AK Parti’den Burcu Köksal’a Dazkırı Belediyesi yanıtı: İftira niteliğinde! AK Parti’den Burcu Köksal’a Dazkırı Belediyesi yanıtı: İftira niteliğinde!

Milletvekili Olgun, elektrik zammı hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Fatura her zaman yaptıkları gibi vatandaşa kesildi ve elektriğe %38 zam yapıldı! Anlayacağınız sarayın bitmek bilmeyen masrafları yine vatandaşımıza yazıldı. Emeklilerimizi ve asgari ücret ile çalışan milyonlarca vatandaşımızı açlık sınırının altında yaşamayı reva gören iktidar, elektrik fiyatlarına tek kalemde %38 zam yaptı. Bu zam, millete zulümdür! Adaletiniz batsın! İnsafınız kurusun! Kuldan utanmıyorsunuz; bari Allah'tan korkun."

"Cumhurbaşkanlığı İlk Kesilmesi Gereken Kurum"

Olgun, yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanlığı'nın bütçesini küçültmesi gerektiğini vurguladı: "Şatafatlı harcamaları kesmesi gereken, bütçesini küçültmesi gereken ilk kurum Cumhurbaşkanlığı'dır. İktidar sanki yemin etmiş söke söke vatandaşın varını yoğunu alacak."

"Maliye Bakanı'nın 'Başardık' Tweetine Eleştiri"

Olgun, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in attığı tweete de değinerek eleştirilerini sürdürdü: "Maliye Bakanı Sayın Mehmet Şimşek ne tesadüf ki bugün attığı tweette 'Başardık' demiş. Evet, Sayın Şimşek 'Başardınız.' Halkımızı açlığa ve yoksulluğa sevk etmeyi başardınız. Gri listeye çıktık dediğiniz gün elektriğe %38 zam ile vatandaşımız kara listeye girdi. Asgari ücrete %0, elektriğe %38 yapmayı başardınız. Elbette bunun faturasını halkımız size kesecektir." İYİ Parti Milletvekili Hakan Şeref Olgun'un EPDK tarafından açıklanan elektrik zammına gösterdiği tepki, hükümetin ekonomi politikalarını ve vatandaşın üzerindeki mali yükleri eleştirdiği sert bir açıklama olarak dikkat çekiyor.

Muhabir: Hanım Sündük