HDP’li Ferhat Encu, Türkiye'nin Portekiz ile oynadığı maç sırasında sosyal medyada “Biji Portekiz” (Yaşasın Portekiz) mesajı paylaştı. Bu mesaj, özellikle milliyetçi çevrelerde büyük tepkiye neden oldu. Encu'nun paylaşımı, sosyal medyada geniş yankı buldu ve birçok kullanıcı tarafından eleştirildi.

Hasan Arslan: "Bu İhanettir!"

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hasan Arslan, Ferhat Encu'nun mesajını sert bir dille eleştirdi. Arslan, “Bu bir fikir hürriyeti değil, kendi ülkesine düşmanlığın apaçık ilanıdır! Özgürlükler, ihanetin alenen ve apaçık yapılacağı anlamını taşımamaktadır. Demokrasi ve özgürlük, bunlara göre bu ülkeye düşman olmanın karşılıksız kalacağı anlayışına sığınmaktır. İhanet, ihanettir!” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Tepkiler Çığ Gibi

Ferhat Encu’nun paylaşımı, sosyal medyada birçok kullanıcı tarafından eleştirildi. Kullanıcılar, Encu’nun bu tutumunu "ihanet" olarak nitelendirdi ve Türkiye'nin milli değerlerine saygısızlık olarak gördü. 

Afyon’da 40 hatimli aşurenin duası yapıldı Afyon’da 40 hatimli aşurenin duası yapıldı

Özgürlük ve İhanet Tartışması

Hasan Arslan'ın açıklamaları, özgürlük ve ihanet kavramlarının tartışılmasına yol açtı. Arslan, demokrasi ve özgürlüğün, ülkeye düşman olmanın bir kılıfı olamayacağını vurguladı. Bu tartışma, sosyal medya platformlarında ve kamuoyunda geniş yankı buldu.

Muhabir: Kudret Kuş