1999-2004 yıllarında Afyonkarahisar Belediye Başkanı olarak görev yapan Hayrettin Barut, Büyük Taarruz’un 100. Yılında Kütahya’nın Dumlupınar ilçesinin Afyonkarahisar’a bağlanması gerektiğini söyledi. Barut, gerekçe olarak coğrafi olarak Dumlupınar’ın Afyonkarahisar’a daha yakın olduğunu öne sürdü.

Afyonkarahisar Kültür ve Turizm Derneği tarafından Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen "Şairlerimizden Ozanlarımızdan Zaferin 100. Yılı" temalı etkinlik, dernek genel merkezinde çok sayıda misafirin katılımıyla coşkuyla kutlandı.Kutlamalara katılan misafirler arasında 1999-2004 dönemi Afyonkarahisar Belediye Başkanı Hayrettin Barut, 21. Dönem Afyonkarahisar Milletvekili Müjdat Kayayerli, Belçika'daki Emirdağlı Şair - Ozanımız Kamil Sayın, Karslı Ozan Selahattin Dündar ve şair Gülümana Songül Dündar da hazır bulundular.

NASRATTINOĞLU’NA ONURSAL BAŞKANLIK BERATI

Kurucu Genel Başkan Prof. Dr. İrfan Ünver Nasrattınoğlu'nun yönettiği kutlamalara Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlandı.Derneğin son yapılan Genel Kurulu'nda üyelerin tamamının oy birliğiyle almış olduğu kararla Kurucu Başkan Prof. Dr. İrfan Ünver Nastattınoğlu'na layık görülen "Onursal Başkanlık" beratı kendisine takdim edildi.

MHP'li Altan: Milli Eğitim Müdürü Afyon’a hiçbir şey vermiyor, git kardeşim! MHP'li Altan: Milli Eğitim Müdürü Afyon’a hiçbir şey vermiyor, git kardeşim!

TARİHSEL ÖNEMİ BÜYÜK

Daha sonra açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Mehmet Ali Özerkan tüm katılımcıların Zafer Bayramlarını kutlayarak hoş geldiniz dedi. Katılımlarından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Büyük Taarruz ile başlayıp Büyük Zafer'le noktalanan Ulusal Bağımsızlık Savaşımızın önemini, tüm nedenlerini, sonuçlarını ve kazanımlarını, zafere giden yolda Büyük Taarruz sırasında ilk adımın atıldığı Afyonkarahisar coğrafyasının tarihsel önemini dile getiren bir konuşma yaparak daha nice yüzyıllara temennisinde bulundu.

HAYRETTİN BARUT: DUMLUPINAR AFYON'A BAĞLANMALI

Geçmiş dönem Afyonkarahisar Belediye Başkanı Hayrettin Barut, Kurtuluş Savaşı'nda Afyonkarahisar'ın öneminden bahsettiği konuşmasında, Dumlupınar'ın tarihi önemi ve il merkezine yakınlığı sebebiyle esasen Afyonkarahisar il sınırları içinde olması gerektiği noktasında görüş beyan ederek, Zafer'in 100. yılının tüm Afyonkarahisarlılara ve ülkemize kutlu olması dileklerini belirtti.

Geçmiş dönem Afyonkarahisar milletvekillerinden Müjdat Kayayerli de, yaptığı konuşmasında, böyle önemli bir anma etkinliğinde bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, tarihi öneme sahip bir coğrafyanın evlatları olarak, Zafer Bayramı'nın öneminden ve ulusal çapta daha etkin bir şekilde kutlanması gerektiğinden bahsetti.

AFYONKARAHİSAR SEN ANADOLUSUN

Belçika'da yaşayan Emirdağlı Kamil Sayın'ın, Gülümana Songül Dündar'ın, Afyonkarahisar Kültür ve Turizm Derneği Yönetim Kurulu Üyesi şair ve yazar Mürşide Oklu Ayhan'ın, zafer şiirleri tüm konukların büyük beğenisine ve coşkusuna sebep olurken Dernek Kurucu Genel Başkan Yardımcısı şair Ahmet Bodur'un "Afyonkarahisar Sen Anadolusun" şiirini seslendiren Müjdat Kayayerli misafirlerden büyük alkış aldı.