Saadet Partili Karataş: Siyaset ayrışmak için değil birleşmek için yapılır Saadet Partili Karataş: Siyaset ayrışmak için değil birleşmek için yapılır

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, Afyon Postası’nı ziyaretinde konuştu. Mısırlıoğlu’nu Afyon Postası’nın Sahibi Gazeteci Nail Azbay misafir etti. Mısırlıoğlu, ziyarette AK Parti İl Başkanı olarak atanmasına rağmen Baro Başkanlığı görevinden istifa etmeyeceğini açıklayan Turgay Şahin’e yüklendi. 

“2 ay değil 2 gün bile durmamalı”

Mısırlıoğlu’nun açıklaması şöyle: “Turgay Şahin, Baro Başkanlığı’nı bırakmak zorunda. Bu işler kokuşur. Avukatların barodaki başkanlığını yapan bir kişi adliyede hakim, savcı ya da avukatların karşısına çıktığında iktidar partisinin il başkanlığı sıfatı daha ağır basar. Dolayısı iktidar partisinin il başkanlığı sıfatı ile hakim ve savcıların yanında her zaman Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın temsilcisi olarak bakılır ve yargının bağımsızlığı tarafsızlığına gölge düşer. İlkeli bir davranış değil. Seçimi bahane etmiş. 2 ay sonra seçim var demiş. O koltukta 2 gün bile durmamalı. Açık söylüyorum” 

Muhabir: Esma Azbay