CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in de katıldığı Afyonkarahisar’daki SKM açılışında kürsüye çıkan CHP'nin Afyonkarahisar Belediye Başkan adayı Burcu Köksal seçilmesi halinde Afyonkarahisar Belediyesi'nin kapılarını DEM Parti hariç her siyasi partiye açacağını ifade etmişti. Bu açıklamalar Türkiye gündemine düşmüştü. 

KÖKSAL, SÖZLERİNİN ARKASINDA OLDUĞUNU SÖYLEDİ

Bu konuşmadan sonra Uşak’ta kürsüye çıkan Özgür Özel adayın dilinin sürçtüğünü ve kendisinden durumu düzeltmesini rica ettiğini ifade ederek "bizim kapımız bütün partilere açık" demişti. Ancak Köksal, sosyla medya hesabından sözlerinin arkasında olduğunu dile getirmişti. 

Burcu Köksal’dan Afyon’u sarsacak açıklamalar: Bankamatik memurları, belediye borcu, belediyeye yerleştirilen böcekler Burcu Köksal’dan Afyon’u sarsacak açıklamalar: Bankamatik memurları, belediye borcu, belediyeye yerleştirilen böcekler

Köksal'ın tepki çeken sözlerine bir tepki de İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan geldi. Bugün Bakırköy Özgürlük Meydanı'nda İstanbul halkına seslenen İmamoğlu isim vermeden Burcu Köksal'a yüklendi.

KENDİNE BAŞKA PARTİ BUL

Köksal'ın sözlerini eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun sözlerine benzete İmamoğlu konuşmasında şunları söyledi:  "Ben CHP'nin has evladıyım. En çok çalışan insanı olmak için de gayret sarf ediyorum. Ama insan ayırt etmemek her şeyin önünde. CHP'liyim ama ben şu partiye bu partiye değil bu şehrin her insanına hizmet ediyorum. Her siyasi görüşten olan insanına hizmet ediyorum. 'Ben belediye başkanı olursam şu partilileri belediyeye almam, şu partililer hariç şu partililerle görüşürüm' diyen ya kendine başka bir iş bulacak ya da başka bir parti bulacak onu söyleyeyim. Biz inan ayırt etmeyiz kardeşim. O laf nereye gidiyor biliyor musunuz? Hani birileri çıkıp 'vatan haini, terörist' diyordu ya. Hani büyükşehir belediyesi terörist doluydu ya onu diyen akılla bunu diyen aynı akıl. Öyle yağma yok."