İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu ve parti yönetimi toplumun farklı kesimleriyle ilişkilerini güçlendirmek amacıyla bir dizi Sivil Toplum Kuruluşu (STK) ziyareti gerçekleştirdi. İlk durağı Türkiye Emekliler Derneği olan heyet, dernek yetkilileri ve emeklilerin sorunlarını gündeme getirdi.

Whatsapp Image 2024 06 01 At 11.24.10 (1)

Türkiye Emekliler Derneği Afyonkarahisar Başkanı Ahmet Aytuğ ile yapılan istişarelerde, emeklilerin mevcut ekonomik koşullar altında yaşadıkları zorluklar vurgulandı. Aytuğ, "10 bin lira bu zamanda yeterli değil," diyerek ekonomik gerçekliği özetledi ve prim ödemelerinin karşılığını istediklerini belirtti. Emeklilerin adil bir düzenleme beklediğine dikkat çekti.

Whatsapp Image 2024 06 01 At 11.24.11

Başkan Mısırlıoğlu ise STK'ların toplum için vazgeçilmez yapılar olduğunu vurguladı ve Türkiye Emekliler Derneği'nin büyük bir üye kitlesine sahip önemli bir STK olduğunu belirtti. Emeklilerin karşılaştığı mali zorlukların çözülmesi gerektiğini kaydeden Mısırlıoğlu, emeklilerin yaşamlarını huzur içerisinde sürdürebilecekleri yeterli gelire sahip olmaları gerektiğinin altını çizdi.

"Hükümet emeklilere kulak vermeli"

Mısırlıoğlu, emeklilerin geçim sıkıntısı, yaşam koşulları ve alım güçleriyle ilgili olarak hükümetin ve tüm siyasi partilerin çözüm önerileri sunarak bu sorunları hızla çözme gayretinde olması gerektiğini belirtti. Hükümetten emeklilerin sesine kulak vermesini ve somut çözümler üretmesini talep etti. Emeklilere insanca yaşayacakları maaşların sağlanması gerektiğini vurgulayarak, emeklilerin yaşadığı adaletsizliğe de dikkat çekti. Eklediği diğer hususlarda ise, gelir ve vergi adaletsizliğinin mevcut ekonomik düzende şekillendiğini, orta sınıfın tükenme noktasına geldiğini ifade edip, emeklilikte yetersiz kalan maaşların hayatı olumsuz etkilediğini dile getirdi.

Afyon’da Mezarlıkta Dehşet: Kepçe Alev Alev Yandı... İşte O Anlar... Afyon’da Mezarlıkta Dehşet: Kepçe Alev Alev Yandı... İşte O Anlar...

Whatsapp Image 2024 06 01 At 11.24.11 (1)

Mısırlıoğlu, İYİ Parti'nin Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde ve genel siyasi platformlarda emeklilerin sorunlarını sürekli gündeme getirdiğini ifade ederek, STK'lar ve emeklilerle dayanışma içinde olacaklarının altını çizdi ve desteklerinin devam edeceğini söyledi.

Editör: Kudret Kuş