evden eve nakliyat eşya depolama Nakliyat nakliye uluslararası evden eve nakliyat gebze nakliyat

19 Kasım 2019, Salı

Afyon'un Fikir Gazetesi

"Kız Kardeşim Eğitim Tırı" Denizli'de

"Kız Kardeşim Eğitim Tırı" Denizli'de

DENİZLİ (AA) Kadınların ekonomik hayata katılımlarına destek olmak amacıyla hazırlanan proje kapsamında il il gezen "Kız Kardeşim Eğitim Tırı" Denizli'ye ulaştı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Habitat Derneği, İstanbul Teknik Üniversitesi ve CocaCola Türkiye iş birliğinde hazırlanan proje ile ilgili, Coca Cola'dan yapılan yazılı açıklamada, kadınların iş ve ekonomik hayata katılımlarına destek olmak amacıyla yürütülen "Kız Kardeşim" projesinin devam ettiği kaydedildi.

Proje çerçevesinde, 2019 eğitimleri için 16 Eylül'de yola çıkan "Kız Kardeşim Eğitim Tırı"nın, yıl sonunda toplam 12 ile ulaşmış olacağı, projenin başından bu yana 30 ilde 11 binden fazla kadınla bir araya gelindiği kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Bu kapsamda tırımız Denizli'ye geldi. Büyük ilgi gören eğitim programında 1555 yaş arası kadınlara, bilişim ve finansal bilinç başlıkları altında eğitimler veriliyor. Denizli'de de projenin başladığı 2015 yılından bu yana 874 kadın eğitimlerinden faydalandı."

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
yukarı çık