Afyon Postası’nın sokak anketleri Türkiye gündemine düştü. Sözcü TV’de Aklın Yolu programında konuşan Gazeteci İsmail Saymaz, bu anketleri izlediğinden söz ederek şöyle konuştu: 

- Afyon Postası adlı Youtube televizyonunu izledim

“Emeklilerin oy davranışları üzerine düşünüyorum. Dün bu kapsamda Youtube üzerinde gezerken Afyon Postası adlı Youtube televizyonunu izledim. Sadece İstanbul Ankara’ya değil Anadolu’ya da bakıyorum. Afyon’da çarşıya, semt pazarına girmişler. Adayları gösteriyorlar. Kim önde çıktı biliyor musunuz? CHP adayı Burcu Köksal… Hayret ettim. Ben böyle beklemiyordum. Şaşırdım”

Burcu Köksal’dan 'bankamatik memurları' ile ilgili yeni açıklama Burcu Köksal’dan 'bankamatik memurları' ile ilgili yeni açıklama

-Özellikle 50 yaş üzeri kişiler Burcu olsun diyorlar

“Burcu Köksal bana çok agresif geliyordu. Afyon kongresinde davranışları eleştiri konusu olmuştu. Bende eleştirmiştim kendisini. Fakat Burcu Hanım ne yapmış öyle. Ne kadar Burcu Hanım ile ilgili ne kadarı emeklinin canının yanması ile ilgili. Bunu zamanla göreceğiz. Ben oturdum yarım saat izledim. Ev kadınları, genç delikanlılar, özellikle 50 yaş üzeri kişiler Burcu olsun diyorlar. Neden diyorlar. Değişim olsunlar diyorlar. Ardından laf çarşı pazara geliyor. Elindeki torbayı gösteriyorlar. Alım gücünün ne kadar düştüğünü gösteriyorlar. Bu İstanbul Ankara için demiyorum. Afyon gibi milliyetçi muhafazakar bir şehir için diyorum.”