banner16

banner15

Yeşilyol ve Gazlıgöl Caddesi'ndeki trafik yoğunluğu meclis gündeminde!

Afyonkarahisar Belediye Meclisi, 1 Mart Pazartesi günü saat 19.00 ‘da toplanacak. Toplantıda çok sayıda gündem maddesi var. O gündemlerden bir tanesi, Pandemi nedeniyle faaliyetleri durdurulan bu nedenle ekonomik olarak zor duruma düşen işletmelere/esnaflarımıza nakdi yardım yapılması hakkında teklif ile Gazlıgöl Caddesi ve Yeşilyol Caddesi üzerinde trafik yoğunluğunun azaltılması adına alınacak tedbirler konuşulacak.

GÜNDEM 25.02.2021, 22:22 25.02.2021, 22:28
Yeşilyol ve Gazlıgöl Caddesi'ndeki trafik yoğunluğu meclis gündeminde!
banner18

Belediye'den yapılan açıklama şöyle: 

Toplantıya koronavirüs tedbirleri dolayısıyla sosyal mesafe kuralları gereği misafir kabul edilmeyecek. 

AFYONKARAHİSAR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN İLAN

Belediye Meclisi Çalışma Yönetmeliğinin 6. maddesi hükümleri gereğince 1 MART 2021 PAZARTESİ günü saat 19.00 da Belediye Meclis Salonunda toplanacaktır.

                Toplantıya ait gündem aşağıya çıkartılmıştır.

İlan olunur.

GÜNDEM

 1-Bir önceki toplantıya ait Şubat Ayı Meclis tutanak özetinin oylanması.  

 2-Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan Belediyemiz sınırları içerisindeki muhtelif mahallelerdeki bilgi evleri ile sportif faaliyetlerin, turnuvaların ve görevlerin Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğünce yürütülmesi hakkında teklif.

                3-Gelecek oturumun gün ve saatinin belirlenmesi.

GÜNDEME ALINACAKLAR

               TEKLİFLER

                03-01- Özel Kalem Müdürlüğünün görev yetki ve sorumlulukları ile çalışma usul ve esaslarını belirleyen Yönetmeliğin görüşülmesi hakkında teklif.

                04-02- Zabıta Müdürlüğünün görev yetki ve sorumlulukları ile çalışma usul ve esaslarını belirleyen Yönetmeliğin görüşülmesi hakkında teklif.

                05-03- Hukuk İşleri Müdürlüğünün görev yetki ve sorumlulukları ile çalışma usul ve esaslarını belirleyen Yönetmeliğin görüşülmesi hakkında teklif.

                06-04- İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün görev yetki ve sorumlulukları ile çalışma usul ve esaslarını belirleyen Yönetmeliğin görüşülmesi hakkında teklif.

                07-05- Mali Hizmetler Müdürlüğünün görev yetki ve sorumlulukları ile çalışma usul ve esaslarını belirleyen Yönetmeliğin görüşülmesi hakkında teklif.

                08-06- İşletme Müdürlüğünün görev yetki ve sorumlulukları ile çalışma usul ve esaslarını belirleyen Yönetmeliğin görüşülmesi hakkında teklif.

                09-07-Destek Hizmetleri Müdürlüğünün görev yetki ve sorumlulukları ile çalışma usul ve esaslarını belirleyen Yönetmeliğin görüşülmesi hakkında teklif.

                10-08- Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün görev yetki ve sorumlulukları ile çalışma usul ve esaslarını belirleyen Yönetmeliğin görüşülmesi hakkında teklif.

                11-09- Muhtarlık ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğünün görev yetki ve sorumlulukları ile çalışma usul ve esaslarını belirleyen Yönetmeliğin görüşülmesi hakkında teklif.

                12-10- Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğünün görev yetki ve sorumlulukları ile çalışma usul ve esaslarını belirleyen Yönetmeliğin görüşülmesi hakkında teklif.

                13-11- Su ve Kanalizasyon Müdürlüğünün görev yetki ve sorumlulukları ile çalışma usul ve esaslarını belirleyen Yönetmeliğin görüşülmesi hakkında teklif.

                14-12- Temizlik İşleri Müdürlüğünün görev yetki ve sorumlulukları ile çalışma usul ve esaslarını belirleyen Yönetmeliğin görüşülmesi hakkında teklif.

                15-13- Park ve Bahçeler Müdürlüğünün görev yetki ve sorumlulukları ile çalışma usul ve esaslarını belirleyen Yönetmeliğin görüşülmesi hakkında teklif.

                16-14- Veteriner İşleri Müdürlüğünün görev yetki ve sorumlulukları ile çalışma usul ve esaslarını belirleyen Yönetmeliğin görüşülmesi hakkında teklif.

                17-15- Ulaşım Hizmetleri ve Makine İkmal Müdürlüğünün görev yetki ve sorumlulukları ile çalışma usul ve esaslarını belirleyen Yönetmeliğin görüşülmesi hakkında teklif.

                18-16- Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün görev yetki ve sorumlulukları ile çalışma usul ve esaslarını belirleyen Yönetmeliğin görüşülmesi hakkında teklif.

                19-17- Fen İşleri Müdürlüğünün görev yetki ve sorumlulukları ile çalışma usul ve esaslarını belirleyen Yönetmeliğin görüşülmesi hakkında teklif.

                20-18- İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün görev yetki ve sorumlulukları ile çalışma usul ve esaslarını belirleyen Yönetmeliğin görüşülmesi hakkında teklif.

                21-19- Yazı İşleri Müdürlüğünün görev yetki ve sorumlulukları ile çalışma usul ve esaslarını belirleyen Yönetmeliğin görüşülmesi hakkında teklif.

                22-20- Maliye Hazinesi ile hissedar olduğumuz Örnekevler Mahallesi, 77 Ada, 9 Parsel Nolu taşınmazdaki hissemizin satışının yapılması, satış şartları ve muhammen bedelin tespiti için Belediye Encümenine yetki verilmesi hakkında teklif.

                23-21- Pandemi nedeniyle faaliyetleri durdurulan bu nedenle ekonomik olarak zor duruma düşen işletmelere/esnaflarımıza nakdi yardım yapılması hakkında teklif.

                24-22- Halkımızın ve özellikle gençlerimize kitap okuma alışkanlığı kazandırılması, sahih kaynaklarla buluşması, bilinçli, hurafelerden uzak bir yaşam sağlanması ve temel bilgilerin öğretildiği bilgili bir toplum oluşturulmasına yönelik Afyonkarahisar Necat Gençlik ve Spor Kulübü Derneği ile Belediyemiz arasında ortak işbirliği yapılmasına, protokolü imzalamak üzere Belediye Başkanı Mehmet ZEYBEK’e yetki verilmesi hakkında teklif.

                25-23- İlimiz Gazlıgöl Caddesi ve Yeşilyol Caddesi üzerinde trafik yoğunluğunun azaltılması adına alınacak tedbirler ile ilgili Trafik Komisyon Raporu.

                26-24- Hız kesici, durak yeri trafik levhası ve trafik ile ilgili taleplerin değerlendirilmesi ile ilgili Trafik Komisyon Raporu.

                27-25- Kamu kurum ve kuruluşlarından ve vatandaşlarımızdan gelen hız kesici, durak yeri trafik levhası ve trafik ile ilgili talepler hakkında teklif.

                28-26- İşletme Müdürlüğünce işletilmekte olan Gazlıgöl Kaplıcası termal tesisleri Banyo-villa-apart ve günlük banyo fiyat tarifelerinin yeniden  belirlenmesi hakkında teklif.

                29-27- İlimiz Merkez Yarenler Mahallesi, 521 ve 526 Adalardaki bazı parsellerin imar durumlarının belirlenmesi hakkında teklif.

                30-28- İlimiz Merkez Akçin (Veysel Karani) Mahallesi, 269 Ada, 8 ve 9 Nolu Parselin bulunduğu alanda ilave imar planı yapılması hakkında teklif.

                31-29- İlimiz Merkez Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi, 1074  Adanın güneyinde bulunan tescil harici olan yere Mahalle Fırını  ve Trafo  Alanı yapılması hakkında teklif.

                32-30- İlimiz Merkez Kocatepe Mahallesi, 794 Ada, 328 Numaralı Parselin doğusunda bulunan tescil harici olan yere Muhtarlık Binası ve Mahalle Fırını yapılması hakkında teklif.

                33-31- İlimiz Merkez Selçuklu Mahallesi, 3784 Ada 1 Parselin güneyinde imar plan değişikliği yapılması hakkında teklif.

                34-32- İlimiz Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi 3861 Ada, 17  Parsel ile Hamidiye Mahallesi, 51 Ada, 142 Parselde elektronik haberleşme istasyonlarının kurulumuna mahsus on beş metreden yüksek kule ve direklerin uygulama imar planlarına işlenmesi hakkında teklif.

                  35-33- İlimiz Merkez Akçin Mahallesi, 2 Nolu Küçük Sanayi Sitesinin arkasındaki ilave Küçük Sanayi Sitesinde revizyon yapılması hakkında teklif.

                36-34- İlimiz Merkez Hamidiye (Hasan Karaağaç) Mahallesi, 290 Ada 62 Nolu Parselin bulunduğu alanda ilave imar planı yapılması hakkında teklif.

                37-35- İlimiz Merkez Yenice Mahallesi, 2533 Adanın olduğu bölgede imar plan değişikliği yapılması hakkında teklif.

                38-36- İlimiz Merkez Kanlıca ile Zafer Mahallerinin arasındaki yolun düzenlenerek  imar planlarımıza işlenmesi hakkında teklif.

                39-37- İlimiz Merkez Yenice Mahallesi, 330 Ada, 6 Parselde  mevcut bulunan Fuar Hastanesin olduğu yerde  imar plan değişikliği yapılması hakkında teklif.

40-38- İlimiz Merkez Yenice Mahallesi 1668 adanın emsali sabit kalmak üzere Yençok=22.00  (6 kat) olarak imar plan değişikliği yapılması hakkında teklif.

41-39- İlimiz Merkez Akçin Mahallesi, 308 Ada 22 Numaralı Parselin bulunduğu alanda imar plan değişikliği yapılması hakkında Bayındırlık ve İmar Komisyon Raporu.

42-40- İlimiz Merkez Ataköy Mahallesi K25D01B3C Pafta, 2004 Ada, 10, 11, 13 ve 14 Parsellere Düğün Salonu yapılması hakkında Bayındırlık ve İmar Komisyon Raporu.

Yorumlar (8)
Ahmet 4 ay önce
Tek yön uygulamasına ve bazı yolları trafiğe kapatmadığınız sürece trafik sorununu çözemezsiniz.
MEHMET EKİCİ 4 ay önce
gazlıgöl caddesi ve yeşil yolda trafik sıkışıklığı kadar ordu bulvarın dada trafik bir hayli sıkışık uygunsuz parklar her yerde trafiği olumsuz etkiliyor
MEHMET EKİCİ 4 ay önce
afyonda trafikle ilgilenen kaldırımlarla ilgilenen yetkili varmı her isteyen istediği gibi hareket ediyor münübüsler istediği yerde duruyor esnaf kaldırımı istediği gibi işgal ediyor vatandaş istediği yere park ediyor sonuç biz bunu nasıl çözeriz cevap toplantılarla
Afyonlu 4 ay önce
Buradaki en büyük sorun, büyük servis otobüsleri (O403) ve hat minübüsleri ve belediye otobüsleri. Bu güzargahlara bunlar girmezse sanki biraz sakinler. birde gazligöl caddseinin tek yön olması önemli bir yük alır tabiki.
Omar 4 ay önce
Sosyal medyayla her gün hoy boy gazetelere çıkmakla ve gönül belediyeciliğiyle trafik sorununu çözemezsiniz.Siz daha ben sizden daha akıllıyım benliğindesiniz.
Afyon 4 ay önce
Halkı ilgilendiren hiçbirşey yok. Allah sonumuzu hayır eylesin.
Omar 4 ay önce
Koca koca servis otobüslerinin en merkeze kadar girmesini bile önleyemezken trafik sorunundan bahsetmeyin.
afyonlu 4 ay önce
Sayın Başkanım, Ticari hatların 49 yıllık meselesi, Bu insanların elinden ekmeğini almak günahtır. Zamanında satışı yapılarak alınan hakkı nasıl geri alacaksınız, Unutmayın sizden büyük ALLAH var... o Kadar kişinin günahını çekemezsiniz....
20°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 23 Haziran 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 40 84
2. Galatasaray 40 84
3. Fenerbahçe 40 82
4. Trabzonspor 40 71
5. Sivasspor 40 65
6. Hatayspor 40 61
7. Alanyaspor 40 60
8. Karagümrük 40 60
9. Gaziantep FK 40 58
10. Göztepe 40 51
11. Konyaspor 40 50
12. Başakşehir 40 48
13. Rizespor 40 48
14. Kasımpaşa 40 46
15. Malatyaspor 40 45
16. Antalyaspor 40 44
17. Kayserispor 40 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 40 38
20. Gençlerbirliği 40 38
21. Denizlispor 40 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 38 86
2. M. United 38 74
3. Liverpool 38 69
4. Chelsea 38 67
5. Leicester City 38 66
6. West Ham 38 65
7. Tottenham 38 62
8. Arsenal 38 61
9. Leeds United 38 59
10. Everton 38 59
11. Aston Villa 38 55
12. Newcastle 38 45
13. Wolverhampton 38 45
14. Crystal Palace 38 44
15. Southampton 38 43
16. Brighton 38 41
17. Burnley 38 39
18. Fulham 38 28
19. West Bromwich 38 26
20. Sheffield United 38 23
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 38 86
2. Real Madrid 38 84
3. Barcelona 38 79
4. Sevilla 38 77
5. Real Sociedad 38 62
6. Real Betis 38 61
7. Villarreal 38 58
8. Celta de Vigo 38 53
9. Granada 38 46
10. Athletic Bilbao 38 46
11. Osasuna 38 44
12. Cádiz 38 44
13. Valencia 38 43
14. Levante 38 41
15. Getafe 38 38
16. Deportivo Alaves 38 38
17. Elche 38 36
18. Huesca 38 34
19. Real Valladolid 38 31
20. Eibar 38 30