Mısırlıoğlu geçtiğimiz günlerde Zafer Meydanı’nda kurulan yöresel ürünler çadırlarınıda yerel esnafa zarar verdiğini ve şehrin görüntüsünü kötü etkilediğini şu açıklmayla ifade etti; 

“Şimdi yerel yönetimlerin kendi esnafına vurduğu derin bir darbeden bahsedeceğim.  

İlimizde neredeyse geleneksel hale getirilen yöresel ürünler pazarını biliyorsunuz.  

Öyle ki Güneydoğu Anadolu Bölgesi başta olmak üzere bazı yörelerin ürünleri artık bizim için çok erişilebilir. Yani Afyon ekmeğine ne kadar kolay ulaşıyorsak Gaziantep, Adana ya da Maraş yöresine ait ürünlere de o kadar kolay ulaşıyoruz.  

Mehmet Zeybek, Afyon’da yeni belediye binasının yapılacağı yeri açıkladı Mehmet Zeybek, Afyon’da yeni belediye binasının yapılacağı yeri açıkladı

Misafir esnaf fahiş fiyatlara rağmen rağbet görüyor 

Hatta yapılan kazılar, toz toprak yüzünden bizim esnafımız para kazanamazken bile şehrin en işlek noktasında yerleri ayrılan misafir esnaflar fahiş fiyatlara rağmen çok daha fazla rağbet görüyor. 

 Biz böyle organizasyonlara asla karşı değiliz. Herkes rızkını kazanır tabi ki. Hatta deprem bölgesi esnaflarının başımızın üzerinde yeri var.  

Ancak buradaki ince çizgi eşitlik ve adalettir.  

Üstelik ne yazık ki şehrin vitrini sayılabilecek en işlek noktada gerçekleştirilen bu organizasyon sırasında ne yazık ki alanda kalıcı izler bırakılıyor.  

Zemindeki yağ lekelerinin çıkacağını sanmıyorum. Taş söküp takmakta ustalaşan belediyemiz temizleyemezse bu taşları da söküp yeniden takar diye düşünüyorum.” 

Mısırlıoğlu geçtiğimiz günlerde gündem olan Atatürk İlkokulu’ndaki olayla ilgili de “Özellikle yarınlarımızı emanet edeceğimiz çocuklarımıza bu hareketin, hasbelkader öğretmen olmuş bir kişi tarafından yapılması hiçbir şekilde kabul edilemez.” dedi. 

Mısırlıoğlu’nun açıklaması özetle şöyle; 

“İlimiz merkez Atatürk ilkokulunda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı hazırlıkları sırasında bir öğretmenin bir minik kızımızı dikkat eksikliği olduğu gerekçesiyle gösteri grubundan çekerek çıkarması ve bir köşede ayrı tutması bizleri derinden üzmüştür.  

Özellikle yarınlarımızı emanet edeceğimiz çocuklarımıza bu hareketin, hasbelkader öğretmen olmuş bir kişi tarafından yapılması hiçbir şekilde kabul edilemez.  

Cumhuriyetimizin 100 ci yılında yapılan bu hareket üzüntümüzü bir kat daha artırmıştır.  

İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Miraç Sünnetçi’nin olayla ilgili derhal soruşturma açması bizleri memnun etmiştir.  

Bu konunun İYİ Parti olarak takipçisi olacağımızı ifade etmek isterim.” 

>>Kudret Kuş'un Haberi