İYİ Parti’nin seçim koordinasyon merkezinde düzenlen basın toplantısına İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hakan Şeref Olgun, İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, Belediye Başkan adayı Alper Yağcı ve partililer katıldı.

CHP'li Mustafa Karanfil sordu: Uydukent'teki kanalizasyon sorunu bugüne kadar neden çözülmedi? CHP'li Mustafa Karanfil sordu: Uydukent'teki kanalizasyon sorunu bugüne kadar neden çözülmedi?

- Burada aldatma ve kandırma var

İYİ Partili Mısırlıoğlu açıklamalarında; “Biz İYİ Parti olarak Afyonkarahisar’ın merkezi başta olmak üzere tüm ilçelerde adaylarımız ile birlikte hız kesmeden her noktada vatandaşlarımız ile buluşmaya devam ediyoruz. 

Afyon’da bütün partiler adayları ile yarışırken özellikle Cumhur İttifakı cephesinde gelişmeler yaşanıyor. Geçen pazar günü Milliyetçi Hareket Partisi’nin kongresini takip ettik televizyonlardan. Takip ettiğimiz kongrede şapka düştü kel göründü. Şimdi burada Afyonlu seçmenlerden MHP’ye oy istiyorlar ancak MHP’nin Genel Başkanı da Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’sız bu işin olmayacağını söylüyor. Yani burada aldatma ve kandırmanın olduğunu yaptıkları açıklama ile görmüş olduk. 

- Siz MHP’ye oy vereceksiniz, lideriniz AK Parti’ye istiyor

Buradan MHP’ye oy verecek hemşehrilerimize sesleniyorum; siz MHP’ye oy vereceğinizi düşünürken, lideriniz aslında bu oyu AK Parti’ye istiyor. Dolayısıyla burada kendiniz ne kadar iddialı olursanız olun tepede genel merkezimiz nezdinde sizin aslında milletin önünde aldatma yaptığınızı görüyoruz. 

- Her seçimde hayal satıyorsunuz

Bir değişim gerçekleşecek. Bu değişim nasip olursa İYİ Parti adaylarıyla olacak. Sahada görüyoruz, vatandaşlarımız her şeyin farkında. Siyaseten tükenen iktidar temsilcilerine söylüyorum; adaylarınız da aynı, sizin kafa yapınız da aynı, 1 Nisan’dan sonra da değiştireceğiniz bir şey yok, yapacağınız bir hizmette kalmadı. Müjde vere vere Afyon’da, herkesi müjde cennetine çevirdiniz ama verdiğiniz müjdeleri şöyle bir sıralarsak gerçekleştirdikleriniz bunları yüzde 10’u kadar yok, yüzde 90 hayal sattınız. Her seçim dönemi hayal satıyorsunuz, yine hayal satmaya başladınız.” İfadelerini kullandı.