'İş için önce iŞKUR'a gidin'

Halk Günü toplantılarında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, 'Katılımcıların genellikle iş talebi oluyor. İlk başvuru noktanız İŞKUR olsun.' dedi

GÜNDEM 16.04.2019, 19:06 16.04.2019, 19:06
'İş için önce iŞKUR'a gidin'


Valilik Toplantı Salonunda yapılan Halk Günü’ne Vali Mustafa Tutulmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Sabri Demirkapu, kamu kurum ve kuruluşlarının İl müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

"ÖNCE KURUMLARA BAŞVURUN"

Toplantı öncesi konuşan ve her ay düzenli olarak vatandaşlarla bir araya geldiklerinin altını çizen Vali Mustafa Tutulmaz: “Bu toplantılar sayesinde halkımızla daha sık bir araya gelerek istek, talep ve önerilerini birinci ağızdan dinleyerek aktarılan tüm konulara imkânlar çerçevesinde en uygun çözümleri bulmaya çalışıyoruz. Ancak her toplantıda ifade ediyorum. Öncelikle sorunlarınızla ilgili kurumlara başvurunuzu yapın orada sonuç alınamazsa bizlere gelin. Katılımcıların genellikle iş talebi oluyor. İlk başvuru noktanız İŞKUR olsun. Son dönemde TOBB desteği ile ilimizde de Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası takibi ile istihdam seferberliği sürüyor. Bu tür çalışmaları takip ederek iş başvurularınızı yapınız. Sıkıntı yaşadığınız durumlarda bizler sizlere yardımcı olmaya hazırız. Yardımlar ile ilgili talepleriniz de Sosyal Yardımlaşma Vakfımız aracılığıyla takip ediliyor. Bu toplantılarda sizlere elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz” dedi.
TEK TEK SÖZ VERDİ

Konuşmasını tamamlayan Vali Mustafa Tutulmaz toplantıya katılan vatandaşlara tek tek söz vererek onların talep, istek ve sıkıntılarını dinledi. Sorunlara çözümler üreten Vali Mustafa Tutulmaz gerekli gördüğü konularda toplantıya katılan il müdürlerine talimatlar vererek gereğinin yapılmasını istedi.

Yorumlar (0)
13°
hafif yağmur
Namaz Vakti 01 Haziran 2020
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P