Türkiye Sınai Kalkınma Bankası Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye İş Bankası’nın önceki Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Özince ve Afyonkarahisar Sanayicileri ve İşadamları Derneği (AFSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Sayın, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’i ziyaret etti.

AFSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri’nin de hazır bulunduğu ziyarette Özince, Afyonkarahisar’a yaklaşık 40 yıl önce, merhum Yusuf Özer’in ATSO Yönetim Kurulu Başkanlığı döneminde geldiğini ve misafir edildiğini belirtti. Özince, Afyonkarahisar’ın gelişen bir il olduğunu kaydederek iş insanları ve sanayicilerin, kalkınmadaki rolünün altını çizdi.

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser de ziyaret dolayısıyla Özince’ye teşekkür etti. Özince’nin, Türkiye’nin ilk ulusal bankası olan Türkiye İş Bankası’nda başarılı çalışmalara imza attığına dikkat çeken Serteser, “Sayın Özince’nin tecrübesi iş dünyamız için çok önemlidir” dedi.

Özince, ziyaret sırasında ATSO’nun önceki Yönetim Kurulu Başkanları’nın fotoğraflarını inceledi. Ziyaret, Serteser’in Özince’ye mermerden yapılmış gemi saat takdim etmesi ile sona erdi.

SERTESER, AFSİAD’IN AYLIK İSTİŞARE TOPLANTISI’NA KATILDI

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve Afyonkarahisar Sanayicileri ve İşadamları Derneği Kurucu Başkanı Hüsnü Serteser, AFSİAD tarafından Akrones Otel’de düzenlenen Aylık İstişare Toplantısı’na katıldı. Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye İş Bankası’nın eski Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Özince’nin de iştirakiyle düzenlenen toplantıda konuşan Serteser, “1991 yılında, bir avuç arkadaşımla kurduğumuz, bugün neredeyse 100 kişiye ulaşan ve Afyonkarahisar’ın ekonomisine büyük ölçüde yön veren AFSİAD’ın bu toplantısında Sayın Ersin Özince’yi ağırlamaktan gurur duyuyoruz. Sayın Özince, 1998’den 2011 yılına kadar İş Bankası Genel Müdürlüğü, 2011’den 2019 yılına kadar İş Bankası’nın Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır.

Türkiye İş Bankası, Cumhuriyetimiz’in kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çok anlamlı bir günde, 26 Ağustos 1924 yılında kurulmuş bir bankadır, ilk ulusal bankamızdır. 1 milyon liralık sermaye ile kuruldu, şu an 5 milyar TL’lik bir sermaye, yaklaşık 30 milyar TL’lik piyasa değeri olan, 300’e yakın iştiraki bulunan bir büyük bankadır. Cumhuriyet’in ilk yıllarından itibaren sanayimize, kültür ve sanatımıza önemli katkıları olmuştur” dedi.

Serteser, Türkiye İş Bankası tarafından düzenlenen “İş’te Buluşmalar” toplantılarının son derece yararlı olduğunu, 2011 yılında da bu toplantının Afyonkarahisar’da düzenlendiğini kaydetti.

AFSİAD’ın Aylık İstişare Toplantısı’na ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Gül, ATSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Muammer Türker, ATSO Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Anlıak, Akif İşbilir ve Yücel Albay, ATSO Meclis Üyeleri Adnan Demirel, Hüseyin Şehitoğlu, Mehmet Kurşun, Metin İplikçioğlu, Muammer Budan, Mustafa Özer ve Tufan İplikçioğlu ile ATSO Disiplin Kurulu Başkanı Şuayp Demirel de katıldı.