İYİ Parti’de sıcak bir gelişme yaşandı. Merkez İlçe Başkanı Burhanettin Buğa, Teşkilat Başkanı Koray Aydın ile görüşerek görevden ayrıldığını duyurdu. 

Buğa’nın açıklaması şöyle: 

“İYİ Parti teşkilat Başkanımız Koray Aydın Bey’den işlerimin yoğunluğu nedeniyle müsadelerini isteyip 2 yıldır yürütmekte olduğum İYİ Parti Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanlığı görevimden müsade istedim.

‘’SEN BENİM EVLADIMSIN’’ diyerek eli omzumda böyle çekin diyen Ak saçlımız Sn.Teşkilat Başkanımıza şükranlarımı sunuyorum.

Şimdilik kısa bir mola,

Allah ‘a emanet olun…”

KULİSLERDE NE KONUŞULUYOR?

Burhanettin Buğa’nın neden istifa ettiği yönünde net bir bilgi olmazken kulislerde İl Başkanlığı ile arasının açık olduğunu bu yüzden istifasını Teşkilat Başkanına sunduğu konuşuluyor.

YERİNE ATAMA YAPILDI

Merkez İlçe Yönetiminin göreve devam edeceği sadece Merkez İlçe Başkanı Burhanettin Buğa'nın ayrıldığı öğrenildi. Buğa'nın yerine Teşkilattan Sorumlu Merkez İlçe Başkan Yardımcısı olan Orhan Okur vekalete Merkez İlçe Başkanı olarak atandı. Önümüzdeki günlerde bölge slorumlusu Faysal Hacımustafaoğlu'nun yönetimle bir toplantı yapacağı ve buna göre rota çizileceği öğrenildi.