evden eve nakliyat eşya depolama Nakliyat nakliye uluslararası evden eve nakliyat gebze nakliyat

25 Ocak 2020, Cumartesi

Afyon'un en güncel, en aktif, en dürüst İnternet gazetesi.

Valilikten öğrenciler hakkında flaş açıklama

Valilikten öğrenciler hakkında flaş açıklama

Olaydan 7 öğrenci etkilenmişti. Ancak bu sayı daha sonra 9’a yükseldi. Edinilen bilgilere göre 6 öğrencinin tedavisi yapıldıktan sonra taburcu edildi. 2 öğrencinin ise tedavisi Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesin’de devam ediyor.

1 ÖĞRENCİ AMELİYAT EDİLEBİLİR

Bu öğrencilerden birinin durumunun ağır oluğu ve gerek duyulması halinde ameliyat edileceği bildirildi.

VELİLER OKULDAN ŞİKAYETÇİ OLDU

Vücutlarında yanığa maruz kalan öğrencilerin valileri sabah saatlerinde emniyette ifade verdi.  7 veli okuldan şikayetçi oldu.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA: KİMYASAL YOK

Konuyla ilgili İl Afet Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) valilik kanalıyla şu açıklamada bulundu: “10.01.2020 tarih ve saat: 21:13 itibariyle alınan ihbarda; Afyonkarahisar Merkez Atatürk ilkokulu öğrencilerinden bir kaçının vücudunda oluşan tahrişler nedeniyle hastaneye başvurması üzerine,  Müdürlüğümüzden okulda ölçüm için KBRN ekibi talep edilmiştir.Talep üzerine aynı bahçeyi kullanan Atatürk İlkokulu ve Şemsettin Karahisari Ortaokulu bina içinde ve bahçesinde; GDA2, NEB223, RAİD-M100 ve Polimaster pm1401 K-3 cihazlarıyla yapılan ölçümde herhangi bir kimyasal ya da radyolojik bulguya rastlanılmamıştır.Afyonkarahisar Devlet Hastanesi acil serviste bulunan 1 öğrenci ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ)’de bulunan 2 öğrenci üzerinde yapılan ölçülerde de herhangi bir kimyasal ya da radyolojik bulguya rastlanılmamıştır.”

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
yukarı çık