evden eve nakliyat eşya depolama Nakliyat nakliye uluslararası evden eve nakliyat gebze nakliyat

09 Aralık 2019, Pazartesi

Afyon'un Fikir Gazetesi

Afyon'un doktor açığı yüzde 37

Afyon'un doktor açığı yüzde 37


MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Afyonkarahisar’ın sağlık sorunlarını Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya iletti. Afyonkarahisar’ın doktor açığının yüzde 37 olduğunu kaydeden Taytak, “Afyonkarahisarlı hemşehrilerimizden aldığımız şikayetler üzerine,  Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürümüz Serhat Korkmaz ve  hastane başhekimlerimizden aldığımız bilgilere göre, Afyonkarahisar ilimizde, doktor doluluk oranı yüzde 63, doktor açığımız ise yüzde 37’dir. Bütün ilçelerimizde, uzman doktor açığı bulunmaktadır.”

HASTANELER HİZMET VEREMİYOR

Hastanelerde uzman doktorların olmadığını söyleyen Taytak, “Hastanelerimizde, Genel Cerrahi, Kulak Burun Boğaz, Çocuk, Cildiye, Psikoloji, Nöroloji, Beyin Cerrahi ve Göğüs hastalıkları uzmanlarımız bulunmamaktadır.Bu sebepten hastanelerimizde yeterli derecede hizmet verilememektedir. Aksaklıklar ve yığılmalar yaşanmaktadır. Sağlığın insanlarımız için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bir an önce de çözümünü beklemekteyiz. ” dedi.

SORUNLAR ÇÖZÜLECEK

Bakan Fahrettin Koca Taytak’ın talep ve şikayetlerini en kısa zamanda giderilmesi için gerekli çalışmaların yapılacağını ifade etti. Taytak, sözleşmeli hekimlik sisteminin sadece Emirdağ ve Çay İlçelerinde olduğunu bu sebepten şehir genlinde doktorlar ve uzmanların buraları tercih ettiğini vurguladı.

 

 

 

 

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
yukarı çık