evden eve nakliyat eşya depolama Nakliyat nakliye uluslararası evden eve nakliyat gebze nakliyat

09 Aralık 2019, Pazartesi

Afyon'un Fikir Gazetesi

Cezaevi'nde "iyilik sofrası" kuruldu

Cezaevi'ndeBu yıl 6.’sı düzenlenen ve hükümlülere yönelik olarak olan gerçekleştirilen iftara, Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Özdemir Şan, Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çelenk ve diğer protokol üyeleri katıldı.

"DOSDOĞRU HAYAT TEMENNİSİNDE BULUNDU"

Etkinlikte söz alan Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz hükümlülere, ailelerine ve evlatlarına bir an evvel kavuşmaları, toplumsal kurallara uygun ve dosdoğru bir hayat yaşamaları temennisinde bulunduğu konuşmasını şöyle sürdürdü: “Ramazan ayının güzelliklerini sizlerle de yaşamak için bir araya geldik. Ailenizden uzak olarak geçirdiğiniz bir Ramazan ayında bu eksikliği gidermek için sizlerle beraberiz. Hayat bir mücadele. Hayatta bazen iyilikler var, bazen kötülükler var. Biz isteriz ki hayata her zaman güzel olsun ama bu her zaman olmuyor. Bazı sıkıntılar oluyor ve bu sıkıntıların bir sonucu olarak sizlerde buradasınız. İnşallah burada son Ramazanınız olur. Bundan sonra sevdiklerinizle beraber güzel huzurlu bir hayat geçirirsiniz.”

"RAMAZAN PAYLAŞMA AYIDIR"

Programa katılanların Ramazan ayını tebrik eden Afyonkarahisar İl Müftüsü Şükrü Kabukçu, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliği ile kurulan iyilik sofralarında Ramazan ayının paylaşma ve dayanışma ruhunun, bereketinin ve güzelliğinin dünyanın farklı coğrafyalarında ve ülkemizde yaşatılmaya devam ettiğini belirtti. Konuşmasının devamında hükümlülere seslenen Kabukçu, “İyilik bilinci ile hayatımızı güzelleştirelim. İyilik, İslamiyet’in emrettiği güzel ahlak doğrultusunda yaşamaktır. Kötülüklerden, olumsuzluklardan uzak kalmanın en güzel yolu iyilik için emek vermektir. Hepimiz iyiliği çoğaltmaya ve korumaya mükellefiz.” dedi.  

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
yukarı çık