banner16

banner15

Yeşilyol ve Gazlıgöl Caddesi'ndeki trafik yoğunluğu meclis gündeminde!

Afyonkarahisar Belediye Meclisi, 1 Mart Pazartesi günü saat 19.00 ‘da toplanacak. Toplantıda çok sayıda gündem maddesi var. O gündemlerden bir tanesi, Pandemi nedeniyle faaliyetleri durdurulan bu nedenle ekonomik olarak zor duruma düşen işletmelere/esnaflarımıza nakdi yardım yapılması hakkında teklif ile Gazlıgöl Caddesi ve Yeşilyol Caddesi üzerinde trafik yoğunluğunun azaltılması adına alınacak tedbirler konuşulacak.

GÜNDEM 25.02.2021, 22:22 25.02.2021, 22:28
Yeşilyol ve Gazlıgöl Caddesi'ndeki trafik yoğunluğu meclis gündeminde!
banner18

Belediye'den yapılan açıklama şöyle: 

Toplantıya koronavirüs tedbirleri dolayısıyla sosyal mesafe kuralları gereği misafir kabul edilmeyecek. 

AFYONKARAHİSAR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN İLAN

Belediye Meclisi Çalışma Yönetmeliğinin 6. maddesi hükümleri gereğince 1 MART 2021 PAZARTESİ günü saat 19.00 da Belediye Meclis Salonunda toplanacaktır.

                Toplantıya ait gündem aşağıya çıkartılmıştır.

İlan olunur.

GÜNDEM

 1-Bir önceki toplantıya ait Şubat Ayı Meclis tutanak özetinin oylanması.  

 2-Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan Belediyemiz sınırları içerisindeki muhtelif mahallelerdeki bilgi evleri ile sportif faaliyetlerin, turnuvaların ve görevlerin Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğünce yürütülmesi hakkında teklif.

                3-Gelecek oturumun gün ve saatinin belirlenmesi.

GÜNDEME ALINACAKLAR

               TEKLİFLER

                03-01- Özel Kalem Müdürlüğünün görev yetki ve sorumlulukları ile çalışma usul ve esaslarını belirleyen Yönetmeliğin görüşülmesi hakkında teklif.

                04-02- Zabıta Müdürlüğünün görev yetki ve sorumlulukları ile çalışma usul ve esaslarını belirleyen Yönetmeliğin görüşülmesi hakkında teklif.

                05-03- Hukuk İşleri Müdürlüğünün görev yetki ve sorumlulukları ile çalışma usul ve esaslarını belirleyen Yönetmeliğin görüşülmesi hakkında teklif.

                06-04- İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün görev yetki ve sorumlulukları ile çalışma usul ve esaslarını belirleyen Yönetmeliğin görüşülmesi hakkında teklif.

                07-05- Mali Hizmetler Müdürlüğünün görev yetki ve sorumlulukları ile çalışma usul ve esaslarını belirleyen Yönetmeliğin görüşülmesi hakkında teklif.

                08-06- İşletme Müdürlüğünün görev yetki ve sorumlulukları ile çalışma usul ve esaslarını belirleyen Yönetmeliğin görüşülmesi hakkında teklif.

                09-07-Destek Hizmetleri Müdürlüğünün görev yetki ve sorumlulukları ile çalışma usul ve esaslarını belirleyen Yönetmeliğin görüşülmesi hakkında teklif.

                10-08- Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün görev yetki ve sorumlulukları ile çalışma usul ve esaslarını belirleyen Yönetmeliğin görüşülmesi hakkında teklif.

                11-09- Muhtarlık ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğünün görev yetki ve sorumlulukları ile çalışma usul ve esaslarını belirleyen Yönetmeliğin görüşülmesi hakkında teklif.

                12-10- Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğünün görev yetki ve sorumlulukları ile çalışma usul ve esaslarını belirleyen Yönetmeliğin görüşülmesi hakkında teklif.

                13-11- Su ve Kanalizasyon Müdürlüğünün görev yetki ve sorumlulukları ile çalışma usul ve esaslarını belirleyen Yönetmeliğin görüşülmesi hakkında teklif.

                14-12- Temizlik İşleri Müdürlüğünün görev yetki ve sorumlulukları ile çalışma usul ve esaslarını belirleyen Yönetmeliğin görüşülmesi hakkında teklif.

                15-13- Park ve Bahçeler Müdürlüğünün görev yetki ve sorumlulukları ile çalışma usul ve esaslarını belirleyen Yönetmeliğin görüşülmesi hakkında teklif.

                16-14- Veteriner İşleri Müdürlüğünün görev yetki ve sorumlulukları ile çalışma usul ve esaslarını belirleyen Yönetmeliğin görüşülmesi hakkında teklif.

                17-15- Ulaşım Hizmetleri ve Makine İkmal Müdürlüğünün görev yetki ve sorumlulukları ile çalışma usul ve esaslarını belirleyen Yönetmeliğin görüşülmesi hakkında teklif.

                18-16- Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün görev yetki ve sorumlulukları ile çalışma usul ve esaslarını belirleyen Yönetmeliğin görüşülmesi hakkında teklif.

                19-17- Fen İşleri Müdürlüğünün görev yetki ve sorumlulukları ile çalışma usul ve esaslarını belirleyen Yönetmeliğin görüşülmesi hakkında teklif.

                20-18- İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün görev yetki ve sorumlulukları ile çalışma usul ve esaslarını belirleyen Yönetmeliğin görüşülmesi hakkında teklif.

                21-19- Yazı İşleri Müdürlüğünün görev yetki ve sorumlulukları ile çalışma usul ve esaslarını belirleyen Yönetmeliğin görüşülmesi hakkında teklif.

                22-20- Maliye Hazinesi ile hissedar olduğumuz Örnekevler Mahallesi, 77 Ada, 9 Parsel Nolu taşınmazdaki hissemizin satışının yapılması, satış şartları ve muhammen bedelin tespiti için Belediye Encümenine yetki verilmesi hakkında teklif.

                23-21- Pandemi nedeniyle faaliyetleri durdurulan bu nedenle ekonomik olarak zor duruma düşen işletmelere/esnaflarımıza nakdi yardım yapılması hakkında teklif.

                24-22- Halkımızın ve özellikle gençlerimize kitap okuma alışkanlığı kazandırılması, sahih kaynaklarla buluşması, bilinçli, hurafelerden uzak bir yaşam sağlanması ve temel bilgilerin öğretildiği bilgili bir toplum oluşturulmasına yönelik Afyonkarahisar Necat Gençlik ve Spor Kulübü Derneği ile Belediyemiz arasında ortak işbirliği yapılmasına, protokolü imzalamak üzere Belediye Başkanı Mehmet ZEYBEK’e yetki verilmesi hakkında teklif.

                25-23- İlimiz Gazlıgöl Caddesi ve Yeşilyol Caddesi üzerinde trafik yoğunluğunun azaltılması adına alınacak tedbirler ile ilgili Trafik Komisyon Raporu.

                26-24- Hız kesici, durak yeri trafik levhası ve trafik ile ilgili taleplerin değerlendirilmesi ile ilgili Trafik Komisyon Raporu.

                27-25- Kamu kurum ve kuruluşlarından ve vatandaşlarımızdan gelen hız kesici, durak yeri trafik levhası ve trafik ile ilgili talepler hakkında teklif.

                28-26- İşletme Müdürlüğünce işletilmekte olan Gazlıgöl Kaplıcası termal tesisleri Banyo-villa-apart ve günlük banyo fiyat tarifelerinin yeniden  belirlenmesi hakkında teklif.

                29-27- İlimiz Merkez Yarenler Mahallesi, 521 ve 526 Adalardaki bazı parsellerin imar durumlarının belirlenmesi hakkında teklif.

                30-28- İlimiz Merkez Akçin (Veysel Karani) Mahallesi, 269 Ada, 8 ve 9 Nolu Parselin bulunduğu alanda ilave imar planı yapılması hakkında teklif.

                31-29- İlimiz Merkez Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi, 1074  Adanın güneyinde bulunan tescil harici olan yere Mahalle Fırını  ve Trafo  Alanı yapılması hakkında teklif.

                32-30- İlimiz Merkez Kocatepe Mahallesi, 794 Ada, 328 Numaralı Parselin doğusunda bulunan tescil harici olan yere Muhtarlık Binası ve Mahalle Fırını yapılması hakkında teklif.

                33-31- İlimiz Merkez Selçuklu Mahallesi, 3784 Ada 1 Parselin güneyinde imar plan değişikliği yapılması hakkında teklif.

                34-32- İlimiz Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi 3861 Ada, 17  Parsel ile Hamidiye Mahallesi, 51 Ada, 142 Parselde elektronik haberleşme istasyonlarının kurulumuna mahsus on beş metreden yüksek kule ve direklerin uygulama imar planlarına işlenmesi hakkında teklif.

                  35-33- İlimiz Merkez Akçin Mahallesi, 2 Nolu Küçük Sanayi Sitesinin arkasındaki ilave Küçük Sanayi Sitesinde revizyon yapılması hakkında teklif.

                36-34- İlimiz Merkez Hamidiye (Hasan Karaağaç) Mahallesi, 290 Ada 62 Nolu Parselin bulunduğu alanda ilave imar planı yapılması hakkında teklif.

                37-35- İlimiz Merkez Yenice Mahallesi, 2533 Adanın olduğu bölgede imar plan değişikliği yapılması hakkında teklif.

                38-36- İlimiz Merkez Kanlıca ile Zafer Mahallerinin arasındaki yolun düzenlenerek  imar planlarımıza işlenmesi hakkında teklif.

                39-37- İlimiz Merkez Yenice Mahallesi, 330 Ada, 6 Parselde  mevcut bulunan Fuar Hastanesin olduğu yerde  imar plan değişikliği yapılması hakkında teklif.

40-38- İlimiz Merkez Yenice Mahallesi 1668 adanın emsali sabit kalmak üzere Yençok=22.00  (6 kat) olarak imar plan değişikliği yapılması hakkında teklif.

41-39- İlimiz Merkez Akçin Mahallesi, 308 Ada 22 Numaralı Parselin bulunduğu alanda imar plan değişikliği yapılması hakkında Bayındırlık ve İmar Komisyon Raporu.

42-40- İlimiz Merkez Ataköy Mahallesi K25D01B3C Pafta, 2004 Ada, 10, 11, 13 ve 14 Parsellere Düğün Salonu yapılması hakkında Bayındırlık ve İmar Komisyon Raporu.

Yorumlar (8)
Ahmet 2 ay önce
Tek yön uygulamasına ve bazı yolları trafiğe kapatmadığınız sürece trafik sorununu çözemezsiniz.
MEHMET EKİCİ 2 ay önce
gazlıgöl caddesi ve yeşil yolda trafik sıkışıklığı kadar ordu bulvarın dada trafik bir hayli sıkışık uygunsuz parklar her yerde trafiği olumsuz etkiliyor
MEHMET EKİCİ 2 ay önce
afyonda trafikle ilgilenen kaldırımlarla ilgilenen yetkili varmı her isteyen istediği gibi hareket ediyor münübüsler istediği yerde duruyor esnaf kaldırımı istediği gibi işgal ediyor vatandaş istediği yere park ediyor sonuç biz bunu nasıl çözeriz cevap toplantılarla
Afyonlu 2 ay önce
Buradaki en büyük sorun, büyük servis otobüsleri (O403) ve hat minübüsleri ve belediye otobüsleri. Bu güzargahlara bunlar girmezse sanki biraz sakinler. birde gazligöl caddseinin tek yön olması önemli bir yük alır tabiki.
Omar 2 ay önce
Sosyal medyayla her gün hoy boy gazetelere çıkmakla ve gönül belediyeciliğiyle trafik sorununu çözemezsiniz.Siz daha ben sizden daha akıllıyım benliğindesiniz.
Afyon 2 ay önce
Halkı ilgilendiren hiçbirşey yok. Allah sonumuzu hayır eylesin.
Omar 2 ay önce
Koca koca servis otobüslerinin en merkeze kadar girmesini bile önleyemezken trafik sorunundan bahsetmeyin.
afyonlu 2 ay önce
Sayın Başkanım, Ticari hatların 49 yıllık meselesi, Bu insanların elinden ekmeğini almak günahtır. Zamanında satışı yapılarak alınan hakkı nasıl geri alacaksınız, Unutmayın sizden büyük ALLAH var... o Kadar kişinin günahını çekemezsiniz....
-0°
hafif kar yağışlı
Namaz Vakti 12 Nisan 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 32 70
2. Fenerbahçe 32 63
3. Galatasaray 32 62
4. Trabzonspor 33 58
5. Gaziantep FK 31 50
6. Alanyaspor 32 49
7. Hatayspor 32 49
8. Karagümrük 33 49
9. Sivasspor 32 47
10. Göztepe 33 46
11. Antalyaspor 33 42
12. Konyaspor 32 40
13. Ankaragücü 32 36
14. Rizespor 32 36
15. Kasımpaşa 32 35
16. Malatyaspor 31 33
17. Başakşehir 32 33
18. Kayserispor 32 33
19. Gençlerbirliği 32 31
20. Erzurumspor 33 28
21. Denizlispor 31 26
Takımlar O P
1. Giresunspor 29 60
2. Samsunspor 29 57
3. Adana Demirspor 29 55
4. Altay 29 53
5. Altınordu 29 52
6. İstanbulspor 29 51
7. Ankara Keçiörengücü 29 49
8. Ümraniye 29 41
9. Tuzlaspor 29 41
10. Bursaspor 29 40
11. Bandırmaspor 29 39
12. Boluspor 29 35
13. Balıkesirspor 29 32
14. Adanaspor 29 31
15. Menemenspor 29 30
16. Akhisar Bld.Spor 29 25
17. Ankaraspor 29 22
18. Eskişehirspor 29 8
Takımlar O P
1. Man City 32 74
2. M. United 31 63
3. Leicester City 31 56
4. West Ham 31 55
5. Chelsea 31 54
6. Liverpool 31 52
7. Tottenham 31 49
8. Everton 29 47
9. Arsenal 31 45
10. Leeds United 31 45
11. Aston Villa 30 44
12. Wolverhampton 31 38
13. Crystal Palace 31 38
14. Southampton 30 36
15. Burnley 31 33
16. Brighton 30 32
17. Newcastle 31 32
18. Fulham 32 26
19. West Bromwich 30 21
20. Sheffield United 31 14
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 30 67
2. Real Madrid 30 66
3. Barcelona 30 65
4. Sevilla 29 58
5. Real Sociedad 30 47
6. Real Betis 30 47
7. Villarreal 30 46
8. Granada 30 39
9. Levante 30 38
10. Celta de Vigo 29 37
11. Athletic Bilbao 30 37
12. Cádiz 30 35
13. Valencia 30 34
14. Osasuna 30 34
15. Getafe 30 30
16. Huesca 30 27
17. Real Valladolid 30 27
18. Elche 30 26
19. Deportivo Alaves 30 24
20. Eibar 30 23