evden eve nakliyat eşya depolama Nakliyat nakliye uluslararası evden eve nakliyat gebze nakliyat

22 Kasım 2019, Cuma

Afyon'un Fikir Gazetesi

Sanat eğitimi alan öğrencilere TEV bursu sağlandı

Sanat eğitimi alan öğrencilere TEV bursu sağlandı


 

Devlet üniversitelerinin mimarlık ve sanat ile ilgili bölümlerinde okuyan öğrencilere burs verilmesi amacıyla Türk Eğitim Vakfı (TEV) bünyesinde bu yıl açılan RC Sanat Fonu yararına 19 Mayıs’ta özel bir müzayede gerçekleştirildi. Mustafa Kemal Atatürk’ün Milli Mücadele’yi başlatmak için Samsun’a çıkışının 100’üncü, Türk Eğitim Vakfı’nın kuruluşunun 52’inci yıl dönümü şerefine RC Müzayede tarafından düzenlenen Milli Mücadeleye Saygı Müzayedesi, sanatseverlerden büyük ilgi gördü.

 

“BİR ŞEYLER YAPMA ÇABASINDAYIZ”

Bilkent Sanat Festivali sanatçıları ve koleksiyonerler tarafından 52 özgün ve değerli eser bağışlandığı müzayedenin açılış konuşmasını yapan TEV Genel Müdürü Yıldız Günay, “Milli duygularla dolu olduğumuz bir günde böylesine önemli bir organizasyonu gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Türk Eğitim Vakfı olarak yarım asrı aşkın sürede 250 bine yakın yurt içi bursu, iki bin yurt dışı bursu sağladık ve 30 eğitim kurumunu hayata geçirdik. Her yıl iki bini yeni öğrenci olmak üzere yedi bin gencimize burs veriyoruz. Ancak tüm bunlara rağmen, vakfımıza başvuran her 20 öğrenciden yalnızca birine burs sağlayabiliyoruz. Geri kalan 19 genç eğitimlerine devam edemiyor ya da zor şartlarda okuyor. Bu sebeple eğitime destek vermek ve bu desteğin çoğalması bizim için çok önemli. Bu anlamlı günde, Mustafa Kemal Atatürk’ün bir sözünü hatırlatmak istiyorum: Beni övme sözlerini bırakınız, gelecek için neler yapacağız onu söyleyiniz! Bugün burada gelecek için, eğitim için bir şeyler yapmak adına toplanmış bulunuyoruz. Gelecek için Atatürk’ün gösterdiği yönde bir şeyler yapma çabasındayız. Bu amaçla müzayedeye katıldığınız, vakfımızı ve gençleri desteklediğiniz için hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

 

33 ESER SATILDI, 60 EĞİTİM BURSU SAĞLANDI

Yuliya Ergene ve Rahmi Çöğendez’in sunumlarıyla gerçekleşen müzayede 15 bayrak katıldı. 33 eserin satıldığı Milli Mücadeleye Saygı Müzayedesi’nde elde edilen gelir ile sanat eğitimi alan öğrenciler için 60 eğitim bursu daha sağlanmış oldu. Müzayede sonunda sponsorlara ve eser bağışlayan kişilere teşekkür sertifikası verildi.

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
yukarı çık