evden eve nakliyat eşya depolama Nakliyat nakliye uluslararası evden eve nakliyat gebze nakliyat

27 Ocak 2020, Pazartesi

Afyon'un en güncel, en aktif, en dürüst İnternet gazetesi.

Çobanlar’da tekstil fabrikası hizmete giriyor, 500 kişi çalışacak

Çobanlar’da tekstil fabrikası hizmete giriyor, 500 kişi çalışacak

Çobanlar Belediyesinin özverili çalışmalarıyla hayata geçirilen tekstil  fabrikasında çoğunluğu kadınlardan oluşan 500 kişi istihdam edilecek.  Çok yakında faaliyete geçmesi planlanan tekstil fabrikasında ilk etapta 150-200 civarında işçinin  çalışması bekleniyor.

SERTİFİKA ALACAKLAR

Tekstil fabrikasında görev yapacak kadın ustalar kursları başarıyla bitirerek sertifikalarını aldılar. Kadın ustaların belge töreni için düzenlenen törene, Belediye Başkanı  Ali  Altuntaş,  İGM Üyesi Cengiz Yıldız, bazı  ilçe müdürleri ve kursiyerler katıldı.

AİLE EKONOMİSİNE KATKI SUNACAK

Çobanlar Belediye Başkanı Ali  Altuntaş, söz  verdikleri gibi tekstil fabrikasını hizmete açacaklarını söyledi. Çobanlarlı kadınların aile  ekonomisine ve ilçemize katkı vermek için canla başla çalıştıklarını söyleyen Başkan Altuntaş, “Fabrikamız en kısa zamanda faaliyete geçecek. Kadın ustalarımızın  işlerinde başarılı olacaklarına inanıyorum. Çobanlarımızın önümüzdeki yıllarda Afyon’un önemli ilçeleri arasında yer alacaktır” dedi.

Çobanlar’da ki tekstil fabrikasında görev yapacak yeni kadınlar  sertifikalarını alarak  ustalıklarına ilk adımlarını attılar

Beğendim 1 Muhteşem 1 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
yukarı çık