evden eve nakliyat eşya depolama Nakliyat nakliye uluslararası evden eve nakliyat gebze nakliyat

11 Aralık 2019, Çarşamba

Afyon'un Fikir Gazetesi

24 TEMMUZ'DA GAZETECİLER TOPLANDI

24 TEMMUZ'DA GAZETECİLER TOPLANDI

24 TEMMUZ KUTLU OLSUN”
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek programda yaptığı konuşmada, tüm basın çalışanlarının yanında olduğunu söyleyerek her türlü eleştiri, öneri ve taleplerine açık olduğunu dile getirdi. Basın mensuplarının 24 Temmuz Basın Bayramını kutlayan Zeybek, “Her daim basınımızın yanında oldum. Gayemiz güzel Afyonkarahisarımıza hizmet etmek. Basın, bizim gönül gözümüz, yürüyen ayağımız mesafesinde. Hizmetlerimizde aksaklıklar, yanlışlıklar olabilir. Eksik yapmış olabiliriz. Her türlü eleştirinize, önerinize, öngörünüze açığız. Bu vesileyle tüm basın mensuplarımızın 24 Temmuz Basın Bayramını en kalbi duygularımla kutluyorum.” dedi.
“TARAFSIZLIK ÖN İLKE
OLMALI”
AK Parti Milletvekili İbrahim Yurdunuseven,  24 Temmuz Basın Bayramını kutladı. Basının toplumun eli, ayağı, gören gözü ve duyan kulağı olduğunu söyleyen Yurdunuseven, “Basın çalışanlarının yapacağı her türlü bilginin doğrusuyla, yanlışıyla toplumu ilgilendirdiği malumdur. 15 Temmuz’da basın vasıtasıyla, yazılı ve görsel medya vasıtasıyla Sayın Cumhurbaşkanımızın ‘Ölümüne, ölümüne sokağa’ sözünü duymasaydık, belki de sokaklarda farklı şeyler olacaktı. Basınımızda yapılan haberlerin doğru, dürüst ve tarafsız olması ilkesi sizin ön ilkeniz olmalı. Afyonkarahisar basınında da görüyoruz ki; hiçbir zaman taraflı olmayan, yanlı olmayan haberlerinizle Afyonkarahisar halkımızı yönlendiriyorsunuz. Başarılarınızın devamını dilerken, tüm basın çalışanlarımızın 24 Temmuz Basın Bayramını en kalbi duygularımla kutluyorum.” diye konuştu.
“GAZETECİ DENİNCE AKLA
İĞNELEMEK GELİYOR”
Orman ve Su İşleri eski Bakanı, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof Dr. Veysel Eroğlu, eski bir gazeteci olduğunu söyledi. Eroğlu, “Bende içinizde en eski bir gazeteciyim. Rahmetli amcamın gazetesi vardı. Bende orada makale yazardım. Tabi bu çocuğun yazdıkları okunmaz diyerek farklı bir isimle yazardım. Gazeteci deyince akla iğnelemek geliyor. O zaman bizimde bir Belediye Başkanımız vardı. Onu biraz iğneleyen yazılar yazmıştım. Ertesi gün dükkâna damladı. Babam ‘Oğlum böyle şeyler yazarak başımıza iş açacaksın’ demişti.” ifadelerini kullandı.
“AFYON BASININ BİRLİKTELİĞİ GÜZEL”
Afyonkarahisar’da güzel bir birlikteliğin olduğuna işaret eden Eroğlu şu ifadelere yer verdi:
“Basın çok önemli bir organ. Balığı balık gibi haber verelim. Balığı timsah gibi haber verirsek o haber olmaz. Biz hükümet olarak basına büyük önem verdik. Çünkü basın büyük bir güç. Vatandaşın doğru haber alma hakkı var. Haberleri doğru bir şekilde vermemiz lazım. Milletimizin menfaatleri de çok önemli. Bunları göz önüne alarak haber yapmalıyız. Afyon’da çok güzel bir birliktelik görüyorum. Hepiniz bir çatı altında toplandınız. Bu bizim için gurur meselesidir.” ifadelerine yer verdi. Eroğlu, “İnşallah Motokros Şampiyonasına Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı da davet edeceğiz. İlimizin ismini Türkiye’ye ve dünyaya duyuracağız. Bahsettiğim gibi gazetecilik benim ruhumda var. Bugün ben gazeteci olsam bunu haber yapardım. Afyonkarahisar basınının daha da güçlenmesi gerektiğini düşünüyorum.”
“AFYON’U TANITALIM
GÜZELLİKLERİ GÖSTERELİM”
Basın camiasının sıkıntılarını bildiğini belirten Eroğlu şöyle konuştu:
“Basın camiasının sıkıntılarını biliyorum. Bu sıkıntıların çözümünü takip edeceğim. Anadolu’daki mahalli televizyonlar, yerel gazeteler zorluklarla yürüyor. Bunları biliyorum. Bu konuda her türlü desteği veriyoruz. Valimiz ve Belediye Başkanımız ellerinden geleni yapıyor. Benim şahsi kanaatim, sizler için uygun bir kanun çıkmasında fayda var. Bunun için bir komisyon oluşturalım. Daha sonra bunu Ankara’ya taşıyalım. TOKİ noktasında bir talep var. Daha önceki toplantılarda tamam demiştik. Bununla ilgili imkân sağlamıştık. O zaman için talep eden herkese ev imkânı sunduk.  Bunun için tekrar bakalım. Afyon şu anda mutluluk sıralamasında ikinci sırada ama bence birinci sıradadır. Afyon’u tanıtalım. Kendi güzelliklerimizi gösteremiyoruz. Kurumunuzda Afyon’u tanıtma noktasında bir yer ayıralım. Afyon’un turizmden gelir elde etmesi gerekiyor.”
“HABERLERDE TOPLUM
MENFAATİ GÖZETİLİYOR”
Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, basın mensuplarıyla 24 Temmuz tarihine özel olarak Valilik, Belediye Başkanlığı ve Milletvekilleri ile birlikte olmak istediklerini kaydetti. Tutulmaz, “Bu yıl birlikte bir organizasyonla tüm basın mensupları ile bir araya gelmek istedik. Belediye işbirliği ile olan bu programın artıları vardır, eksileri vardır, ama bize göre birlikteliği sağlayabilmenin avantaj olduğu düşüncesindeyim. Basın demokrasinin olmazsa olmaz organlarından birisidir. Toplum adına kamu kurum ve kuruluşlarının, toplum adına siyaset mekanizmasının, diğer STK ve benzerlerinin yaptıklarını takip etme, doğru olanları bildirme, yanlış olanları bildirme, yanlış olanların yeniden düzeltilmesine fırsat verme adına toplumun bir taraftan gözü, bir taraftan kulağı, bir taraftan da dili konumundasınız. Bu özellikleriniz nedeniyle de toplumun her kesiminden önemli bir şekilde değer görüyorsunuz. Bu değerin devam edebilmesinin yolu da sağlıklı bir şekilde habercilik yapmak, sağlıklı bir şekilde yorum yapmaktır. 2 yıldır burada görev yapıyorum. Gözlemlediğim husus şu; basın önemli bir toplumsal görevi yerine getiriyor. Polemik oluşturabilecek hususlardan mümkün olduğu kadar kaçınılıyor. Toplumda sıkıntı yaratabilecek, toplumu birbirine düşürebilecek haberlerden uzak duruluyor. Bu sebeple ben en alttaki muhabirinden en üst yöneticisine kadar tüm basın mensuplarını tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.
“ÖRNEK BİRLİKTELİK
DEVAM ETSİN”
Basın camiasında birlikteliğin örnek olduğuna değinen Tutulmaz sözlerine şöyle devam etti: “Yöneticiler ve çalışanlar anlamında olsun birliktelik güzel bir şekilde gidiyor. İnşallah bu birliktelik devam eder. Çünkü bunun katkısı ilimizedir. İlimizin iyileşmesi, iyi olarak anılması burada yaşayan siz basın mensupları için de önemlidir. Afyonkarahisar’ımızın olumsuz yönleri ile dışarıda anılması buraya gelecek kişilerin sayısını, üniversiteye girecek öğrencilerin niteliğini düşürür. Onun için bizim ilimize zarar verebilecek davranışlardan biz yöneticiler başta olmak üzere siz basın mensuplarının da kaçınması gerekir. Bu aynı zamanda yaşadığımız ile vefa borcumuzdur. Buranın ekmeğini yiyoruz. Bu ilde yaşıyoruz. Buraya karşı hepimizin her makamda, her mevkide, her ortamda olan kişinin sorumluluğu var. Basın mensupları da bu sorumluluğun başında geliyor. Eğer bu şekilde, bugüne kadar geldiği şekliyle devam edersek Afyonkarahisar’ımızı daha iyi tanıtmış oluruz ve bundan da uzun vadede ilimiz daha fazla yararlanmış olur” şeklinde konuştu. Program, Vali Mustafa Tutulmaz ve protokol üyeleri kendilerini fotoğraflayan ve görüntü alan basın mensuplarının yerine geçerek, fotoğraf ve görüntü almaları renkli bir görüntü oluşturdu. Günün anısına hatıra fotoğrafı çekilmesi ile program sona erdi.
YOĞUN KATILIM GERÇEKLEŞTİ
Vali Mustafa Tutulmaz ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in ev sahipliğinde ki programa de ki programa; AK Parti Milletvekilleri Veysel Eroğlu, İbrahim Yurdunuseven, AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Hamza Çömez, İl Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı İl Müdürü Şerife Münire Burcu, Orman ve Su İşleri Bakanlığı 5. Bölge Müdürü Nevzat Alğan, ATSO Başkanı Hüsnü Serteser, Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Başkanı Sezer Küçükkurt, Kanal 3 Tv Mega Birlik Temsilcisi M. Emin Güzbey, Ege Gazeteciler Federasyonu Başkanı Mehmet Abdioğulları, Belediye Başkan Yardımcıları Süleyman Karakuş ve Murat Öner, gazete sahipleri, ulusal basın temsilcileri, radyo, dergi, internet medyası ile televizyon kanallarının temsilcileri katıldı. 

Kaynak: Kocatepe Gazetesi

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
yukarı çık