İSTANBUL (AA) - INVAMED Başkanı Raşit Dinç, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Afyon'da Uzun Çarşı’da bugün altın fiyatları ne kadar? 12 Temmuz  2024  Cuma Afyon'da Uzun Çarşı’da bugün altın fiyatları ne kadar? 12 Temmuz  2024  Cuma

Dinç, mesajında sağlık ve tıp çalışanları başta olmak üzere tüm İslam aleminin mübarek Kurban Bayramı'nı tebrik ederek, bayramların değerlerimize daha çok sarılma günü olduğunu vurguladı.

Bayramların, paylaşmanın, dayanışmanın, beraberliğin, iyiliğin, hoşgörünün en sıcak şekilde hissedildiği mübarek günler olduğunu belirten Dinç, şunları kaydetti:

"Bu düşünceler ile bayramlarda birbirimize sarılırız. Aynı zamanda bayramlarda bencillik, kin, kibir ve çıkarcılık gibi düşüncelerin üstüne gideriz. 'Küsmek ve darılmak için bahaneler aramak yerine, sevmek ve sevilmek için çareler arayın' der Hz. Mevlana. INVAMED olarak, 'Üreten Bir Gelecek' vizyonuyla, sürdürülebilir kalkınmanın anahtarı olan bilim, teknoloji ve inovasyona sağlık için yatırım yaparak, Türkiye'yi daha müreffeh yarınlara taşıma kararlılığı içindeyiz. İnanıyorum ki, millet olarak tarihimizden, kültürümüzden, erdemlerimizden aldığımız sorumlulukla, sevgimizi, muhabbetimizi daha da güçlendirip pekiştireceğiz. Bu duygularla, sağlık ve tıp çalışanları başta olmak üzere, Aziz Milletimizin ve tüm İslam âleminin mübarek Kurban Bayramı'nı içtenlikle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Bayramınız mübarek olsun."


Kaynak: aa