banner16

banner15

banner153

Afyon lezzetlerine doymak isteyenler bu haberi mutlaka okusun 

3’ncü Uluslararası Gastro Afyon Turizm ve Lezzet Festivali’nin programı belli oldu. Dana çevirme gösterisinden, aşure dağıtımına, 40 Kazan Afyon Yemekleri şovuna kadar pek çok etkinlik planlandı. İşte festivalin gün gün programı…

GÜNDEM 13.10.2021, 16:08 13.10.2021, 16:18
Afyon lezzetlerine doymak isteyenler bu haberi mutlaka okusun 
banner18

3. ULUSLARARASI GASTROAFYON TURİZM VE LEZZET FESTİVALİ

ETKİNLİK PROGRAMI

1 .GÜN - 14.10.2021 / PERŞEMBE ;

Saat 09.00 : STANT HAZIRLIK / MİSAFİR KAYIT YAPILMASI / YAKA KARTLARI TESLİMİ

Saat 10.00 : “AÇILIŞ KORTEJİ” – Festival Alanına kadar Protokol ve Katılımcıların Yürüyüşü

Saat 10.00 : “LİSELER ARASI YEMEK YARIŞMASI” / Kayıt Başlangıcı

Saat 10.30 : AÇILIŞ PROGRAMI

• Afyonlu Şeflerin Show Sunum Gösterileri

• Yurt Dışı Misafir ve Ulusal Katılımcıların takdimi

• Görsel Sanatlar / Mehteran, Folklor Oyunları, Efe’ler gösteri, Semazen

• PROTOKOL KONUŞMALARI ;

Hamza KALKAN – Afyonkarahisar Profesyonel Aşçılar Derneği Başkanı

Zeki AÇIKÖZ – Türkiye Aşçılar Federasyonu Başkanı

Veli OĞUZ – Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri

Prof. Dr. Mehmet KARAKAŞ – Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü

Mehmet ZEYBEK – Afyonkarahisar Belediye Başkanı

Gökmen ÇİÇEK – Afyonkarahisar Valisi

Saat 11.00 : “YILDIZLAR YEMEK YARIŞMASI” / ( PROTOKOL )

Saat 12.00 : “EV HANIMLARI YEMEK YARIŞMASI” / Ana Yemek Sunumları ve Jüri

Değerlendirmesi

• Protokolün Stantları Ziyareti

• Afyonkarahisar Coğrafi İşaretli Ürünler Sergisinin Gezilmesi

• Afyonkarahisar Yemekleri Fotoğraf Sergisi gezilmesi..

Saat 13.00 : Yemek Arası

• Misafirlere Öğle Yemeği İkramı / Afyon Mutfağından Lezzetler;

• Aşure Dağıtımı / 40 Kazan Afyon Yemekleri Show / Dana Çevirme Gösterisi / Profiterol

Şelalesi Gösterisi / Frig Vadisi Görseli El Sanatları Gösterisi / 100 kg. Lokumdan Türk

Bayrağı Gösterisi / Çeşitli Gastro Show / TAFED Milli Takımı Görsel Show / Sucuk Döner Show 

Saat 14.00 : Panel / Söyleşi : “MARKA ŞEHİR ; UNESCO GASTRONOMİ ŞEHRİ”

Moderatör : Prof.Dr. İSA SAĞBAŞ – AKÜ Turizm Fakültesi Dekanı

• Mehmet ZEYBEK – Afyonkarahisar Belediye Başkanı

• Fatma ŞAHİN – Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı

• Dr. Lütfü SAVAŞ – Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı

Saat 14.45 : Afyon Mutfağı Atölye Çalışmaları / Sakala çarpan Çorba

Saat 15.00 : Panel / Söyleşi : “ŞEHİR MARKALAŞMASI ve KALKINMADA

GASTRONOMİ ETKİSİ”

Moderatör : Veli OĞUZ – Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri

• Dr. Burhan AKYILMAZ - İpek Yolu Kalkınma Ajansı – Gaziantep

• Oğuz ALİBEKİROĞLU - Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri

• Abdullah GÜÇ – Güney Marmara Kalkınma Ajansı

• Savaş ÜLGER - Çukurova Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri

• Oktay GÜVEN - Kuzey Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri

Saat 15.45 : Afyon Mutfağı Atölye Çalışması / Lokum üretimi

Saat 16.30 : Afyon Mutfağı Atölye Çalışması / Haşhaşlı Bulgur Pilavı

Saat 17.00 : Ödül Töreni

Saat 18:00 : Fotoğraf Yarışması Ödül Töreni

2 .GÜN - 15.10.2021 / CUMA ;

Saat 08.30 : Üniversiteler Arası Yemek Yarışmaları - Kayıt Başlangıcı

Saat 10.30 : Panel / Söyleşi : “COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜNLERİN GASTRONOMİ ETKİSİ”

• Hüsnü SERTESER - Afyonkarahisar Ticaret Odası Bşk.

• Prof. Dr. Yavuz TEKELİOĞLU – YÜCİTA / Yöresel Ürünler ve Coğrafi İşaretli Ürünler Derneği Başkanı

• Birol ULUŞAN - METRO CC - Ürün Geliştirme Md.

• Vedat BAŞARAN - Danışman Şef:

• Mine ATAMAN – Uzman / Yemek Yazarı

Saat 11.30 : Afyon Mutfağı Atölye Çalışmaları / Çullama Köfte

Saat 12.30 : “EV HANIMLARI YEMEK YARIŞMASI” / Hamur İşleri Sunumları ve Jüri

Değerlendirmesi

Saat 13.00 : Yemek Arası

• Protokol Yemeği

• Misafirlere Öğle Yemeği İkramı / Afyon Mutfağından Lezzetler; 40 Kazan Afyon Yemekleri

Show / Haşhaşlı Lokma Dağıtımı /Etli Pilav İkramı / Frig Vadisi Görseli El Sanatları Gösterisi

/Çeşitli Gastro Show / TAFED Milli Takımı Görsel Show / Lokum Show

Saat 14.00 : Panel / Söyleşi : “KONAKLAMA İŞLETMELERİNDE YÖRESEL MUTFAK ve

COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜN KULLANIMI”

Moderatör : ; Z. Haldun TÜZEL / Yemek Yazarı-Gurme

• Exc.Chef Zeki AÇIKÖZ – Türkiye Aşçılar Federasyonu Başkanı

• Exc.Chef Hüseyin ALKİN - NG Afyon Oteli Mutfak Şefi

• Exc.Chef Recep YÜKSEL - Rixos Sungate Mutfak Şefi

• Exc.Chef Melda Farimaz - Şans Restoran Mutfak Şefi

Saat 14.45 : Afyon Mutfağı Atölye Çalışmaları / Afyon Kebabı

Saat 15.15 : Panel / Söyleşi : “MEVLEVİ MUTFAĞI – UYGULAMALI ANLATIM”

• Prof. Dr. Arif BİLGİN – Sakarya Üniversitesi

• Nevin HALICI – Gurme / Yemek Yazarı

• Hasan ÖZPINAR – Afyonkarahisar Belediyesi Mevlevihane Müzesi Sorumlusu

Saat 16.00 : Afyon Mutfağı Atölye Çalışmaları / Afyon Kebabı

Saat 16.45 : GASTRO SHOW : “ CÜNEYT ASAN “ / ET ‘e DAİR HER ŞEY..

Günaydın Et Restoranları Sahibi

Saat 17.00 : ÖDÜL TÖRENİ ..

3 .GÜN - 16.10.2021 / CUMARTESİ ;

Saat 08.30 : “ÇOCUKLAR ARASI YEMEK YARIŞMASI” – Kayıt Başlangıç

Saat 10.30 : Panel / Söyleşi: “UNESCO / GASTRONOMİ ŞEHİRLERİNDE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK”

Moderatör : İHSAN AKAR / Afyonkarahisar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü

• Tolga KORUCU – UNESCO Türkiye Milli Komitesi Genel Sekreter Yrd. Vek.

• Ali ÖZÇİL – Girne Amerikan .üniversitesi

• Ebru BAYBARA DEMİR – Şef / Sosyal Girişimci

Saat 11.00 : “1.Etap ÇOCUKLAR ARASI YEMEK YARIŞMASI” / 6 , 7 , 8 , 9 Yaş..

Saat 11.30 : Afyon Mutfağı Atölye Çalışmaları / Bamya

Saat 12.15 : “EV HANIMLARI YEMEK YARIŞMASI” / Hamur İşleri Sunumları ve Jüri

Değerlendirmesi

Saat 12.15 : “2.Etap ÇOCUKLAR ARASI YEMEK YARIŞMASI” / 10 , 11 , 12 Yaş..

Saat 12.30 : “1.Etap GRAND PRİX BİREYSEL MEVLEVİ YEMEK YARIŞMASI - Kayıt

Saat 13.00 : Yemek Arası / Misafirlere Öğle Yemeği İkramı / Afyon Mutfağından Lezzetler, Çeşitli Gastro Show

Saat 13.30 : Panel / Söyleşi : “GASTRONOMİDE SIFIR ATIK”

Moderatör : Dr. Öğr. Üyesi FATİH BIYIKLI - AKÜ Öğretim Üyesi

• Arş. Grv. MEHMET BOYRAZ – AKÜ Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü

• Osman KÖPRÜCÜĞLU – Zafer Kalkınma Ajansı Afyonkarahisar Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü

• Gönül SOLAK - Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü / Çevre Yönetim ve Denetim Şubesi

• Nadide DEMİRBİLEK - ÇEVKOBİR

• Dr. İhsan Erol ÖZÇİL - Kıbrıs Amerikan Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölüm Başkanı

Saat 14.00 : Afyon Yemekleri Atölye Çalışması / Kaymaklı Ekmek Kadayıfı

• Konuklar Yemek Yeme Yarışmaları

Saat 14.45 : “2.Etap GRAND PRİX BİREYSEL MEVLEVİ YEMEK YARIŞMASI - Kayıt

Saat 16.00 : “MİSAFİR ŞEFLER İLE AFYON MUTFAĞI ATÖLYE ÇALIMALARI “

Saat 17.30 : ÖDÜL TÖRENİ

Saat 18:00 : FOTOĞRAF YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ

Saat 19:00 : “GALA” / “USTALARA SAYGI GECESİ” / Afyon Sıra Yemeği - 11 Çeşit

NG AFYON OTELİ.

17.10.2021 / PAZAR;

Saat 10.00 : “ŞEHRİFRİG” – Ayazini / Usta Ellerden Afyon Yöresel Sabah Kahvaltısı

Saat 12.00 : Frig Vadisi , Emre Gölü Gezisi

Saat 16.00 : Afyon Tarihi Yerler Gezisi

Yorumlar (2)
Doğa sever 8 ay önce
Aman danaya iyi sahip çıkın, Nisan 2018 de üniversitede çevrilen dana küle dönmüştü :) İşi bilen birisi çevirsin şu danayı :):)
https://www.dailymotion.com/video/x6i0yrm
Osman 8 ay önce
Dana çevirmek nedir ya
Namaz Vakti 22 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 38 81
2. Fenerbahçe 38 73
3. Konyaspor 38 68
4. Başakşehir 38 65
5. Alanyaspor 38 64
6. Beşiktaş 38 59
7. Antalyaspor 38 59
8. Karagümrük 38 57
9. Sivasspor 38 54
10. Kasımpaşa 38 53
11. Adana Demirspor 37 52
12. Galatasaray 38 52
13. Hatayspor 37 50
14. Kayserispor 38 47
15. Gaziantep FK 38 46
16. Giresunspor 37 45
17. Rizespor 38 36
18. Altay 38 34
19. Göztepe 37 28
20. Ö.K Yeni Malatya 38 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 36 70
2. Ümraniye 36 70
3. Bandırmaspor 36 62
4. İstanbulspor 36 60
5. Erzurumspor 36 58
6. Eyüpspor 36 57
7. Samsunspor 36 51
8. Boluspor 36 50
9. Manisa Futbol Kulübü 36 49
10. Tuzlaspor 36 49
11. Denizlispor 36 49
12. Keçiörengücü 36 48
13. Gençlerbirliği 36 48
14. Altınordu 36 45
15. Adanaspor 36 45
16. Kocaelispor 36 44
17. Bursaspor 36 44
18. Menemen Belediyespor 36 38
19. Balıkesirspor 36 12
Takımlar O P
1. M.City 38 91
2. Liverpool 38 89
3. Chelsea 38 74
4. Tottenham 38 71
5. Arsenal 38 67
6. M. United 38 59
7. West Ham United 38 57
8. Wolverhampton Wanderers 38 54
9. Leicester City 38 50
10. Brighton 38 49
11. Brentford 38 47
12. Newcastle 38 47
13. Crystal Palace 38 46
14. Aston Villa 38 46
15. Southampton 38 41
16. Everton 38 40
17. Burnley 38 36
18. Leeds United 38 36
19. Watford 38 23
20. Norwich City 38 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 86
2. Barcelona 37 73
3. Atletico Madrid 37 68
4. Sevilla 37 67
5. Real Betis 38 65
6. Real Sociedad 37 62
7. Villarreal 37 56
8. Athletic Bilbao 37 55
9. Valencia 38 48
10. Osasuna 37 47
11. Celta Vigo 38 46
12. Rayo Vallecano 38 42
13. Espanyol 37 41
14. Elche 37 39
15. Getafe 37 39
16. Granada 37 37
17. Mallorca 37 36
18. Cadiz 37 36
19. Levante 38 35
20. Deportivo Alaves 37 31
Günün Karikatürü Tümü
banner136