İki askerimizin de geçmişte benzer operasyonlarda yaralandığı ve kahramanlık gösterdikleri belirtildi. Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, askerlerimize geçmiş olsun dileklerini iletti. 06 Temmuz 2024 tarihinde Hakkâri Dağlıca Gevanakurki Üs Bölgesi'nde görev yapan iki kahraman askerimiz, EYP patlaması sonucu yaralandı. Yaralanan askerlerimizden biri Dazkırı ilçesi nüfusuna kayıtlı İs.Uzm.Çvş. Ahmet Düzen, diğeri ise Sandıklı ilçesi nüfusuna kayıtlı P.Uzm.Çvş. Hakan Çetin'dir.

Afyon Şoförler Odası Başkanı: Eylül’e kadar Ambaryolu çift yön olsun Afyon Şoförler Odası Başkanı: Eylül’e kadar Ambaryolu çift yön olsun

Geçmişte de Kahramanca Mücadele Ettiler

İs.Uzm.Çvş. Ahmet Düzen, 31 Mayıs 2022 tarihinde Pençe Kilit Operasyonları sırasında Kuzey Irak Bazni Tepe mevkiinde teröristlerin el bombalı ve roket atışlı saldırısında yaralanmıştı. Bu saldırıdan sonra Hakkâri Devlet Hastanesinde tedavi edilen Düzen, tekrar birliğine dönerek görevine devam etmişti. 06 Temmuz 2024 tarihinde yeniden yaralanan Düzen, ikinci kez terörle mücadele esnasında kahramanlığını göstermiştir. P.Uzm.Çvş. Hakan Çetin ise 28 Kasım 2023 tarihinde Pençe Kilit Operasyonları sırasında Şemdinli Hakkâri’de görev yaparken, Irak’ın Kuzeyinde Hakurk Bölgesinde güdümlü füze saldırısında yaralanmıştı. Derecik Devlet Hastanesinde tedavi edilip, birliğine dönen Çetin, 06 Temmuz 2024 tarihinde yine terörle mücadele sırasında yaralandı.

ismail kumartaşlı-4

Türkiye Harp Malulü Gaziler Derneği'nden Açıklama

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, yaralı askerlerimizin yanlarında olduklarını ve durumlarını takip ettiklerini belirtti. İlgili makamlara bilgi verildiğini söyleyen Kumartaşlı, “İş ve işlemlerinin yapılması için yön gösteriyoruz. Askerlerimize sağlık dileyerek geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Aileleriyle de bizzat irtibat halindeyiz. Şu an için tedavileri sürüyor. Yaralı askerlerimize Allah’tan şifalar diliyorum” dedi.

Kaynak: Betül Çiloğlu