Toplantıda ilk olarak önergeler okunarak karara bağlandı. Toplantıda son olarak Özel idare Genel sekreteri Murat Toy, özel idarenin 2019 yılı yatırım bütçesi hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi. Genel Sekreter Toy, 2019 yılında 289 Milyon TL özel idare tarafından yatırım yapıldığını ifade etti.
Meclis üyeleri Fatiha okudu
Toplantı öncesi meclis üyeleri Başkan Burhanettin Çoban’ın talebi üzerine rejim unsurlarınca Suriye'nin İdlib kentinde şehit edilen 34 Mehmetçiğimiz anısına saygı duruşunda bulundular.

Meclis salonu Türk bayrakları ile donatıldı
Özel idare yönetimi tarafında meclis salonu Türk bayrakları ile donatıldı. Meclis adına açıklama yapan İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban hain saldırıda şehit olan kahraman Mehmetçiklerimize başsağlığı diledi. İGM Başkanı Çoban: “Türkiye’nin milli güvenliğini sağlamak, Suriye’de insani bölge oluşturarak göç dalgalarını önlemek ve aynı zamanda ülkemizin bütünlüğüne kastetmiş terör örgütlerine geçit vermemek için İdlib’de görevli kahraman askerlerimize yönelik hain saldırı milletimizi derinden üzmüştür. Bu saldırıda şehit düşen kahraman askerimize Allah’tan rahmet, milletimize en kalbi duygularımla başsağlığı diliyorum. Hafta sonu Dinarlı şehidimiz yüzbaşı Süleyman Şahin’i defnettik. Gözyaşlarımız sel oldu. Meclis üyeleri olarak saygı duruşunda bulunup bir Fatiha okuyalım” dedi.

Bahattin Uslu karakol yapımı için bağışta bulundu
İl Genel Meclisi mart ayı ilk toplantısında sekiz gündem maddesi görüşülerek oy birliği ile karara bağlandı. Toplantının önemli gündem maddelerinden olan ilimiz genelinde yapılması planlanan Jandarma karakollarında kullanılmak üzere hayırsever iş adamı Köylüoğlu Kuru Meyve Sahibi Bahattin Uslu 50 bin TL bağışta bulunmuş paranın şartlı bağış olarak kabul edilme maddesi oy birliği ile kabul edildi. Madde hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Çoban “İGM olarak yapılacak Jandarma karakollarına her türlü desteği vereceğiz bunun yanında hayırsever vatandaşlarımızın da destekleri oluyor kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.
2019 bütçesi 289 Milyon TL
Toplantıda son olarak Özel idare Genel sekreteri Murat Toy özel idarenin 2019 yılı yatırım bütçesi hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi. Genel Sekreter Toy 2019 yılında 289 Milyon TL özel idare tarafından yatırım yapıldığını ifade etti.Genel Sekreter Toy, “2019 yılında il özel idaremizin net geliri 289 Milyon 675 bin TL’dir. 2019 yılı içerisinde  elde edilen gelirin 168 Milyon 679 Bin TL’si İl özel idaremizin öz geliridir. Bütçenin geri kalanı ise 126 Milyon 996 Bin TL’si şartlı olarak çeşitli bakanlıklardan gönderilen yatırım bedelidir. 2019 yılı içerisinde özel idare tarafından şehrimizin en ücra köşesine kadar en iyi hizmeti götürmeye çalıştık. Kamu hizmetlerinin aksamaması adına personelimiz 24 saat özveri ile çalışmaktadır” dedi.