Tesisin durumu hakkında basın bildirisi açıklaması yapan Olgun,  duyduğu endişeyi dile getirdi. 

Tesis Kapandı Mı, Çalışanlar İşten Çıkarıldı Mı?

Afyonkarahisar Kızılay Maden Suyu fabrikasında yaşanan durumu eleştiren Milletvekili Olgun, "Afyonkarahisar'ımızın değerli bir simgesi olan Kızılay Maden Suyu tesislerinde depozitolu dolumun neden yapılmadığını, tesisten neden üretim sesi gelmediğini sorguluyoruz. Tesis kapandı mı, çalışanlar işten çıkarıldı mı? Mart 2023'te basına yansıyan, fabrika hakkındaki olumsuz görüntüler bizleri tedirgin etmişti. 

Birilerine Peşkeş Çekilmek İçin Mi Düzenlendi

Bu durum, birilerine peşkeş çekilmek için mi düzenlendi? Afyonkarahisar adını taşıyan bu tesisin tekrar revize edilmesi gerekmiyor mu? Zarar ediyor diye daha önce satılan SEKA-Şeker fabrikası gibi değerlerimizin kaybıyla sonuçlanan satış kararları yapılıyor olabilir mi?" şeklinde konuştu.

CHP’li Yalçın Görgöz: Emeklinin insanca yaşaması için maaş zammı kaçınılmaz CHP’li Yalçın Görgöz: Emeklinin insanca yaşaması için maaş zammı kaçınılmaz

Hükümetin Ve İlgili Kurumlar Cevap Versin

Bu olayların aydınlatılmasını talep eden Milletvekili Olgun, hükümetin ve ilgili kurumların bir an önce cevap vermesi gerektiğinin altını çizdi. Afyonkarahisar'ın ve Kızılay'ın prestijli kuruluşlarından birinin potansiyel tehlike altında olabileceğini vurgulayarak, yetkilileri harekete geçmeye çağırdı.

Kaynak: Hanım Sündük