banner16

banner15

Şenol’dan AKÜ hakkında flaş iddialar

Türk Eğitim Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Nizamettin Şenol’dan Afyon Kocatepe Üniversitesi hakkında flaş iddialar... Şenol, sınıf öğretmeni olan bir kişinin üniversitede daire başkanı, maliyede düz memur olan kişinin şube müdürü, rektör yardımcısının oğlununun araştırma görevlisi olarak üniversitede işe başladığını, yüksek okulda müdür olan bir kişinin damadının öğretim görevlisi olduğunu iddia etti. 

GÜNDEM 25.10.2020, 16:26 26.10.2020, 09:24
Şenol’dan AKÜ hakkında flaş iddialar
banner18

İşte Şenol'un söyledikleri:

Afyon Kocatepe Üniversitesi Yönetimi Nisan 2019 da  göreve başlamıştır ve yapılan bazı usulsüz ve hülle yönetici atamalarından bazılarını daha net göz önüne koyalım ki Milletimiz gerçekleri net görebilsin. Gelin eş dost, ahbap çavuş ilişkisiyle değil de Liyakat, Feraset, Sadakat ilkelerinize ve bilimsel kriterlere göre yapıldığı iddia edilen atama ve yükseltmelerden sadece birkaçına birlikte bakalım… 

SINIF ÖRĞRETMENİNİ NASIL DAİRE BAŞKANI YAPTINIZ?

1- 23.01.2015 tarihinde sizin de bulunduğunuz bir cemiyetin Olağan Genel Kurul toplantısında Müşavere heyetine seçilen,17.01.2017 tarihinde yine aynı cemiyetin 6.olağan genel kurulunda yönetim kuruluna seçilen, Milli Eğitimde sınıf öğretmenini iken, mülakat marifetiyle Şube Müdürü yapılan ki bu konu hala 6 yıldır meşhur 1709 şube müdürlüğü tartışması ülkede gündemdir. Yani liyakati tartışmalı birisini Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı olarak nasıl atadınız? Bunu hangi LİYAKAT kriterine uygun buldunuz? Bu atamayla mevcut Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanını bir başka Daire Başkanlığına liyakatsiz bir şekilde atama yaptınız.28 yıllık geçmişiyle köklü bir üniversite olan AKÜ’ye hizmet eden 485 idari personel arasında liyakatli hiç kimse yok muydu? Bu işin ehli olan ve o görevleri hak eden çalışanların yükselmelerine hangi vicdanla engel oldunuz?

MALİYE’DE MEMUR OLANI YÜKSEKOKUL ŞUBE MÜDÜRÜ YAPTINIZ

2- Yine 23.01.2015 tarihinde sizinde bulunduğunuz  bir cemiyetin Olağan Genel Kurul toplantısında Denetim Kurulu üyeliğine seçilen, 17.01.2017 tarihinde yine aynı cemiyetin 6. Olağan Genel Kurulunda yönetim kuruluna seçilen,  Maliye’de memur olarak çalışanı, Üniversitemize Dinar MYO Yüksekokul Sekreteri olarak atayıp hülle yöntemiyle Şube Müdürlüğüne atadınız. Atadığınız Şube Müdürü kadrosunu bekleyenler arasında Şef ve Memur unvanlarında bulunan lisans mezunu, hatta Doktora Öğrenciliğini tamamlamaya yakın, adeta o işin kitabını yazacak kişi ve kişiler varken hangi LİYAKATile bu kişiyi atadınız? Bu kişinin de Daire Başkanı olarak atadığınız kişi gibi aynı cemiyetten olması dışında hangi liyakati var? Ağzınızdan düşürmediğiniz EVRENSEL DEĞERLERLE YÖNETİYORUZ  cümlesi ne anlama geliyor?

MALUM SENDİKAYA SUS PAYI OLARAK NE VERDİNİZ?

3- Bu atamalar yapılırken malum sendikanın Afyon Kocatepe Üniversitesindeki yöneticilerine, temsilcilerine Genel Sekreter Yardımcılığı ve Fakülte Sekreterliği sus payı olarak mı verildi.? Eyyy kendine  Yetkiliyim diyen Sendika Yöneticileri;  Üyeleriniz ve çalışanların hakkını savunmak varken o makamları almak için mi sessiz kaldınız.!

REKTÖR YARDIMCISININ OĞLUNU ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ OLARAK ATADILAR

4- Yönetime geldikten sonra Rektör Yardımcısı olarak atadığınız kişinin oğluna 2019-2020,2020-2021 yılları için YÖK’ün öğrenci kontenjanı vermediği bölüme, değerlendirme kriterleri puanlarıyla 3. Olduğu halde ilk iki kişinin hakkını gasp ederek, mülakat puanı ile öne çıkartılarak Araştırma Görevlisi olarak atamanız hangi liyakate, hangi ferasete, hangi sadakate uyuyor? BU OLAYIN GÖREVİ BİRAKMAK ZORUNDA KALAN PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜNÜN EŞİNİN ATAMASINDAN FARKI VAR MIDIR? Şimdi Üniversite yönetiminizde bu işin müsebbibi olan Personel işlerinden sorumlu olan Rektör Yardımcınız ve ataması yapılanın babası olan Rektör yardımcılarınızın istifalarını isteyecek misiniz?

ŞOFÖR KADROSUNDAN DAİRE BAŞKANLIĞINA

5- Üniversitenin halen kanayan yaraları olan sizin de yıllarca üst yönetimde bulunduğunuz dönemde şoför kadrosundaki kişinin Daire Başkanı olarak atandığı dönemde içinde bulunduğunuz yönetime uyarıda bulundunuz mu, yoksa o vebale ortak olmayı mı seçtiniz?

MÜDÜRÜN DAMADINI ÖĞRETİM ÜYESİ YAPTINIZ

6- Yine sizin Rektör Yardımcısı olarak görev yaptığınız dönemde şu an bir Yüksekokul Müdürü olan kişinin damadının, Lisansı; Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi, Turizm Rehberliği Bölümü, Yüksek lisansı ve Doktorası; Kimyadır.Kimya Bölümünde 5 yıldır Dr. Öğr. Üyesi kadrosu bekleyenler olmasına rağmen YÜKSEKOKUL MÜDÜRÜNÜN DAMADININ AÇIKTAN DR. ÖĞR. ÜYESİ OLARAK ATANMASI SİZİN NEREYE SADAKATİNİZDİR? Aynı şahsın daha birkaç ay önce Matematik ve Fen Bilimleri Bölümü DOÇENT  kadrosuna atandığı doğru mudur? 

KAÇ ŞUBE MÜDÜRÜ ATADINIZ

7- Göreve başladığınız günden bu yana Görevde Yükselme Sınavı ve Mülakata tabii olduğu halde; HÜLLE yöntemi ile kaç Şube Müdürü ataması yaptınız ? Şu an görevde bulunan şube müdürlerinin ve Fakülte / Yüksekokul / Enstitü sekreterlerinin sendikal oranları kaçtır? 

AKÜ NEDEN YOKTU

8- 2019 yılında Yök’ün duyurusunu yaptığı “Yükseköğretim Kurumlarında Görevde Yükselme ve Ünvan Değişikliği” Merkezi sınav başvurusuna katılan 60 üniversite içinde AKÜ neden yoktu ? Keyfi atamalar  yapmak için mi ? sorusu aklımıza gelmektedir.

BU DURUM AKÜ İÇİN BİR BAŞARI MI?

9- 2019 Yılında Yükseköğretim kurumlarında akademik ve idari memnuniyet anketleri yayımlandı ve çoğu üniversite kendi Web sayfasında bunları yayınladı.Üniversitemiz Açıklanan 88 üniversite arasında Akademik personel memnuniyet anketi % 68,2 ile 55.sırada, açıklanan 84 üniversite arasında İdari personel memnuniyet anketi % 62,25 ile 57.sırada. Şimdi siz bu değerlerle mi çalışma barışı olduğunu söylüyorsunuz.? 84 üniversite arasında 57. olmak sizin için başarı ise yorumu AKÜ camiasına ve Afyonkarahisar kamuoyuna bırakıyoruz... 

KABUL EDİLEMEZ BİR DURUM

Sayın Üniversite ÜST YÖNETİMİ; yukarıda bahsettiğimiz haksız atamalar yapılırken, bu görevleri her türlü kriteriyle sağlayan üyelerimizin atanmaması, Sendikamız üyelerinin keyfi yerlerinin değiştirilerek zulüm edilmesi, ötekileştirilmesi, itibarsızlaştırılmaya çalışılması Türk Eğitim Sendikası camiasının kabul edebileceği durum değildir. Biz üniversitenin menfaati ve gelişmesi için yapılan her projeyi canı gönülden destekler, taşın altına elimizi değil gövdemizi koyarız. Fakat haksızlıkların yapılmasına da müsaade edemeyiz. Bir an önce bu yaptığınız hatalardan dönün, hakkı hak sahiplerine iade edin. 

AYRIM YAPMAYIN

Biz lafla değil icraatla üniversitemizin; sendika, cemaat, vakıf, cemiyet görünümlü yapıların tahakkümünden kurtarılarak ayrım yapmadan adil yönetim uygulamasını ve herkesin kucaklanmasını bekliyoruz. Akademik personel, idari personel ayrımı yapmadan her yerde memnuniyet, adalet bekliyoruz. Ayrıca size verilen yetki keyfi olarak kullanabileceğiniz yetki değildir. Yetkiyi kullanırım, yaparım, ederim nobranlığı size yakışmamıştır. Şu ana kadar belli yapıları öne çıkardınız, bundan vazgeçin. Belli bir cemiyetin değil tüm camianın rektörü olun.

AFYON POSTASI'NI TELEFONUZA İNDİRİN, AFYON'DA OLAN BİTEN HER ŞEYİ ANINDA ÖĞRENİN

-Android işletim sistemine sahip cihazlara indirmek için tıklayın...

-İOS (Apple) İşletim sistemine sahip cihazlara indirmek için tıklayın... 

-İnstagram'da Afyon Postası'nı takip edin...

Yorumlar (17)
Bahadır Yaramış 10 ay önce
Rektörün altı ayda doktora tezi yaptığı iddia ediliyor. Şikayet halinde bu durum ilgili enstitüden ortaya çıkartılır. Tabi kılıfına uydurmadıysalar. O zaman YÖK ün bunu derhal görevden alması ve ünvanını iptal etmesi gerekir.
KOCATEPE 10 ay önce
Hayatları dalavere bu 2 ismin, teknoloji fakültesindeki bu çete Allah, peygamber nidalarıyla fakültedeki bütün Afyonluları, memleketimizin çocuklarını FETÖ cü diyerek, ihraç ettirdiler. Fakülteden 7 Afyon lu akademisyen bu iki kişi yüzünden ihraç oldu. Bu iki yabancı kişinin anladığım kadar Afyon a ve Afyon luya karşı bir husumeti var galiba. Oh ne güzel hayat Bu memleketin çocuklarını Fetöcü diye gammazla sonrada, damat, oğlan yerleştir.
İhsan 10 ay önce
Helal olsun size ayağınıza taş değmesin.
Alpaslan 10 ay önce
Ne sandınız sayın Şenol.Afaletli,eşit ve ortak akılla idare ediliyor Akü.Herşey işte sizin sergilediğiniz gibi ortada.Rektor yardımcılarının hepsi değil sade oğlu alınan dahi istifa etmez.Hıc bir yetkilinin yetkisi sınırsız değildir.Keyfide kullanamaz.ama yapılan atamalar aksini isbat ediyor.Universitede kıdemli tecrübeli memurlar varken.Hiç bir universite tecrübesi olmayan,daire başkanı ataniyor.Kararlar İmaret camiinin arkasında mı alınıyor.Universitenin kampüsünde ve konferans salonunda Fetoculere hhoşgörüiştendi.Ne oldu bir yetkili kalkıp konferansı orada jezip,konuşmacısı kürsüden indirdi mi.Sukut ikrardandır.Dobra dobra da itiraf vardı.Kurumlardan fetönun tam temizlenmediği yönünde ikrardı
Hakan kara 10 ay önce
Yetkililer bu olayları detaylı bir şekilde araştırıp gerekeni yapmalıdır. Yeter artık insanların emeklerii hiçe sayanlara. Yeter artık haksızlığa. Yazık ayın 15 de aldığınız haksız maaşları nasıl çoluğunuza çocuğunuza yediriyorsunuz Allah`tan korkun.
Ahmet 10 ay önce
Rektör yardımcısının oğlunun daha önce de kadroya alınmaya çalışıldığı oldu. Tepkiler gelince sınavdan bırakıldı. Aynı dönem personel daire başkanının kızı meslek yüksek okuluna alınmaya çalışıldı, gene gelen tepkiler ile kadro sınavından başarısız gösterildi. Bir gün bakmışsınız sessizce gene istediklerini kadroya almışlar. Rektör yardımcısı ile aynı cemaatin pardon kurumun üyesi olanın öğrencisini de biryerlere getirdiler. Sorsanız hepsi Müslüman. Ama kendine Müslüman. Nasıl helal lokma, nasıl cennet kapısı, bunların cenneti parayla satın alınanlardan galiba. Bir çok kurumda olduğu gibi, üniversitelerde dönen adam kayırma Afyonkocatepe üniversitesinde bakkal dükkanına eleman alır gibi yapılmaya devam ediyor. Üniversitede emeği olanlar, bilim yapanlar kadrolara yerleşemiyor.
MhmtS 10 ay önce
Şaşırdık mı? Elbette ki Hayır! Akharım Belediyesine Yaptırım Uygulanmadıysa Bunlara da birşey olmaz. Hatta üstü KAPANIR.
Afyonlu 10 ay önce
Sadece üniversite de mi
İl Sağlık da farklı değil Memur olmayan müdür ve müdür yardımcısı,
Sadece Lisans olan başkan yardımcısı ve hiç bir uzmanlığı olmayan uzmanlar
Eee dedik ya tuz koktu liyakat kayboldu
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
19°
açık
Namaz Vakti 28 Temmuz 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 40 84
2. Galatasaray 40 84
3. Fenerbahçe 40 82
4. Trabzonspor 40 71
5. Sivasspor 40 65
6. Hatayspor 40 61
7. Alanyaspor 40 60
8. Karagümrük 40 60
9. Gaziantep FK 40 58
10. Göztepe 40 51
11. Konyaspor 40 50
12. Başakşehir 40 48
13. Rizespor 40 48
14. Kasımpaşa 40 46
15. Malatyaspor 40 45
16. Antalyaspor 40 44
17. Kayserispor 40 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 40 38
20. Gençlerbirliği 40 38
21. Denizlispor 40 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 38 86
2. M. United 38 74
3. Liverpool 38 69
4. Chelsea 38 67
5. Leicester City 38 66
6. West Ham 38 65
7. Tottenham 38 62
8. Arsenal 38 61
9. Leeds United 38 59
10. Everton 38 59
11. Aston Villa 38 55
12. Newcastle 38 45
13. Wolverhampton 38 45
14. Crystal Palace 38 44
15. Southampton 38 43
16. Brighton 38 41
17. Burnley 38 39
18. Fulham 38 28
19. West Bromwich 38 26
20. Sheffield United 38 23
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 38 86
2. Real Madrid 38 84
3. Barcelona 38 79
4. Sevilla 38 77
5. Real Sociedad 38 62
6. Real Betis 38 61
7. Villarreal 38 58
8. Celta de Vigo 38 53
9. Granada 38 46
10. Athletic Bilbao 38 46
11. Osasuna 38 44
12. Cádiz 38 44
13. Valencia 38 43
14. Levante 38 41
15. Getafe 38 38
16. Deportivo Alaves 38 38
17. Elche 38 36
18. Huesca 38 34
19. Real Valladolid 38 31
20. Eibar 38 30