evden eve nakliyat eşya depolama Nakliyat nakliye uluslararası evden eve nakliyat gebze nakliyat

15 Kasım 2019, Cuma

Afyon'un Fikir Gazetesi

Afyon mutfağı UNESCO'ya aday oluyor

Afyon mutfağı UNESCO'ya aday oluyor

Termal bir otelde düzenlenen gala yemeğine Vali Mustafa Tutulmaz, Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, ATSO Başkanı Hüsnü Serteser, farklı ülkelerden festival için gelen şefler, Türkiye Aşçılar Federasyonu ve Afyonkarahisar Profesyonel Aşçılar Derneği üyeleri katıldı.

"AFYON GASTRONOMİNİN MERKEZİ OLACAK"
Burada konuşan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Afyonkarahisar'ın Gaziantep gibi gastronominin önemli bir durağı olacağını söyledi. Yurdunuseven, şöyle konuştu: "Afyonkarahisar’da Gaziantep, Hatay illeri gibi Gastronomi turlarının bir durağı olacak. Afyon’umuzun bu akşam şeflerimizin de yemeklerde tercih ettiği gibi birçok farklı lezzetleri bulunuyor. Kültür Bakanlığı noktasında yapılacak tüm girişimlerde bizde her zaman hükümet olarak ilimize gerekli desteği vereceğiz. Gastro Afyon Lezzet Festivalinin de nice seneleri olur ve siz değerli şeflerimizi ve misafirleri ağırlamaktan mutluluk duyacağız. Sayın Valimiz Mutafa Tutulmaz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerimi iletiyorum.  Afyonkarahisar marka bir şehir, bunu Türkiye’de ve Dünya’da her anlamda duyurmaya devam edeceğiz” dedi

"VERİM ALMAYA BAŞLADIK"
Yemekte konuşan Vali Mustafa Tutulmaz: “Bir etkinliği başlatmak zor devam ettirmek daha da zor. İlk festivali geçen yıl yaptık. Bazı eksiklikler vardı. Bu yılda ufak tefek eksiklikler var. İnşallah gelecek yıl bu eksikliklerde giderilecek. Bu festivalin dünya çapında yaygınlaşması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Aşçılarımız da bu konuda son derece gayretli hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Afyonkarahisar’ı marka şehir yapmak istiyoruz. Bunun için de sık sık etkinlik yapıyoruz. Yapılan her etkinlikten verim almaya başladık. Ancak henüz yolun başındayız. Daha fazla verim elde etmek için herkesin ayrı doğrultuda hareket etmesi gerekiyor. En azından çoğunluk birlikte hareket etmelidir. Bunu yavaş yavaş sağlamaya başladık. İnşallah önümüzdeki yıllar hep birlikte bu festival etrafında kenetleniriz. UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağına bu yıl Afyonkarahisar için Gastronomi alanında başvuru yapıyoruz. Avrupa Termal Kentler Birliği’ne de üye olduk. İnşallah bu faaliyetleri daha da arttıracağız ve adım adım marka bir şehir ortaya çıkaracağız” dedi.

Vali Mustafa Tutulmaz konuşmasının ardından 2. Gastro Afyon Lezzet Festivali’ne emek ve destek veren Türkiye Aşçılar Federasyonu Başkanı Zeki Açıköz’e plaket takdim etti.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
yukarı çık