evden eve nakliyat eşya depolama Nakliyat nakliye uluslararası evden eve nakliyat gebze nakliyat

21 Kasım 2019, Perşembe

Afyon'un Fikir Gazetesi

AFYON'DA KPSS'YE GİRECEK KİŞİ SAYISI BELLİ OLDU

AFYON'DA KPSS'YE GİRECEK KİŞİ SAYISI BELLİ OLDU

AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş’ın başkanlığında İl Jandarma Komutanlığında düzenlenen toplantıya Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Boztepe, Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız, Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanı Albay Hamza Çömez, Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Nüfus Vatandaşlık İl Müdürü İlhan Eser ve ÖSYM İl Sınav Merkezi Koordinatörü Prof. Dr. İbrahim Mutlu katıldı.
SINAV TEDBİRLERİ GÖRÜŞÜLDÜ
Toplantıda ÖSYM İl Sınav Merkezi Koordinatörü Prof. Dr. İbrahim Mutlu, sınav hazırlıkları ve yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Toplantıda 2019 KPSS’nin yapılacağı binalarda güvenliğin sağlanması, bu yönde alınacak tedbirler, ulaşıma engel olan durumların giderilmesi, sınav süreleri içerisinde elektrik ve su kesintisinin yapılmaması, sınav binası çevrelerinde sesli yayın yapılmaması, konvoy oluşturulmaması, il genelinde sesli ilan ve duyuru yapılmaması ve il merkezinde sınav öncesi ve sonrasında alınacak tedbirlerle ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. Adayların sınav binalarına ulaşımı, soruların sınav binalarına nakli gibi konular da görüşüldü.
SINAV BİNASINA SON GİRİŞ SAATLERİ SONRASI ADAYLAR BİNALARA ALINMAYACAK
ÖSYM İl Sınav Merkezi Koordinatörlüğünden yapılan açıklamaya göre, KPSS sınavının 14 Temmuz Pazar günü saat 10.15’te başlayacak Genel Yetenek-Genel Kültür oturumunda sınav süresi 130 dakika ve saat 14.45’te başlayacak olan Eğitim Bilimleri oturumunda sınav süresinin 100 dakika olduğu bildirildi. Ayrıca adayların sınav binasına son girişlerinin sabah oturumu için saat 10.00 ve öğle oturumu için saat 14.30’da olduğu, 10.00’dan sonra ve 14.30’dan sonra adayların sınav binalarına alınmayacağı, adayların sınav giriş belgeleri ve kimlik kartlarını sınav günü yanında bulundurmak zorunda oldukları da belirtildi.
ÖSYM İl Sınav Merkezi Koordinatörlüğünden yapılan açıklamada, 5 bin 494 adayın gireceği Genel Yetenek-Genel Kültür oturumunda 9 bina ve 3 bin 330 adayın gireceği Eğitim Bilimleri oturumunda 5 binanın kullanılacağı bildirildi. Söz konusu sınavlarda 832 sınav görevlisinin görev alacağı belirtildi.

Kaynak: Kocatepe Gazetesi

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
yukarı çık