'AKP'li belediyeler sarayın belediyeciliğini yapıyorlar'

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, AKP'li belediyelerin, halkın belediyeciliğini değil, sarayın belediyeciliğini yaptıklarını söyledi.

GÜNDEM 29.03.2019, 19:29 29.03.2019, 19:29
'AKP'li belediyeler sarayın belediyeciliğini yapıyorlar'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, Dazkırı, Başmakçı ve Sinanpaşa İlçeleri"nde beraberindeki partililerle birlikte seçim çalışmasında bulundu.
SARAY BELEDİYECİLİĞİNDE HALKA HESAP VERİLMEZ, HESAP SORULUR...
Dazkırı İlçesi"nde CHP İl ve İlçe yöneticileri ile CHP Dazkırı Belediye Başkanı ve Adayı İsmail Taylan"la birlikte seçim çalışmasında bulunan Milletvekili Köksal, Başkan Taylan"a vatandaşlardan destek isteyerek, "Milletin beka sorunu yok. Ülkeyi kötü yöneten AKP ve onun destekçisi MHP"nin beka sorunu var. AKP ve MHP"liler işsizlikten, üretimden, tarımdan, ekonomiden, emeklinin halinden, siftah yapmadan kepenk kapatan esnaftan söz edemiyorlar. Tek söylemleri beka sorunu. Ancak yurttaşlarımız her şeyi biliyor. AKP"li belediyeler, halkın belediyeciliğini değil sarayın belediyeciliğini yapıyorlar. Saray belediyeciliğinde seçmene halka saygı yoktur. Halka hesap verilmez hesap sorulur. Biz vatandaştan hesap sorarız vardır. Saray belediyeciliğinde ötekileştirme vardır." dedi.
AKP VE SARAY YÖNETİMİNİN BEKA SORUNU VAR
Daha sonra beraberindeki partililerle birlikte Başmakçı İlçesi"ne geçen Köksal burada da CHP Başmakçı Belediye Başkan Adayı Halil Özcan ile birlikte seçim çalışmasında bulundu. "Mart"ın Sonu Bahar" olacak diyen Köksal, "CHP"li belediyeler dün olduğu gibi bugünde yarında şeffaf yönetilecektir. AKP iktidarının kötü yönetimi sonucu maalesef ülkemiz yangın yerine döndü. Bir beka sorunu varsa o da AKP ve saray yönetiminin beka sorunudur. Kendilerine muhalefet eden herkesi terörist ilan ediyorlar. Bizim belediyecilik anlayışımızın temelinde insanlara hizmet var, ötekileştirme yok. 31 Mart akşamı tüm Türkiye"de ve Afyonkarahisar merkez ile ilçe, beldelerimizde değişimi vatandaşlarımızla birlikte başlatacağız." ifadelerini kullandı.
YALANLARLA, ALGILARLA SEÇİMİ GÖTÜRMEYE ÇALIŞIYORLAR
Milletvekili Köksal"ın bir sonraki durağı ise Sinanpaşa İlçesi oldu. CHP Sinanpaşa Belediye Başkan Adayı Harun Güner"le İlçe de seçim çalışmasında bulunan Köksal, Sinanpaşa"nın Derman Belediyeciliği"ne kavuşacağını söyleyerek, "Ekonomi her geçen gün kötüye gidiyor. Vatandaşlarımız hayat pahalılığının pençesinde bırakın ay sonunu getirmeyi ayın ortasını bile getiremiyorlar. 31 Mart’ta gerçekten zorlu bir yerel seçime doğru gidiyoruz. Bu bir hizmet yarışı. Kim daha iyi hizmet verecek. Kim Afyonkarahisar’ı Ege’nin incisi haline getirecek. Kim Afyonkarahisar’ı ilçeleriyle, köyleriyle, beldeleriyle hak ettiği yere getirecek. Bunun seçimini yapacağız. Ama vatandaşa söyleyecek sözü olmayanlar, verdikleri sözleri her seçim döneminde seçim meydanında bırakanlar şimdi çıktılar başka başka yalanlarla, başka başka algılarla bu seçimi götürmeye çalışıyorlar. 3 belediye fazla almak, 5 belediye kaybetmemek adına milleti ayrıştırarak bu seçimleri götürmeye çalışanlara gerekli cevabı bu millet verecektir." şeklinde konuştu.
 

Yorumlar (0)
14°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 01 Haziran 2020
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P