Dinar’da bir inşaat işçisinin öldürülmesi Türkiye gündemine taşındı. Valilik konuyla ilgili şu açıklamada bulundu: “Dinar İlçesinde devam etmekte olan bir inşaatta çalışan işçiler ile inşaata komşu olan bir evde yaşayan aile arasında gürültü ve oluşan tozdan dolayı gerçekleşen tartışmadan kaynaklandığı anlaşılmıştır.”

Ancak HDP’nin Van milletvekili Murat Sarısaç, twitter üzerinden attığı paylaşımlarda özetle Kürtler katlediliyor diyerek, şu iddiada bulundu. 

“AFYON’A KİMLİĞİNDE VAN YAZANLAR ALINMAYACAK”

“Afyon Belediye başkanı, İl Emniyet müdürü ve savcısı gelin gerekli belgeleri imzalayın ve cenazenizi alın gidin zaten Afyon’a Kimliğinde Van yazan kimse alınmayacak boşuna uğraşmayın deniyor. Cenazesini Almaya ,Van’dan gitmeye çalışan Özkan Tokay’ın Babası ve akrabaları Tatvan’dan geri dönmek zorunda kalmak zorunda kaldılar. Kürtler katledilirken hiçbir tedbir almayan devlet yetkilileri, bütün imkanlarını katledilen gencin ailesinin Afyon’a alınmamasına seferber etmiş durumda.”

VALİ ÇİÇEK: CENAZE BİZİM CENAZEMİZDİR

Vali Gökmen Çiçek, twitter üzerinden HDP’li vekilin bu paylaşımını alıntı yaparak yalanladı. Cenaze bizim cenazemizdir diyen Vali Çiçek: 

“Bu sosyal medya paylaşımının tamamı gerçek dışıdır.İl valisi olarak emniyet müdürümüzle beraber saat 03.00’a kadar cenaze sahiplerimizle beraberdik. Sayın bakanımız Süleyman soylu bizzat hastanadeyken arayıp yakın akrabalarıyla görüşmüştür.Cenaze bizim cenazemizdir.” dedi