Küçük Ahmet'in tedavisi Eskişehir'de yeniden başladı

Bir tür kas hatası olan  8 yaşındaki Ahmet’in tedavisi, Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak’ın girişimleri ile Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Hastanesi’nde yeniden başladı. Taytak, yapılacak olan kontrollerden sonra tedavinin yol haritasının çıkarılacağını ve buna göre aileye destek olmaya devam edeceğini ifade etti. 

GÜNDEM 15.04.2019, 18:12 15.04.2019, 18:12
Küçük Ahmet'in tedavisi Eskişehir'de yeniden başladı

Bundan iki yıl önce okulda arkadaşlarından geri olduğu için öğretmeninin fark etmesi üzerine muayene edilen çocuğun, bir tür kas hastalığı olan tıp dilinde Musküler Distrofi adı verilen hastalığa yakalandığı anlaşıldı. Doktorların, çare bulunamayan küçük Ahmet"in 12-13 yaşlarında tamamen yürüyemeyeceğini, 20"li yaşlarda da hayatını kaybedebileceğini bildirmesi aileyi yıktı. Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak çocuğun tedavisinin başlaması için Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Hastanesi iletişim kurdu. İletişimler sonrasında minik Ahmet’in tedavisinin bu hastanede başladığı öğrenildi.

“HASTANE YETKİLİLERİ İLE GÖRÜŞTÜM”

Konuyu öğrendikten sonra, daha önce tedavisinin yapıldığı Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi sürecinde Ahmet Oruç Bostan’ın doktorluğunu yapan Doktorlar ile görüşen Taytak, ailenin tekrardan hastaneye kontrole gitmeleri noktasında ricada bulundu. Taytak, konuyla ilgili şunları söyledi:  “8 yaşında, arkadaşları gibi koşmak konuşmak, onlar gibi bisiklet sürmek isteyen çocuğumuzun haberini okuduğumda çok üzüldüğümü belirtmek isterim. Haberi okuduktan sonra, bizzat aileye ulaşıp durumun bütün detaylarını öğrendim. Bir sene önce ilk teşhisin konulduğu hastane yetkilileri ile görüşüp, ailemizi doktorlarımız ile irtibata geçirdim. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Hastanesi’nden çocuğumuz için randevu alarak çaresiz anne ve babaya yalnız olmadıklarını, küçük çocuğumuzun tedavi süreci içerisinde elimizden ne gelir ise her zaman konuyu takip edeceğimizi, yanlarında olacağımızı ilettim.”

“TEŞHİSE GÖRE YOL HARİTASI BELİRLENECEK”

Kontroller sonrasında bir yol haritasının belirleneceğini belirten Taytak, “Çocuğumuzun kontrolü sonrasında, konulacak olan teşhise göre yurt içerisinde tedavi sürecinin devam edilmesi kararı verilirse, hangi hastaneye götürülmesi gerekirse maddi açıdan ailemize destek olacağım. Danışmanlarımızın Ahmet evladımızın konusu ile ilgili Afyon Sağlık Müdürlüğüne irtibat için gittiklerinde tanıştıkları bir doktorumuz kendisinin Almanya’da eğitim gördüğünü ve orada bu konuda üniversitede birçok hocasının olduğunu, minik Ahmet’in tüm raporlarını bizzat Almanca’ya çevirerek oraya göndereceği bilgisini de vermek isterim. Ayrıca İstanbul’da bulunan ve DMD hastaları derneğimiz ile de irtibata geçiyoruz. Onların da bu tür hastalarımız için Hindistan’da kök hücre tedavisi denemesi yaptıklarını biliyoruz. İnşallah orada da bir gelişme olursa oraya da gönderilmesini sağlayabiliriz. Sonuçta evladımıza konulacak olan teşhis çocuğumuzun yurtdışında tedavi görülmesi öngörülür ise, bürokrasi tarafından ailemize, çocuğumuza bu noktada yardımlarda bulunacağım.” dedi

“SAĞLIK MÜDÜRÜ İLE İLETİŞİM HALİNDEYİZ”

Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serhat Korkmaz ile iletişim halinde olduklarını belirten Taytak, “Afyon İl Sağlık Müdürümüz ile görüşerek ailenin durumunu anlatarak, İl Müdürlüğümüz tarafından ne gerekiyor ise duyarlı olmaları noktasında ricada bulundum. Çocuğumuzun en kısa sürede hastalığına bir çözüm bulunmasını diliyorum. Aileye tekrardan geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.

 

 

Yorumlar (0)
14°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 01 Haziran 2020
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P