İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Afyonkarahisar Milletvekili Hakan Şeref Olgun, TBMM’de Gazeteci Nail Azbay’a özel açıklamalarda bulundu. İşte o açıklamalar: 

Seçimlere Giden Yolda Fitili Afyon’dan Ateşleyeceğiz

Şimdi bu kamp çalışmaları siyasi partilerin zaman zaman yaptığı başvurduğu toplantılar bende bu bizim partimizin böyle bir kampa girmesi söz konusu olduğunda özellikle Afyonkarahisar’da bu kampın yapılmasını istedim. Baya da bir uğraş verdik sağ olsunlar sayın genel başkanımız ve yönetici arkadaşlarımızda bizi kırmadılar bu kampın Afyon’da yapılmasında karar verildi bu hafta sonu toplanacağız. Burada hem geçmiş seçimlerin bir muhasebesini yapıcağız, hem de bundan sonraki partimizin yol haritasını işte programımızda, çalışmalarımızda, politikamızda düşündüğümüz yenilikleri, değişiklikleri görüşüp yani yeni bir yol haritası çizeceğimizi söyleyebiliriz. İnşallah Afyon’dan biz yeni bir kampanya başlatıyoruz. Bu 2028 yani zamanında yapılırsa 2028 seçimlerine giden yolda bunun fitilini Afyon’da ateşleyeceğiz inşallah hep beraber

Afyon’da Belli Şeyler Bir Kast Sistemine Dönüşmüştü

Yerel seçimlerde iktidarın yüzde 20 farkla ikinci parti olmasını değerlendiren Olgun, “Ben seçim kampanyalarında da zaman zaman dile getirdim yani ben Afyonkarahisar Milletvekili olarak bizim Afyon’umuzda bir değişime ihtiyaç olduğunu söylüyordum. Çünkü 20 yıldan fazla bir zaman uzun bir zaman artık Afyon’da belli şeyler bir kast sistemine dönüşmüştü çok seslilik ortadan kalkmıştı. Bu Türkiye çapında konuşulan bu parti devlet anlayışı Afyon’da özelikle iktidar partisi tarafından artık yönetimin sahibi gibi algılanıyordu. Bende bir yerel yönetimlerde özellikle merkezde bir değişiklik olması Belediye başkanı değişmesi bence Afyon’a olumlu sonuçları olacağını düşünüyorum. En azından artık rekabet tekrar açıldı ki bütün siyasi partiler en azından eşit şartlarda olmasalar da bir gıdım olsun birbirlerine yaklaşmış oldular. Rekabet şartlarında bence bu yüzden iyi olacak, Afyon için iyi olacağını düşünüyorum” dedi. 

Burcu Köksal’ın İfadeye Çağrılma Konusunu Bir Hukukçu Olarak Ben Yadırgamıyorum

“Belediye Başkanı Burcu Köksal’ı nasıl buluyorsunuz?” sorusuna yanıt veren Olgun, Şimdi tabi bir Belediye Başkanı hakkında, hizmetleri hakkında değerlendirme yapmak için çok az bir zaman bu geçen zaman bu konu ile ilgili bir değerlendirme yapmak için erken olduğunu düşünüyorum ancak diğer konularda ben en azından bir hukukçuyum Burcu Hanımda bir hukukçu, göçmenlerle ilgili konuda Burcu Hanım zaten seçimden önce göçmenlere karşı yönetim anlayışını açıklamıştı. Bu konuda sıkıntı yok onu göreceğiz. Burada ifade konusunu bir hukukçu olarak ben yadırgamıyorum çünkü ben avukatım memurlarla ilgili kanun vardır ve Belediye Başkanları hakkında her kim bir şikayet dilekçesinde bulunursa bunu Cumhuriyet Savcısı doğrudan İç İşleri Bakanlığından izin isteyecektir. Yani bu işin şahsın kimliğinin bir önemi yok herkes bu dilekçeyi verdiğinde İçişleri Bakanı da bir ön inceleme yapacaktır. Bildiğim kadarıyla ön inceleme görevi sayın valimize verilmiştir. Sayın Valimizde bu konuda ön inceleme ve görüşlerini almak için Belediye Başkanına yazı yazması gayet normal çünkü bunları toparlayıp Bakanlığa gönderecek, Bakanlıkta soruşturma izni verilip verilmemesine karar verecektir. 

Yapılan Doğrudur

Bu konuda yapılanı da ben hukuki olarak doğru olduğunu düşünüyorum. Bir yanlış ya da özel bir duru olduğunu düşünüyorum ama diğer göçmenler konusunda Belediye Başkanının kendi politikası görüşüdür ki bu artık ülkenin sorunu haline gelmiştir. Ülkemizin beka meselesi haline gelmiştir. Bunu da hep birlikte hiçbir siyasi parti ayrımı gözetmeksizin biz bunu çözmek zorundayız. Bunun için de hep beraber birik ve beraberliğini sağlamak zorundayız bunun dışında Afyonkarahisar için de ben yine de söylüyorum biz her zaman Afyon’a yapılacak işlerde biz Afyonun menfaati neyse onu korumak kollamak çabalamak zorunda olacağımız ve bu şekilde davranacağımızı belirtmek isterim.

Afyon’da Bir Kast Sistemi Oluşmuştu

“Ak Parti Vekillerinin Burcu Hanıma Yaklaşımı Nasıl Sizce Nasıl Gözlemliyorsunuz” sorusuna yanıt veren Olgun, “Valla şöyle benim başta ki sorumun cevabına gelecek bizim Afyonkarahisar’da alışılmış bir şey vardı 20 yıllık yani belediye kazanıyordu, belediyeden sonra genel seçimlerde böyle bir kast sistemi oluşmuştu. Tabi şimdi Ak Parti vekil arkadaşlarım henüz bu şeye alışabildiklerini düşünmüyorum ki bende bunu gözlemliyorum şimdi bu demokraside siz bu belediyeyi yönettiniz şimdi yeni bir belediye değişikliği oldu e bırakın bir rahat bırakın da çalışsın bir iki sene geçsin o zaman oturalım yanlışları hep beraber konuşalım” dedi. 

Seçimden Sonra AK Partili Arkadaşlara Çok Acayip Bir Enerji Geldi

Ben birde bunu şuna yorumluyorum. Şimdi biz üniversitede okurken finans davalarına girerdik sınavın son gününde bazı sınavlarımızın kötü geçtiğini düşünürsek hemen sınavın ertesi günü bir sonraki sınava çalışmak üzere kendimize bir hırs gelirdi. O da iki üç gün sürerdi iki üç gün geçtikten sonra o hırsta biterdi. Yine aynı sistem sınav zamanı çalışırdık şimdi AK Parti vekili arkadaşlara da çok acayip bir enerji geldi belediyeyi kaybedince alışamadılar kendilerini işe verdiler. 

Whatsapp Image 2024 07 11 At 17.41.18

Milletvekili Olarak Bizim Görevimiz Değil Biz İş Takip Etmiyoruz

Ama şimdi bakın bugün ülkenin durumu belli milletin cebinde para yok, karnı aç fakat geçen bir metin okudum aile bakanlığının yapacağı kamu ihale kurumunda kayıtlı bir binanın ihale tarihini duyurmayı kendilerine bir siyasi görev olarak görüyorlar. Hâlbuki milletvekili olarak bizim görevimiz değil biz iş takip etmiyoruz sonuçta programa girdiyse yapılacak yani bu tip şeylere biraz alışamadılar ama alışacaklar en azından gelen iktidardaki muhalefete şimdiden bizim Afyon’da yer olarak alışmaları lazım. Çünkü biz alışığız muhalefet doğduk muhalefet gidiyoruz onlarda bir gün alışacaktır inşallah.

Afyon’da Bu Fabrika Bu Hallere Nasıl Düştü?

Oruçoğlu Yağ Fabrikası’nın satışı ile ilgili konuşan Olgun, “Ben onu basından öğrendim bir takım araştırmalar yaptım orada bir milletvekilinin bu konuda aracı olduğu kişileri tehdit ettiği falan yazınca Afyonkarahisar’da beş milletvekili var. Şimdi bu zandır zan altında kalmaktansa ben dedim ki neyse doğrusu bu doğrusunu cevap verin bizde öğrenelim en azından bu icra dosyasını da biz verelim inceleyelim. Bu milletvekili de kimse belki iyi niyetli olarak aracı olmuştur onu bilemem ama yine de iyi isimler çıkmasın biz niye beş milletvekilinin beşi de zan altına kalsın. Gerçi Ak Partili vekiller olarak kamuoyumuz algılar ama yine de ben bu işi açıklığa kavuşmasını birde Afyonkarahisar gibi bir yerde özel sektöre ait bir fabrikanın neden bu hallere düştüğünü bir Afyonkarahisarlı olarak bunun açıklığa kavuşması için bir soru önergesi cevabı benim için yeterli cevabı gelince de hemşerilerimizle paylaşacağız” dedi. 

Kendisine Yakın Birinin Seçilmesi İçin İstifa Etmiyor

AK Parti İl Başkanı Turgay Şahin’in Baro Başkanlığı’ndan istifa etmemesini değerlendiren Olgun, “Şimdi şöyle özetliyeyim ben otuz üç yıllık avukatım yani bir baro başkanı o baroya ait tüm avukatları temsil ediyor, o avukatların hepsi de Ak Partili değil, CHP’li değil, İYİ Partili değil Afyonkarahisar’ımızın avukatları bu seferde etik olanı il başkanı olduğu gün ayrılması. Evet, iki üç ay sonra seçim var ama yani şimdi burada ben başka bir şey art niyet anlıyorum yani seçimle ilgilenecekte seçimde yine kendisine yakın birini yönetici seçilmesini sağlamak için mühür bende kalsın demek istiyor. İstifa etmiyor. Ben olsaydım istifa ederdim buradan şunu da söyleyeyim artık o devirler geçti şu kurumda bende kalsın, şurası da şu saate kadar benim olsun” dedi. 

“Veysel Eroğlu Artık Bu İşleri Bırakmalı”

Veysel Eroğlu’nun İpek Yolu Afyon’dan geçecek sözlerine değinen Olgun, “Ben Veysel hocama bir bakan olarak ve Afyonkarahisar’a yaptığı hizmetlerden dolayı taktir ediyorum. Bu geçtiğimiz mahalli seçimlerde de defalarca söyledim. Kendisi belediyeyi gidip tehdit ediyordu. Hizmet alacaksanız iktidara oy vereceksiniz diye ben bu konu da kendisinin yaşlandığını onun sözlerini ciddiye almadığımı söyledim. Bu açıklamaları ciddiye almıyor. Şu anda da ben hükümette etkili bir isim veya yaptığı bir iş olduğunu düşünmüyorum. Kaldı ki zaten bazı siyaset de böyledir. Her şeyi yerinde ve zamanında takdire gerekir. Sen Şuhut’ta seçime girdin yaptığı propagandanın cevabını aldı. İktidar olmazsa hizmet gelmez dediği şey kendi yeğenini aday etti kazanamadı. Artık bu işleri bırakması lazım. 

G S D9Atr Wg A Eqsbe

Bozkurt Türk Milletinin Bir Sembolüdür

Bozkurt işareti hakkında düşüncüleri ile ilgili konuşan Olgun, “Bozkurt’ta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün sahip çıkıp yaptığı Türk milletinin bir sembolüdür. Şimdi o konuda Cumhurbaşkanı güzel bir açıklama yaptı. Almanlar’ın kartallarına niye bir şey denmiyor. Bu bence Türkiye kısıtlı olarak yapılmış bir konudur. Bence kötü kınıyorum. Biz parti olarak da kınıyoruz. İnşallah böyle şeyler bir daha olmaz”

10.5 TL’ye Mal Olan Buğdayı 9.25’den Alım Yapıyorlar

-Toprak mahsulleri ofisinin verdiği fiyatlar şu anda maliyet değil. Buyurun oturun buğdayın, arpanın maliyetini hesaplayın verilen fiyatlar maliyetin altında. Şimdi ben bura da biraz önceki sorunuza da kısmen cevap vereceğim. Değerli AK Partili ve diğer MHP’li milletvekillerinde sesleniyorum. Afyon’da böyle göstermelik görünüşleri bırakın bu çiftçinin Afyon tarım memleketi çiftçinin şu haline uğraşın. Çiftçiyi kurtarın. Böyle müjdelerle gelin. Şimdi 9250 lira olan 10,5 liraya mal olan bir buğdayın biz bunu 15 liraya çıkardık Afyonlu size müjde olsun. Emekli maaşına zam olsun. Bugün ben meclisteyim buradan Afyonkarahisar’a tüm hemşerilerime sesleniyorum. Emekli ve asgari ücrete yapılacak zamların hiçbirinde bizim Afyonkarahisar milletvekilleri hiçbir partinin önergesini olumlu kullanmamışlardır. Bugün rekolte dahi düşmüştür. Niye düşmüştür rekolte düştüğü için gübre atamadı ilaçlama yapamadı ekonomik sıkıntılardan. Siz bu konulara el atın bugün işte hayvancılık bitti bitme noktasında bunun için ne yaptınız yani hükümet için ne yaptınız. 

Bundan Sonra Afyonkarahisar’ımıza Daha Çok Uğrayacağım

“Hakan Şeref Olgun’u Afyon’da daha fazla görecek miyiz?” sorusuna yanıt veren Olgun, “Benimde biraz şansımdan oldu. Kısa süre sonra bizim kurucu genel başkanımız tarafından hukuk ve seçim başkanlığına getirildim. Hemen akabinde bir kurultay yaptık onu da ben yaptım. Görev icabıyla o da nisan sonunda. Daha sonra ki çalışma derken bugüne geldik. Bundan sonra Afyonkarahisar’ımıza daha çok uğrayacağım. Ben de özledim Afyon’u. İnşallah bundan sonra şu meclis tatile girsin daha çok vakit geçireceğiz hemşerilerimizle birlikte olacağız. Afyonkarahisarlı hemşerilerime sonsuz sevgiler diliyorum Afyon Postası’nı da çok teşekkür ediyorum” dedi. 

İşte O Röportajın Videosu...

CHP’li Faruk Duha Erhan'dan AK Partili Turgay Şahin'e Lüks Araç Göndermesi CHP’li Faruk Duha Erhan'dan AK Partili Turgay Şahin'e Lüks Araç Göndermesi

Kaynak: Esma Azbay'ın Özel Haberi.