banner16

banner15

banner153

AK Partili Uluçay’dan et fiyatlarının yükselişi hakkında ilk açıklama

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, et fiyatlarının yükselmesi ile ilgili konuşarak, "Kış dönemlerinde özellikle Ramazan'a girerken et fiyatları her zaman yükselir. Bugünle ilgili bir durum değil bu. Tarım Bakanlığımızın almış olduğu önlemler ve Türkiye genelinde kesim yapabilme yetkisini tekrar eline alması dolayısıyla şu iki haftadır tekrar dengede gidiyor. Kurban Bayramında da et fiyatları ucuzlar” dedi

GÜNDEM 24.03.2022, 15:13 24.03.2022, 15:24
banner18

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, düzenlenen basın toplantısında konuşarak özetle şöyle konuştu: 

DAZKIRI DEPREM KONUTLARI TAMAM

Geçtiğimiz yıl 8 Ağustos’ta Denizli ilimize bağlı, Bozkurt'ta 6,0 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiş, depremde Dazkırı ilçemize bağlı bazı yerleşim yerleri de hasar görmüştü. Geçen hafta itibariyle Dazkırı ilçesi Kızılören köyünde hasar gören ev ve ahırların yerine 55 adet köyevi ve 3 adet ahır tamamlanmış olup işin geçici kabulü TOKİ tarafından yapılmıştır. Önümüzdeki günlerde il özel idaresi tarafından iskan ruhsatlarının çıkması ile birlikte inşallah hak sahiplerine konutların anahtar teslimi gerçekleştirilecektir. Aynı ilçenin diğer köylerine 2. Müteahhit tarafından yapımı devam eden 68 konutun inşaatlarının da en kısa sürede tamamlanması içinde yakından takibimiz devem etmektedir. 

CİRİT KAYALIĞI VE GARNİZON MİLLET BAHÇESİ PROJESİ

Pazartesi günü AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven, Afyonkarahisar Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek ile birlikte Ankara’daydık. Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Vahit Kirişçi'ye hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Aynı zamanda da Bakanımıza esnaflarımızın, çiftçilerimizin ve vatandaşlarımızın mevcut taleplerini ilettik. Bu talepler arasında Şekerleme üreticilerimizin şeker tedariği konusunda yaşadığı sıkıntılar, Tarımsal sulamada GES projelerine verilen desteklerin artırılması ve Afyonkarahisar süt ve yumurta üreticileriyle yaptığımız toplantı neticesinde hazırladığımız rapor vardı. Sayın bakanımız tüm taleplerimizle ilgileneceğini bu konuda çalışmaların başlatılacağını bildirdi.

Afyonkarahisar’a olan özel desteği ve nazik misafirperverliği için Sayın Bakanımıza bir kez daha siz saygıdeğer basın mensuplarımız aracılığı ile teşekkür eder görevinde başarılar dilerim. Bu ziyaretimizin akabinde Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Murat Kurum’u da ziyaret ederek Afyonkarahisar merkezde bulunan Cirit Kayalığı ve Garnizon Millet Bahçelerinin hızlandırılması konuları başta olmak üzere köylerimizde içme suları için kullanılan elektrik giderleri bakımından İl Özel İdaremiz tarafından projelendirilen Güneş Enerjisi Sistemi ile bu köylerimizin içme suyuna ilişkin elektrik giderlerinin karşılanabilmesi hususunda desteklerini talep ettik. Ayrıca geçtiğimiz aylarda tüm belediye başkanlarımız ile gerçekleştirdiğimiz ziyarette bakanımızdan aldığımız yatırımların eksik kalan kısımlarının hızlanması talebinde bulunduk. Afyonkarahisar’a hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen Sayın Bakanımıza teşekkür ederim.

Başkan Uluçay, daha sonra basın mensuplarından gelen sorulara yanıt vererek özetle şunları söyledi: 

“ŞEKER FABRİKALARINA YAPILACAK DENETİMLER ARTIRILACAK”

Uluçay: “Şekerle ilgili en çok sıkıntı yaşayan illerden birisiyiz. Bununla ilgili sayın milletvekillerimizle ve başkanımızla birlikte açıkça raporlarımızla beraber ne kadar şeker üreticisi var? ne kadar ihtiyaç var? Bu gibi sıkıntıları tek tek bakanımıza belirttik. İnşallah Afyonkarahisar özelinde de bir çalışma gerçekleştirilecek. Ziyaret sırasında Ticaret Bakanımızla görüştüğünde denetimlerin sıklaştırılacağından bahsetmişti. Biraz önce ulusal bir haber sitesinde de okuduk. Bugün itibariyle şeker fabrikalarına yapılacak denetimler artırılacak. Ticaret Bakanlığı tarafından bu denetimler titizlikle devam edecek inşallah. Buradan Afyonkarahisar şeker üreticilerimizin her zaman yanında olduğumuzu ve yaşanılan sıkıntıların bayramdan önce giderileceği noktasında çalışmalarımızın devam ettiğini belirtmek istiyorum“ dedi. 

“MİLLETİN VE ÜLKENİN MENFAATİNE OLAN HER ŞEYE HDP VE CHP RED VERİYOR”

Uluçay: “Seçim barajının düşürülmesi konusu yasama organımız tarafından incelenerek daha sonra kanunlaştırılacak bir konu. Bildiğiniz gibi milletin ve ülkenin menfaatine olan her şeye red veren HDP ve CHP buna da aynı şekilde red veriyor. Bu konu milletimizin demokrasimizin daha da yaygınlaşmasını ve tüm siyasi partilerimizin de mecliste kendilerini temsil etme yetkisi olarak görüyoruz. Bu noktada tüm vatandaşlarımızın lehine olacak bir çalışma olarak düşünüyorum” dedi. 

“BAKANIMIZA ÇİFTÇİMİZE DESTEKLERİN ARTIRILMASI KONUSUNDA RİCAMIZI İLETTİK”

Uluçay: “Türkiye olarak tarım ülkesiyiz ve Afyonkarahisar olarak da tarım iliyiz. Bu desteklemelerle alakalı geçtiğimiz pazartesi yaptığımız ziyarette Sayın Bakanımıza çiftçimizi hem dolaylı yönlerden yani makine, ekipman vs. birde mazot, tohum desteği verilmesi konusunda özel ricalarımız oldu. Onunla ilgili yaptığımız çalışmalarımızı aktardık. Çiftçimize biraz daha fazla destek verilmesini aktardık. Akaryakıt, gübre, elektrik destekleri gibi konuları aktardık. Elektrik konusunda güneş enerji santralleri ve seyyar taşıma yani tarladan sulama yapılabilmesi için geliştirilen proje için çiftçilerimize kolaylıkla verilebilmesi ve desteklenmesi konusu elektrik desteği olarak geçiyor. Diğer konularında biraz daha sadeleştirilerek rakamların artırılması konusunda ve tarım kredinin açmış olduğu limitlerin biraz daha artırılması konusunda taleplerimizi ilettik” dedi. 

“1995 VE 2014 YILLARI ARASINDA NE TÜR FAALİYETLER VARSA ONUNLA ALAKALI BİR DURUM”

Uluçay: “AK Parti İl Başkanlığı binamızın önündeki polis koruma noktası, 1995 yılında Başbakanlık oluruyla güvenlik koruma yönetmeliğine göre alınmış bir karar. Daha sonrada 2014 yılında uygulamaya alınmış bildiğim kadarıyla. İktidar partilerine 1995’ten daha sonra alınan bir karar neticesinde bazı güvenlik tedbirleriyle alakalı koydukları bir önlem. 1995 ve 2014 yılları arasında ne tür faaliyetler varsa onunla alakalı bir durum. Bugünün bir olayı değil yani. Bu Türkiye genelinde bir durum. 16.09.1995 tarihinde Başbakanlık oluruyla yürürlüğe girmiş. İç İşleri Bakanlığının almış olduğu bir karar. Herhangi bir durum olduğu zaman onların sorumluluk alanına girdiği için şuanda bizim kaldırılması yönünde herhangi bir şey deme yetkimiz yok. Diğer partilerde talepte bulunurlarsa onu İç İşleri Bakanlığı değerlendirir ve gereğini yapar” dedi. 

“YENİ GÖREVE GELEN SAYIN BAKANIMIZ TOHUM DESTEĞİNDE RAKAMI İKİYE KATLADI”

Uluçay: “Daha önceki Tarım Bakanımızın tohum ve şeker pancarı konusunda destekleri vardı. Özellikle tohum konusunda yeni göreve gelen Sayın Bakanımız rakamı ikiye katladı. Biz de devlette devamlılık esas. Özellik AK Parti döneminde bu çok daha hızlı ve belirgin bir şekilde devam ediyor. Tüm sözler yerine gelecek ve özellikle ikinci ekim dediğimiz kara buğday, gluten onların ekimi içinde özel olarak Afyonkarahisar’a destekleri olacak inşallah” dedi. 

“10-15 YIL ÖNCE AFYON’DA KIŞIN NEFES ALAMAZDIK”

Uluçay: “Bundan 10-15 yıl öncesinde Afyonkarahisar’da kış dönemlerinde akşam dışarı çıktığımızda nefes alamazdık. Şuan bu konuda Afyon’da çok ciddi bir ilerleme var. İlimizde tamamlanmayan kısımlarımızda var. Belediye Başkanımızda bu konuda yukarı mahallelerle özel olarak ilgileniyor. İnşallah o mahallelerimize de doğal gaz yatırımları yapıldığı zaman hava kirliliği ciddi oranda azalacak” dedi. 

“RAMAZANA GİRERKEN ET FİYATLARI HER ZAMAN YÜKSELİR”

Uluçay: “Afyonkarahisar’da hayvancılık genel müdürümüzle Zekeriya Bey ile konuştuğumuzda hayvan sayımının yapıldığını ve yeterli hayvan sayısının olduğunu belirtti. Kış dönemlerinde özellikle Ramazana girerken et fiyatları her zaman yükselir. Bugünle ilgili bir durum değil bu. Tarım Bakanlığımızın almış olduğu önlemler ve Türkiye genelinde kesim yapabilme yetkisini tekrar eline alması dolayısıyla şu iki haftadır tekrar dengede gidiyor. İnşallah hayvan üreticilerine verilecek desteklerle çiftçimizde destek alarak zarar etmeyecek ve hayvan yetiştiriciliği de artacak inşallah. Ramazanda fiyatların yükselmesi tamamen arz-talep meselesinden kaynaklanıyor. Kurban Bayramında da et fiyatları ucuzlar” sözleriyle basın toplantısını noktaladı.

-Afyon Postası’nın Haberi. 

Yorumlar (16)
Tuzu kuru 2 ay önce
Senin tuzun kuru tabi, senin kasap dükkanın olunca hariçten gazel okursun. Vatandaş olarak etlere sadece bakıyoruz.
Lüks hayat 2 ay önce
İnsanlar et almayı unuttu, bayat ekmek almak bile lüks oldu. Eskiden marketlerin çöpe attıkları sebze be meyveleri artık insanlar satın alıyor, eve pazardan sebze ve meyve götürmek lüks oldu. İnsanlar doğalgaz ve elektrik faturası nedeniyle soğuk ve karanlık evlerde oturuyor. Markete gitmeye korkar olduk, neye elimizi dokunursa fiyatını görünce çarpılmış gibi geri çekiyoruz. Zamsız bir gün olmuyor.
İsceli 2 ay önce
Sadece konuşma,icraat sıfır,vatandaş yer mi? Çözüm nerede?
akkoyun kasabı 2 ay önce
KASAP DÜKKANINI YENİ AÇTI ADAM İŞ GÖRMESİ LAZIM TABİ BÖYLE DİYECEK. SİZİ Mİ DÜŞÜNECEK BİDE
Ekrem 2 ay önce
Doğru sayın Başkan yaa bizim neden hiç aklımıza gelmedi.Gara gara düşünüyorduk durduk yerde et niye zamlandi diye.Gerçekten insanlarla alay ediyorsunuz,hiç zamanı değil millet burnundan soluyor.
Niyazi 2 ay önce
YETMEZ AMA EVET!!!!!!!!!!!
Prof. Dr. Abuzer KÖMÜRCÜ 2 ay önce
O zaman fasulye yiyelim ete para vermeyelim... Zamanında amcanın yaptığı gibi ANGUSLARI sokarsınız dert etmeyin başğanımmmmm
Ck 2 ay önce
Ne zaman fiatlar dustude düşecek. Sizin dediklerinizi ilkokul çocukları bile kanmaz artık. Dün yağ 109 bugün minimum 149 şeker 300 diyordunuz 800oldu. Ekmek 10derken şimdi 14 bunlara cevap verin.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Namaz Vakti 21 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 37 81
2. Fenerbahçe 37 70
3. Konyaspor 37 67
4. Başakşehir 37 62
5. Alanyaspor 37 61
6. Antalyaspor 38 59
7. Beşiktaş 37 58
8. Karagümrük 37 57
9. Sivasspor 38 54
10. Adana Demirspor 37 52
11. Galatasaray 38 52
12. Kasımpaşa 38 51
13. Hatayspor 37 50
14. Kayserispor 38 47
15. Gaziantep FK 38 46
16. Giresunspor 37 45
17. Rizespor 38 36
18. Altay 38 35
19. Göztepe 37 28
20. Ö.K Yeni Malatya 37 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 36 68
2. Ümraniye 36 68
3. Bandırmaspor 36 62
4. İstanbulspor 36 60
5. Erzurumspor 36 58
6. Eyüpspor 36 57
7. Samsunspor 36 51
8. Boluspor 36 50
9. Manisa Futbol Kulübü 36 49
10. Tuzlaspor 36 49
11. Keçiörengücü 36 49
12. Denizlispor 36 49
13. Gençlerbirliği 36 49
14. Altınordu 36 45
15. Adanaspor 35 45
16. Bursaspor 35 41
17. Kocaelispor 35 41
18. Menemen Belediyespor 35 38
19. Balıkesirspor 36 12
Takımlar O P
1. M.City 37 90
2. Liverpool 37 89
3. Chelsea 37 71
4. Tottenham 37 68
5. Arsenal 37 66
6. M. United 37 58
7. West Ham United 37 56
8. Wolverhampton Wanderers 37 51
9. Leicester City 37 49
10. Brighton 37 48
11. Brentford 37 46
12. Newcastle 37 46
13. Crystal Palace 37 45
14. Aston Villa 37 45
15. Southampton 37 40
16. Everton 37 39
17. Burnley 37 35
18. Leeds United 37 35
19. Watford 37 23
20. Norwich City 37 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 86
2. Barcelona 37 73
3. Atletico Madrid 37 68
4. Sevilla 37 67
5. Real Betis 38 65
6. Real Sociedad 37 62
7. Villarreal 37 56
8. Athletic Bilbao 37 55
9. Osasuna 37 47
10. Celta Vigo 37 46
11. Valencia 37 45
12. Rayo Vallecano 38 42
13. Espanyol 37 41
14. Elche 37 39
15. Getafe 37 39
16. Granada 37 37
17. Mallorca 37 36
18. Cadiz 37 36
19. Levante 38 35
20. Deportivo Alaves 37 31
Günün Karikatürü Tümü
banner136