banner16

banner15

Kent Konseyi Başkanı Şemseddin Yasan'dan CHP'li Görgöz'e yanıt

Afyonkarahisar Kent Konseyi Başkanı Şemseddin Yasan, yazılı bir açıklama yaparak CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz’e yanıt verdi. Kent Konseyi’nden neden Atatürk Silüetini çıkardığını açıklayan Yasan, "Hatalar her zaman düzeltilebilir. Tekrar ediyorum; yeter ki yalan, iftira kin ve nefret ve en önemlisi de düşmanlık olmasın"

GÜNDEM 03.10.2021, 22:12
Kent Konseyi Başkanı Şemseddin Yasan'dan CHP'li Görgöz'e yanıt
banner18

Şemseddin Yasan’ın Afyon Postası’na gönderdiği açıklama şöyle: 

4 AYDIR ANLAMADI

CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz TAKMA İSİM ile SAHTE İSİM arasındaki farkı dört aydır hala anlaya bilmiş değil!  Demek ki, kendisi araştırmıyor. Etrafındaki insanlara da sormuyor herhalde. Öyle olunca da aynı şeyleri tekrar edip duruyor!

Ben bir daha anlatayım:

SAHTE İSİM: 

Başkasının ismini haberi olmadan, izni olmadan onun kimlik bilgileri altında, gizlice yazmak çizmek yani onun adına kullanmaktır! 

Sahte isimle yazmak yada o ismi kullanmak yasal suçtur. Eğer ben başkasına ait sahte bir isim kullanmışsam gidip herkes şikayetçi olabilir! Burada yaptıkları tek şey; Boş, gereksiz, uydurma laflarla halkın kafasını karıştırmak!.. 

MÜSTEAR İSİM (Takma isim):  

“Bir yazarın tanınmamak için kendi kendisine taktığı ve bunu kullanarak yayın yaptığı isimdir.” 

“Nam-ı müstear olarak bilinen bir çeşit takma ad.” 

Ülkemizde Aziz Nesin, Yaşar Kemal, Rıfat Ilgaz, Nazım Hikmet, Yahya Kemal Beyatlı, Peyami Sefa, Kemal Tahir, Ergün Göze ve Fehmi Koru gibi birçok yazarımız müstear isim kullanmıştır.Müstear isimle yazmak, çizmek ve takma ismi kullanmak suç değildir. Ancak takma isim adı altında hakaret, küfür yapılırsa suç olur. Zaten, kimlikte yazılan isim altında da hakaret ve küfü yasal suçtur.  

ATIF KOCAOĞLU İSMİNİ YILLARDIR KULLANIYORUM

Atıf Kocaoğlu başkasına ait bir isim değildir. Yıllardır sadece farkındalık olsun düşüncesiyle takma isim olarak kullanılmıştır. 

Atıf ismini taa çocukluğumda çok severdim. "Koca" sözcüğü de  babamın (Kocaosman) lakabıdır. Bende Koca Osman'ın oğlu olduğum için "Kocaoğlu" olarak Atıf isminin yanında kullandım. Ayrıca Atıf Kocaoğlu ismi altında benim kendi doğum tarihim, doğum yerim ve mesleğim yazılıdır.  Şemseddin YASAN’ın ismi  altında ne yazılı ise Atıf Kocaoğlu ismi altında da aynı şeyler yazılıdır!Bunun neresi Sahte isim olur? Gerçekten şu ana kadar anlamış değilim. 

KENT KONSEYİ BAŞKANI SUSACAK DİYE BİR MADDE YOK

Anayasamızın 26. Maddesi:” Herkes düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir.” Der. Herkes gibi şimdiye kadar bu yasak hakkımı bende kullandım. Kent Konseyi Başkanları susacak diye başka bir madde de yok! Bundan sonrada herkes gibi bizde milli ve manevi değerlerimize sahiplenme hususunda düşünce ve kanaatlerimizi sözlü ve yazılı olarak açıklamaya devam edeceğiz. Buda bizim özel tasarrufumuzdur!

KENT KONSEYİ LOGOSUNUN DEĞİŞTİRİLMESİ?

Biz göreve geldikten sonra diğer illerin Kent Konseyi logolarını araştırdık. Hemen hemen hepsinde;

1.Yöresel ögeler ön plana çıkmış!

2.Hepsinde Kent Konseyi amaç ve ilke bazlı figürler esas alınarak logolar yapılmış!

Bizde diğer illerde olduğu gibi bu iki hususu göz önüne alarak yepyeni bir logo yaptık. Dikkatlice incelendiğinde yöresel değerlerimiz ve Kent Konseyimizin amaçları, ilkeleri doğrultusunda bir logo yapılmak istendiği çok rahatlıkla anlaşılabilir! Bu tamamen iyi niyetle yapılmış bir çalışmadır.

ULUSAL DEĞERLERİMİZDEN HERHANGİ BİR FİGÜR KULLANMADIK

Ancak, yeni logoda diğer illerde olduğu gibi ulusal değerlerimizden herhangi bir figür, görsel kullanılmadı. Yani daha önceki logodan (Atatürk süeti ve diğer görseller) hiçbir şey alınıp yeni logoya tekrar konulmadı! Bundan dolayı bazı siyasi parti temsilcileri bu yapılan yeni logoya karşı çıktılar. Konuyu siyasallaştırıp, tepki gösterdiler. Hatta daha da ileri gidip, Atatürk düşmanı olarak ilan ettiler! Aslında bu suçlama bu anlayış; logolarında “Atatürk süeti” olmayan bütün Kent Konseylerimiz bu suçlamaların bir şekilde muhatabı oldular. Töhmet altında bırakıldılar! 

HEDEF GÖSTERDİLER

Haksız, mesnetsiz bir suçlama ve cezalandırma olduğu kadar! Aynı zamanda hedef göstermedir! Bütün bu olumsuzluklar karşısında biz yine iyi niyetli olduk. Yanlış anlaşılmalar ortadan kalksın diye; Kent Konseyi Yürütme Kurul kararıyla tekrar eski logomuzu faal hale getirdik. Amma velakin, bazı kişiler toplumu germeye, kışkırtmaya, şahsıma hakaretler etmeye devam ettiler! Bunların niyeti üzüm yemek değil, bağcıyı dövmekti. Bu konuyu iyice siyasallaştırıp, kendilerini ön plana çıkarmaktı! 

HALKIN YÜZDE 80’İ BİZİ ANLADI

Halkımızın %80’ni bu operasyonun, haksız yere yapılan suçlamaların esas amacının “Atatürk süeti” olmadığını çok iyi biliyordu! Biz bu işi artık halkımıza havale edip, unutmaya başladık. Hakaret, küfür, hedef gösterme işine yeltenip suç işleyenleri de yargıya taşıdık! 

ŞİKAYETÇİ OLMA SEBEPLERİ: 

1- “ATATÜRK DÜŞMANI” SUÇLAMASI :

Bu çok ağır bir suçlama. Bizi, belli bir kesime, bazı fanatik insanlara düşman olarak gösterilip, düpedüz hedef gösterildik. Hedef haline getirildik! Bu tür suçlamalardan dolayı değişik yollardan birkaç defa tehdit aldık. Nerede ise kavga etme durumuna düştük. Bir sürü hakarete maruz kaldık. Bütün bu baskılardan çok büyük sıkıntılar yaşadık. Küçük düşürüldük. İtibar kaybına uğradık.Özgürlükler ülkesi Türkiye’de; Siyasi görüş farklılığından dolayı konumu ve durumu ne olursa olsun başkalarını suçlama hakkına sahip değildir. Atatürk’ü ya da dini bahanelerle, karşıt görüşteki insanlar suçlu ya da düşman ilan edilemez! Korku ve baskı altına alınamaz! Hedef gösterilemez.Eğer, Atatürk’e karşı bir suç işlenmişse, düşmanlık yapılmışsa TC. Devletinin kanunları, yasaları, yargıçları ve kolluk kuvvetleri var. Suç duyurusu yapılır. Devletimizde gerekeni yapar. Kişinin varsa suçu cezasını yargı verir.

2-HAKARET, KÜFÜR DİLİNİ KULLANMA:

CHP İl Başkanı “Başkan, sen anandan yine çıkardın. Ama baban kim olurdu, bilinmez şerefsiz.” Diyor. Bu sözler kesinlikle basit bir hakaret değil. Düpedüz hedef belirterek, bilinçli bir şekilde karşı tarafa yapılmış bir küfürdür! Aynı zamanda çok ağır hakaretler içermektedir!

BAŞKA BİRİ OLSAYDI KAVGA EDERDİ

Ne demek, “Sen ananda yine çıkardın!” bu ifade çok ağır bir hakaret olduğu kadar. Bir il başkanına yakışmayacak seviyede çirkin sözler!Yine aynı şekilde “Âmâ baban kim olurdu, bilinmez şerefsiz!” Bu sözleri kime söylesen küfür olarak algılar. Eğer bu küfürün muhatabı söyleyenle aynı seviyede bir şahsa olsa idi; Daha ağır bir küfürle mutlaka karşılığı olurdu! Ya da daha ileri gidilip, kavga sebebi olur! Daha da kötü şeyler olabilirdi!

BİZDE KÜFÜRE KÜFÜR YOKTUR

Bizim literatürümüzde küfüre küfür yoktur.  Medeni, aklı-selim bir insan bu tür olayları yargıya taşır. O şekilde bu küfür ve hakaretin hesabını sorar! Bizde öyle yaptık. Mağduriyetimizi gidermek için devletimizin kapısını çalıp, adaletin tecelli etmesini istedik.Bu konu artık yargıya taşındı. Hak ve adalet er geç mutlaka yerini bulacak. Suçlu olan cezasını çekecektir!

BİZİ ELEŞTİRENLER VE TAKDİR EDENLER OLDU

Ana muhalefet partisinin il başkanı sorumluluk taşımalı! Fevri hareket ve davranışlardan mutlaka kaçınmalı! Mahiyetindeki binlerce, on binlerce insanın lideri durumunda. Bu yüzden olaylara sağ duyu ve sabırla yaklaşmalıdır. İyi örnek olmalı. Küfürle hakaretle siyaset yapılmaz!Karşıt siyasi görüşteki insanların fikir ve düşüncelerine saygılı olma hepimizin asli görevidir. Demokrasilerin olmazsa olmazı partilerdir. Partilerinde olmazsa olmazı ise eleştiri ve uyarılara her zaman hoşgörülü ve her zaman açık olması gerekir! Son zamanlarda bizi de hem taktir edenler hem de eleştirenler oldu. Hakaret ve küfür içermeyen eleştirilerin hepsine hoş görülü olduk! Bilakis haklı olanların uyarılarına kulak verdik. Memnuniyetle karşıladık.

HATALAR HER ZAMAN DÜZELTİLİR…

Eleştiriye her zaman sonuna kadar evet…Ama, hakaret, küfüre ve düşmanlığa asla asla müsamaha olamamalı…Çünkü bu tür söylemler; Türk halkını, Türk milletini ifsat eder. Halkı birbirine düşürür. Hatta düşman eder! Atatürk’ün bizlere emanet etmiş olduğu TC. Devleti; Gücünü yasalardan ve halkından alır. Devletin ve milletin iradesine isyan olmaz. Türk halkının görevlendirdiği, yetki verdiği TBMM, Cumhurbaşkanı ve Onun Hükümeti halkımız adına idari yönden söz ve yetki sahibidir!.  Huzur ve barış hepimize lazımdır! Hatalar her zaman düzeltilebilir. Tekrar ediyorum; yeter ki yalan, iftira kin ve nefret ve en önemlisi de düşmanlık olmasın. 

Yorumlar (5)
Afyonlu 4 ay önce
Senin bu açıklamaların halkın nezdinde yok hükmünde efendi. Bu halk seni vicdanına hapsetti. Oturduğun koltuktaki haklarım sana haramdır..
Memleket sevdalısı 4 ay önce
O değerli yazarlarımızı lütfen degersizlestirmeyin. Allah aşkına siz kim.Onlar kim. Lütfen silkelenin kendinize gelin. Halk sizi öyle güzel yere yerleştirecek ki az kaldı. Sabredin. ...........
Mserdar 4 ay önce
Edebiyat lazım siyasilere..
Meraklı izleyici 4 ay önce
Bu açıklamayı yapanın da yalan, iftira kin ve nefret ve en önemlisi de düşmanlık yapan biri olması da tam bir ironi!
Misafir 4 ay önce
Sayın Şemseddin bey ,küfür o insanın seviyesini gösterir. O kişinin bir partinin İl başkanı olması da ayrı bir talihsizlik tabii.
Namaz Vakti 22 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 22 51
2. Konyaspor 21 42
3. Adana Demirspor 23 37
4. Fenerbahçe 23 37
5. Beşiktaş 23 36
6. Alanyaspor 22 35
7. Hatayspor 22 35
8. Başakşehir 21 34
9. Sivasspor 23 31
10. Kayserispor 22 31
11. Gaziantep FK 21 31
12. Karagümrük 23 30
13. Galatasaray 22 27
14. Giresunspor 22 26
15. Kasımpaşa 22 24
16. Göztepe 22 24
17. Antalyaspor 22 23
18. Rizespor 22 21
19. Altay 22 18
20. Ö.K Yeni Malatya 22 16
Takımlar O P
1. Ümraniye 21 45
2. Ankaragücü 20 42
3. Erzurumspor 20 38
4. İstanbulspor 21 36
5. Eyüpspor 20 36
6. Bandırmaspor 20 33
7. Samsunspor 20 33
8. Adanaspor 20 32
9. Manisa Futbol Kulübü 21 28
10. Tuzlaspor 20 27
11. Gençlerbirliği 21 26
12. Boluspor 19 24
13. Kocaelispor 21 24
14. Keçiörengücü 20 23
15. Menemen Belediyespor 21 23
16. Altınordu 21 22
17. Bursaspor 20 20
18. Denizlispor 20 19
19. Balıkesirspor 20 8
Takımlar O P
1. Manchester City 22 56
2. Liverpool 21 45
3. Chelsea 23 44
4. West Ham United 22 37
5. Tottenham 19 36
6. Arsenal 20 35
7. M. United 21 35
8. Wolverhampton Wanderers 20 31
9. Brighton 21 29
10. Aston Villa 21 26
11. Leicester City 19 25
12. Crystal Palace 21 24
13. Southampton 21 24
14. Brentford 22 23
15. Leeds United 21 23
16. Everton 20 19
17. Norwich City 22 16
18. Watford 20 14
19. Newcastle 21 13
20. Burnley 17 11
Takımlar O P
1. Real Madrid 21 49
2. Sevilla 21 45
3. Real Betis 22 40
4. Atletico Madrid 20 33
5. Real Sociedad 20 33
6. Barcelona 20 32
7. Rayo Vallecano 20 31
8. Villarreal 21 29
9. Valencia 21 29
10. Athletic Bilbao 21 28
11. Espanyol 22 27
12. Celta Vigo 21 26
13. Osasuna 21 25
14. Granada 21 24
15. Elche 21 22
16. Getafe 21 21
17. Mallorca 20 20
18. Cadiz 22 18
19. Deportivo Alaves 21 17
20. Levante 21 11
Günün Karikatürü Tümü
banner136