sınava giriyorlar onlar puanı düşürüyorlar” demiş.

Şunları sormak gerek Veysel Hocaya;Adana, Urfa gibi mevsimlik işçi olarak kullanılan çocukların olduğu memlekette neden başarı düşük değil. Suriyeli yada düzensiz göçmenlerin daha yoğun olduğu illerde neden başarı düşük değil. Kırsaldaki çocuklara yeteri kadar eğitim götüremedik suç bizim desene.

KENDİNİZE EĞİTİMSİZ MARABA MI ARIYORSUNUZ

O kırsaldaki çocuğun anası babası bize oy verdi bizde o çocuğu kurtarmalıyız diye vebal bizim desene. Yeri gelince 4-5 çocuk yapın demeyi biliyorsunuz bakamayacağımız eğitemeyeceğimiz çocukların sucu ne? Kendinize eğitimsiz marabalar mı arıyorsunuz ? O küçümsediğiniz kırsaldan secim zamanı oy istemeyi biliyorsunuz. Veysel hoca Cumhuriyet imkanlarıyla okuyup Şuhut dan çıkıp bakan olmadın mı? köylü çocuklarını neden küçümsüyorsun. “Köylü milletin efendisidir”

EROĞLU ÖZÜR DİLEMELİ

Biri çıkar memleketin kadınlarını aşağılar, biri çıkar oylarıyla bakan olduğun köylerin çocuklarını okumaz bunlar diye küçümser ne günlere kaldık!Suç çocuklarda değil sizin ahbap çavuş ilişkisiyle yandaşları doldurduğunuz makamların işlerini yapmamasındandır. Emir kulu olarak göreve getirdiğiniz cemeatten emir alan bakanlara hesap sorun ! Bizim öz toprağımızın günahsız çocuklarına değil.AKP Milletvekili Sayın Veysel Eroğlu’nu talihsiz açıklaması nedeniyle özür dilemeye davet ediyoruz.