'Yaşlılarımız okyanus kenarında deniz feneri gibidir'

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Ahmet Koca Emirdağ’da Huzurevi’ni ziyaret ederek yaşlılarla bir araya geldi. Burada konuşan Koca, yaşlılığın önemine değinerek,  “Yaşlılarımız bizim için okyanus kenarında deniz feneri gibidir” dedi.

GÜNDEM 25.03.2019, 19:46 25.03.2019, 19:46
'Yaşlılarımız okyanus kenarında deniz feneri gibidir'

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Ahmet Koca Emirdağ, Bayat, İscehisar, Çobanlar, Çay ilçeleri ile bazı beldeleri ziyaret etti.

“YAŞLILARIMIZA ÖNEM VERİYORUZ”

Emirdağ ilçemizdeki huzurevini de gezen Bakan Yardımcısı Koca burada yaptığı açıklamada, “Yaşlılık her insan için değişik anlamlar taşır. Bu dönemler hayatın en özel dönemleridir. Yaşlılarımız da bizim kültürümüzü ve değerlerimizi geleceğe taşıyan hazinemizdir.  Her insan Allah ömür verdiği müddetçe bu anı yaşayacaktır. Bu yüzden yaşlılarımıza gereken önemi ve değeri vermemiz gerekiyor. Onların ihtiyacı olan sevgiyi, ilgiyi göstermeliyiz. Bizim inancımız da bunu gerektirir. Yüce Kitabımız Kuran da İsra Suresinin 17. Ayetinde ‘Rabbin ancak kendisine kulluk etmeni ve ana-babaya iyilikte bulunmanı emretmiştir. Onlardan biri ya da ikisi senin yanında yaşlanırsa, onlara “öf!” bile deme! Onları sakın azarlama. Onlara hep güzel ve iç açıcı sözler söyle!’ diye emrediyor. Yaşlılarımız toplumun değerleridir. Yaşlılarımız Allah’ın Kitab-ı Kerim"inde “öf” bile denilmemesini emrettiği insanlardır.

Yaşlılarımız bizim için okyanus kenarında deniz feneri gibidir. Onların varlığı sadece Yaşlılar Haftasında değil, her gün anımsanmalıdır” dedi.

 

Yorumlar (0)
10°
hafif yağmur
Namaz Vakti 01 Haziran 2020
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P