banner16

banner182

banner183

banner15

banner153

Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan Afyon'a 30 Milyon liralık yatırım!

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile Belediye Başkanı Mehmet Zeybek arasında Afyonkarahisar'a yapılacak olan Okçuluk Merkezi, Rahvan At Pisti, Saraydüzü Kamp Alanı, Sahipata Mahallesi Spor Salonu, eski Olimpik Yüzme Havuzunun dönüştürülmesi projeleriyle ilgili protokol imzalandı. Protokol kapsamında bu projelere 30 Milyon liralık destek sunulacağı kaydedildi. Bakan Kasapoğlu: "Misafirperverliği ile samimiyetiyle güçlü olan Afyonkarahisar’ın kapısı bundan böyle sadece termal turizmiyle değil, spor turizmiyle de çalınacak." dedi

GÜNDEM 05.07.2021, 19:23 05.07.2021, 19:26
Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan Afyon'a 30 Milyon liralık yatırım!
banner18

Ankara’da düzenlenen protokol törenine, Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, Afyonkarahisar Milletvekilleri Veysel Eroğlu, Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, Mehmet Taytak, Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban, ilçe ve belde Belediye Başkanları, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan, Belediye Başkan Yardımcıları Süleyman Karakuş, Benol Kaplan, Belediye Meclis Üyeleri, ATSO Başkanı Hüsnü Serteser, mahalle muhtarları ve çok sayıda Afyonkarahisarlı hemşehrimiz katıldı.

“BAKANIMIZA MİNNETTARIZ”

Programın açılış konuşmasını MHP Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet Kocacan yaptı. Şehrimizin sporda gelişmesi noktasında yapılacak eserlerin şimdiden Afyonkarahisar’a hayırlı olmasını temenni eden Kocacan, Bakan Kasapoğlu’na teşekkür etti.

 AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay ise  Afyonkarahisarlılar'ın Bakan Kasapoğlu'na minnettar olduğunu söyledi. İl Başkanı Uluçay, “Sayın Bakanım Afyonkarahisar halkımız, ilçe ve beldelerimiz adına sizlere minnettarız, teşekkür ediyoruz. Bizde il Başkanlığı olarak bu yatırımların takipçisi olacağız. Her zaman Afyonkarahisar’a sizleri bekliyoruz ve yatırımlarınızın devamını diliyoruz.” dedi.

“BİZİ HİÇBİR ZAMAN MAHÇUP ETMEDİNİZ”

Programda bir konuşma yapan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, desteklerinden dolayı Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na teşekkür etti. Afyonkarahisarlılar’ın Bakanımız Kasapoğlu’na olan sevgisinden bahseden Başkan Zeybek; “Sayın Bakanım Allah için Afyonkarahisar sizi çok seviyor. Sayın Valimiz ve Milletvekillerimizin de desteği ile bizi hiçbir zaman mahcup etmediniz, çok çok teşekkür ediyorum” dedi.

“BAKANIMIZ AFYON’UN FAHRİ HEMŞEHRİSİ OLACAK”

Bakan Kasapoğlu’nu Afyonkarahisar’ın fahri hemşehrisi ilan edeceklerinin müjdesini veren Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, “Afyonkarahisar’ı sporun ve kampın merkezi yapmayı düşünüyorduk; sizin desteklerinizle bu hayalimizi gerçekleştiriyoruz. Afyonkarahisar’daki tüm belediye başkanlarımız adına şükranlarımı arz ediyorum.  Allah sizden razı olsun.  Bakanlık olarak yapmış olduğunuz yatırımlardan bizde Afyonkarahisar olarak büyük bir pay aldık. Sizleri kendimizden farklı görmüyoruz ve bu nedenle de ilk meclis toplantımızda, sizi ‘Fahri Hemşehrimiz’ olarak ilan etmek istiyoruz” dedi.

 “TALEPLERİN KARŞILANDIĞI BÖYLE BİR TOPLANTIYA ŞAHİT OLMAMIŞTIK”

İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban ise bugüne kadar pek çok bakanımızın şehrimizde misafir edildiğini ancak bir ilin taleplerinin bu denli fazlasıyla karşılandığı toplantıya şahit olmadıklarını söyledi. İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban; “Bugüne kadar birçok Bakanımızı Afyonkarahisar’ımızda misafir ettik, Ankara’da da toplantılar yaptık ama bir ilin taleplerinin hepsinden fazlasının karşılandığı toplantıya şahit olmamıştık. Afyonkarahisar’ın sadece merkezi değil birkaç ilçesi değil 17 ilçesinin tamamı ne istediyse, hizmete kavuşturuluyor. Bundan sonra gençlik ile spor ile ilgili ne hayal edilirse hepsi şehrimize kazandırılıyor. Sayın Bakanımız ve ekibine teşekkür ediyoruz. Afyonkarahisar’ımız Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde nasıl savaştan çıkıp kurtuluşun başkenti olmuşsa; lezzetin, mermerin, lokumun ve sucuğun başkenti olmuşsa; daha önceki ve şimdiki yatırımlarla, sporda da dünyada önemli bir merkez oluyor. Sayın Bakanım sağ olun, var olun.” Dedi.

“BAKANIMIZA SONSUZ TEŞEKKÜR EDERİZ”

Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak ise desteklerinden dolayı Gençlik ve Spor Bakanımız Kasapoğlu’na teşekkür ederek “Sayın Bakanımız, 2 ay önce Afyonkarahisar’ımızı şereflendirdiler. Bugünde burada protokol töreni için bir aradayız. Sadece protokol yapmıyoruz sadece fiziki alanlar kazandırmıyoruz; sayenizde tüm Türkiye kazanıyor. Gençliğimizin yarınlarını korumak bizlere düşüyor. Bunun için de gençlerimizin spora, okumaya ve üretime yönlenmesi gerekiyor. Sayın Bakanımızda görev süresince hep bu yolda yürüdü, manevi değerlerimize sahip çıktı. Sayın bakanımız iyi ki varsınız iyi ki geldiniz. Sizden sonra da Sayın Valimiz geldi, birliğimizi, şehrimizin tarihini, kültürünü ön plana çıkardı. Tüm hemşehrilerim adına Sayın Bakanıma ve Valimize teşekkür ediyorum.”

“TEKNOFEST 2022 AFYONKARAHİSAR’A YAKIŞIR”

Düzenlenen protokol imza töreninin Afyonkarahisar’a sporun merkezi olma yolunda büyük bir ivme kazandırdığına dikkat çeken Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven ise “Çok değerli Bakanımıza teşekkür ediyoruz. Bu yaptığımız toplantı, Afyonkarahisar’ımıza önemli bir ivme kazandırdı. Protokolü yapılan yatırımlar bugüne kadar gelen yatırımların rakam olarak en büyüğüydü. İnşallah bu yatırımların açılışını yapmakta sizler ve bizlere nasip olur. Afyonkarahisar sizin de desteklerinizle sporun başkenti haline geldi. İnşallah TEKNOFEST 2022’yi de sizlerin sayenizde Afyonkarahisar’ımızda yapmak istiyoruz. Kurtuluşun ve kuruluşun Başkentine TEKNOFEST 2022 yakışır diyoruz. Afyonkarahisar’ımız bu yatırımlarla çok daha güzel olacak. Sayın Başkanımız Mehmet Zeybek’in ifade ettiği gibi artık sizde bizim hemşehrimizsiniz.” dedi.

“TEKNOFEST 2022’YE TALİBİZ”

Afyonkarahisar olarak TEKNOFEST 2022’ye talip olduklarını aktaran Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya ise “Afyonkarahisar; geniş coğrafyaya sahip olan bir il. Emirdağ’dan Dazkırı’ya Şuhut’tan Hocalar’a Sandıklı’dan İhsaniye’ye Dinar’dan Çay’a ve Sultandağı’na kadar her yere, her türlü yatırım için söz verdiniz. Bir kez daha teşekkür ediyoruz. Türkiye’nin ve Dünya’nın sıkıntılı sürecinde bu kadar büyük kaynağı bir ile aktarmak ve söz vermek önemli bir cesaret örneğidir. Şimdi sıra Afyonkarahisarlılara düşüyor. Afyonkarahisarlılar da bu tesislerin hakkını verecektir, ben buna inanıyorum. Örneğin Sinanpaşa Taşoluk Kasabası’nda kızlarımız güreşte önemli bir şampiyonluğuna imza attı. Bunun gibi onlarca sporcumuz var, çok daha fazlası da yetişecektir. Aktarılan bu büyük kaynağın da hakkını vermek bizlerin görevi. Ayrıca bu heyet TEKNOFEST 2022’yi ısrarla ve ciddiyetle istiyor. Bu konuyu da Sayın Cumhurbaşkanı’mıza Bakanlar Kurulu’nda arz edeceğiz. 26 Ağustos 1922 ‘de gerçekleşen büyük İstiklal Mücadelesinin 100 yıl sonrasında; hem Cumhurbaşkanı’mızı hem de tüm Türkiye’yi ilimizde görerek Afyonkarahisar’da geniş bir kutlama yapmayı birlikte arzu ediyoruz. Spor Yazarları Turnuvası’nı da Afyonkarahisar’a kazandırabilirsek çok güzel olur.” ifadelerini kullandı.

“BAKANIMIZ ÜZERİNE DÜŞENİ YAPTI, SIRA BİZDE”

Afyonkarahisar’a yapılacak tesislerden dolayı Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na teşekkür eden Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu ise “Gönüllerimizin hemşehrisi, Sayın Bakanımıza gönülden teşekkür ediyorum. Bakanımız spor konusunda büyük hedefler koydu ve bunları gerçekleştiriyor. Son zamanlarda çok sayıda sporcumuzun madalya almasında Sayın Bakanımızın ve yardımcılarının büyük emeği var, yürekten kutluyorum. Gençlik; geleceğimizin teminatıdır. Eğer biz gençliğimize değer verirsek Cumhurbaşkanı’mızın ortaya koyduğu 2053, 2071 ve 2099 hedeflerini gerçekleştirmek; ancak mümkündür. Dolayısı ile gençliğimize sahip çıkıyorsunuz. Milleti yıkmak isteyenlerin hedefi ise gençliktir. Gençliği elde edenler; bir milletin memleketine ve geleceğine de el koyar. Bu bakımından gençlerimize ne yapılsa azdır. Gençliğimizi dimdik ayakta tutmamız lazım. Gençlik ve Spor Bakanlığımız da bunu vazife bilmiştir. Bu yüzden sizi yürekten kutluyorum. Ekibinizle birlikte burada bütün belediye ve ilçe başkanlarımızın taleplerini yerine getirdiniz. Bakanlığınızın en büyük yatırımı Afyonkarahisar’a verildi. Gençlik merkezlerinden halı sahalara kadar hepsinin sözünü verdiniz. Bakanlığımız üzerine düşen vazifeyi yaptı; sıra bizde. Bundan böyle Afyonkarahisar spor turizminin merkezi olmuştur. Ümidimiz de Afyonkarahisar’dan sporcuların çeşitli madalyalar kazanmasıdır. Sizi ne kadar övsek azdır, yürekten tebrik ediyorum. Gençlerimize sahip çıkmaya bu tesisleri doldurmaya var mıyız? Manevi değerleri güçlü bir gençlik istiyoruz. Sağ olun var olun.” dedi.

“SİZ NEREDEYSENİZ, BİZ ORADAYIZ”

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek ise Afyonkarahisar’ın Bakan Kasapoğlu’na olan sevgisinden bahsederek  “Afyonkarahisar, Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nu çok seviyor; Sayın Bakanım sizi çok seviyoruz. Memleketinizi getirdik, Afyonkarahisar’ı getirdik. Sayın Bakanım siz neredeyseniz biz ordayız. Sizlere çok çok teşekkür ediyorum.” dedi.

“GÖNÜLLERİN SULTANI AFYONKARAHİSAR”

Konuşmasının başında Gençlik ve Spor Bakan Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Afyonkarahisar’dan övgüyle söz etti. Şehrimizin kültürel hazinesiyle, yeraltı zenginlikleriyle, eşsiz lezzetleri ve tarihi ile kendine has duruşu ile gönüllerin sultanı olduğunu vurgulayan Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “İstiklalin, istikbalin, kuruluşun, kurtuluşun şehri Afyonkarahisar için bugün özel bir gün. Afyonkarahisarlıların yüzünü güldürecek önemli bir aşama kat edeceğimiz protokol için bir aradayız. Geçtiğimiz ay Afyonkarahisar’da çok güzel bir, iki gün geçirdik. Gönlümüz hala Afyonkarahisar’da… Afyonkarahisar çok özel bir şehir. Dirilişin, zaferlerin, istikbalin şehri Afyon; kültürel hazinesiyle, yeraltı zenginlikleriyle, eşsiz lezzetleri, tarihi ile kendine has duruşu ile gönüllerin sultanı.” dedi.

“AFYON’UN HİZMETKÂRI OLMAKTAN GURUR DUYUYORUM”

Geçtiğimiz ay yaptığı Afyonkarahisar ziyaretinin ardından izlenimlerini paylaşan Gençlik ve Spor Bakan Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Bu ziyaretimizde şehrimizin idarecileri, milletvekillerimiz, teşkilatlarımızla Afyon’un taleplerini dinledik. Emre Gölü’nü, Atlı Spor Tesisini, Kano Tesisimizi, Spor Lisesini ziyaret ettik. Bu anlamda birbirini tamamlayacak pek çok çalışmanın kararını verdik. Afyonkarahisar’ın marka şehir olma yolunda pek çok özelliği var. Bu ziyaretimizde tüm Türkiye’de olduğu gibi Afyon’un güçlü bir dönüşüm yaşadığını hep birlikte gördük. Milli Mücadelenin öncüsü olan Afyonkarahisar yatırımlarla; sporun da, gençliğinde öncüsü olmaya devam edecek. Misafirperverliği ile samimiyetiyle güçlü olan Afyonkarahisar’ın kapısı bundan böyle sadece termal turizmiyle değil, spor turizmiyle de çalınacak. Afyonkarahisar’ın kapısı öyle bir kapı ki güçlü ki; orada saygı var, sevgi var muhabbet var. Sayın Cumhurbaşkanımızın da her zaman söylediği gibi devletin ve milletin ardında ‘Karahisar Kalesi gibi dimdik duran Afyon’ halkı var. Milli iradenin yanında, hakkın, hukukun, adaletin yanında dimdik duran Afyon halkının hemşehrisi olmaktan, hizmetkârı olmaktan gurur duyuyorum. Bu kadim şehri sporcu şehri kılmaktan, canla başla çalışmaktan heyecan duyuyorum.” dedi.

AFYON’U ŞAHA KALDIRACAĞIZ”

19 yıl önce Afyonkarahisar’da sadece 25 adet spor tesisi olduğunu aktaran Gençlik ve Spor Bakan Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Bundan 19 yıl önce Afyonkarahisar’da 25 olan Spor Tesisi, bugün 89… Yeni sözleşmelerle bu sayı çok daha yukarılara taşınacak. Afyon, öğrenci ve üniversite şehri.  Barınma konusu bu ülkede 19 yıl önce önemli bir problemdi. Bu problemi sorun olmaktan hep birlikte çıkardık.  Afyonkarahisar’da 2 bin 600 olan yatak kapasitemiz bugün 14 bin.. Birbirinden eşsiz yurt yaptık. Sadece 1 olan gençlik merkezimiz bugün 4… İmzalayacağımız protokollerle birlikte Gençlik Merkezi olmayan ilçemiz de kalmayacak. Gençlerimizi bu merkezlerde buluşturacak olmanın heyecanını yaşıyoruz. Lisanslı sporcu sayısı 19 yıl önce Afyonkarahisar’da 2 bin 500 iken, bu gün 62 bin. Bu tesislerin içini birer birer doldurdukça bu rakamları rekorlarla alt üst edeceğiz. Afyon bu anlamda marka haline gelecek. Yeni yatırımlarla birlikte Afyon’umuzu bu günden itibaren şaha kaldıracağız. Bu vesileyle imzaladığımız protokollerin Afyonkarahisar’ımıza ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 28 Haziran 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 38 81
2. Fenerbahçe 38 73
3. Konyaspor 38 68
4. Başakşehir 38 65
5. Alanyaspor 38 64
6. Beşiktaş 38 59
7. Antalyaspor 38 59
8. Karagümrük 38 57
9. Adana Demirspor 38 55
10. Sivasspor 38 54
11. Kasımpaşa 38 53
12. Hatayspor 38 53
13. Galatasaray 38 52
14. Kayserispor 38 47
15. Gaziantep FK 38 46
16. Giresunspor 38 45
17. Rizespor 38 36
18. Altay 38 34
19. Göztepe 38 28
20. Ö.K Yeni Malatya 38 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 36 70
2. Ümraniye 36 70
3. Bandırmaspor 36 62
4. İstanbulspor 36 60
5. Erzurumspor 36 58
6. Eyüpspor 36 57
7. Samsunspor 36 51
8. Boluspor 36 50
9. Manisa Futbol Kulübü 36 49
10. Tuzlaspor 36 49
11. Denizlispor 36 49
12. Keçiörengücü 36 48
13. Gençlerbirliği 36 48
14. Altınordu 36 45
15. Adanaspor 36 45
16. Kocaelispor 36 44
17. Bursaspor 36 44
18. Menemen Belediyespor 36 38
19. Balıkesirspor 36 12
Takımlar O P
1. M.City 38 93
2. Liverpool 38 92
3. Chelsea 38 74
4. Tottenham 38 71
5. Arsenal 38 69
6. M. United 38 58
7. West Ham United 38 56
8. Leicester City 38 52
9. Brighton 38 51
10. Wolverhampton Wanderers 38 51
11. Newcastle 38 49
12. Crystal Palace 38 48
13. Brentford 38 46
14. Aston Villa 38 45
15. Southampton 38 40
16. Everton 38 39
17. Leeds United 38 38
18. Burnley 38 35
19. Watford 38 23
20. Norwich City 38 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 86
2. Barcelona 38 73
3. Atletico Madrid 38 71
4. Sevilla 38 70
5. Real Betis 38 65
6. Real Sociedad 38 62
7. Villarreal 38 59
8. Athletic Bilbao 38 55
9. Valencia 38 48
10. Osasuna 38 47
11. Celta Vigo 38 46
12. Rayo Vallecano 38 42
13. Elche 38 42
14. Espanyol 38 42
15. Getafe 38 39
16. Mallorca 38 39
17. Cadiz 38 39
18. Granada 38 38
19. Levante 38 35
20. Deportivo Alaves 38 31
Günün Karikatürü Tümü
banner136