banner16

banner15

Afyon lezzetlerine doymak isteyenler bu haberi mutlaka okusun 

3’ncü Uluslararası Gastro Afyon Turizm ve Lezzet Festivali’nin programı belli oldu. Dana çevirme gösterisinden, aşure dağıtımına, 40 Kazan Afyon Yemekleri şovuna kadar pek çok etkinlik planlandı. İşte festivalin gün gün programı…

GÜNDEM 13.10.2021, 16:08 13.10.2021, 16:18
Afyon lezzetlerine doymak isteyenler bu haberi mutlaka okusun 
banner18

3. ULUSLARARASI GASTROAFYON TURİZM VE LEZZET FESTİVALİ

ETKİNLİK PROGRAMI

1 .GÜN - 14.10.2021 / PERŞEMBE ;

Saat 09.00 : STANT HAZIRLIK / MİSAFİR KAYIT YAPILMASI / YAKA KARTLARI TESLİMİ

Saat 10.00 : “AÇILIŞ KORTEJİ” – Festival Alanına kadar Protokol ve Katılımcıların Yürüyüşü

Saat 10.00 : “LİSELER ARASI YEMEK YARIŞMASI” / Kayıt Başlangıcı

Saat 10.30 : AÇILIŞ PROGRAMI

• Afyonlu Şeflerin Show Sunum Gösterileri

• Yurt Dışı Misafir ve Ulusal Katılımcıların takdimi

• Görsel Sanatlar / Mehteran, Folklor Oyunları, Efe’ler gösteri, Semazen

• PROTOKOL KONUŞMALARI ;

Hamza KALKAN – Afyonkarahisar Profesyonel Aşçılar Derneği Başkanı

Zeki AÇIKÖZ – Türkiye Aşçılar Federasyonu Başkanı

Veli OĞUZ – Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri

Prof. Dr. Mehmet KARAKAŞ – Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü

Mehmet ZEYBEK – Afyonkarahisar Belediye Başkanı

Gökmen ÇİÇEK – Afyonkarahisar Valisi

Saat 11.00 : “YILDIZLAR YEMEK YARIŞMASI” / ( PROTOKOL )

Saat 12.00 : “EV HANIMLARI YEMEK YARIŞMASI” / Ana Yemek Sunumları ve Jüri

Değerlendirmesi

• Protokolün Stantları Ziyareti

• Afyonkarahisar Coğrafi İşaretli Ürünler Sergisinin Gezilmesi

• Afyonkarahisar Yemekleri Fotoğraf Sergisi gezilmesi..

Saat 13.00 : Yemek Arası

• Misafirlere Öğle Yemeği İkramı / Afyon Mutfağından Lezzetler;

• Aşure Dağıtımı / 40 Kazan Afyon Yemekleri Show / Dana Çevirme Gösterisi / Profiterol

Şelalesi Gösterisi / Frig Vadisi Görseli El Sanatları Gösterisi / 100 kg. Lokumdan Türk

Bayrağı Gösterisi / Çeşitli Gastro Show / TAFED Milli Takımı Görsel Show / Sucuk Döner Show 

Saat 14.00 : Panel / Söyleşi : “MARKA ŞEHİR ; UNESCO GASTRONOMİ ŞEHRİ”

Moderatör : Prof.Dr. İSA SAĞBAŞ – AKÜ Turizm Fakültesi Dekanı

• Mehmet ZEYBEK – Afyonkarahisar Belediye Başkanı

• Fatma ŞAHİN – Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı

• Dr. Lütfü SAVAŞ – Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı

Saat 14.45 : Afyon Mutfağı Atölye Çalışmaları / Sakala çarpan Çorba

Saat 15.00 : Panel / Söyleşi : “ŞEHİR MARKALAŞMASI ve KALKINMADA

GASTRONOMİ ETKİSİ”

Moderatör : Veli OĞUZ – Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri

• Dr. Burhan AKYILMAZ - İpek Yolu Kalkınma Ajansı – Gaziantep

• Oğuz ALİBEKİROĞLU - Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri

• Abdullah GÜÇ – Güney Marmara Kalkınma Ajansı

• Savaş ÜLGER - Çukurova Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri

• Oktay GÜVEN - Kuzey Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri

Saat 15.45 : Afyon Mutfağı Atölye Çalışması / Lokum üretimi

Saat 16.30 : Afyon Mutfağı Atölye Çalışması / Haşhaşlı Bulgur Pilavı

Saat 17.00 : Ödül Töreni

Saat 18:00 : Fotoğraf Yarışması Ödül Töreni

2 .GÜN - 15.10.2021 / CUMA ;

Saat 08.30 : Üniversiteler Arası Yemek Yarışmaları - Kayıt Başlangıcı

Saat 10.30 : Panel / Söyleşi : “COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜNLERİN GASTRONOMİ ETKİSİ”

• Hüsnü SERTESER - Afyonkarahisar Ticaret Odası Bşk.

• Prof. Dr. Yavuz TEKELİOĞLU – YÜCİTA / Yöresel Ürünler ve Coğrafi İşaretli Ürünler Derneği Başkanı

• Birol ULUŞAN - METRO CC - Ürün Geliştirme Md.

• Vedat BAŞARAN - Danışman Şef:

• Mine ATAMAN – Uzman / Yemek Yazarı

Saat 11.30 : Afyon Mutfağı Atölye Çalışmaları / Çullama Köfte

Saat 12.30 : “EV HANIMLARI YEMEK YARIŞMASI” / Hamur İşleri Sunumları ve Jüri

Değerlendirmesi

Saat 13.00 : Yemek Arası

• Protokol Yemeği

• Misafirlere Öğle Yemeği İkramı / Afyon Mutfağından Lezzetler; 40 Kazan Afyon Yemekleri

Show / Haşhaşlı Lokma Dağıtımı /Etli Pilav İkramı / Frig Vadisi Görseli El Sanatları Gösterisi

/Çeşitli Gastro Show / TAFED Milli Takımı Görsel Show / Lokum Show

Saat 14.00 : Panel / Söyleşi : “KONAKLAMA İŞLETMELERİNDE YÖRESEL MUTFAK ve

COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜN KULLANIMI”

Moderatör : ; Z. Haldun TÜZEL / Yemek Yazarı-Gurme

• Exc.Chef Zeki AÇIKÖZ – Türkiye Aşçılar Federasyonu Başkanı

• Exc.Chef Hüseyin ALKİN - NG Afyon Oteli Mutfak Şefi

• Exc.Chef Recep YÜKSEL - Rixos Sungate Mutfak Şefi

• Exc.Chef Melda Farimaz - Şans Restoran Mutfak Şefi

Saat 14.45 : Afyon Mutfağı Atölye Çalışmaları / Afyon Kebabı

Saat 15.15 : Panel / Söyleşi : “MEVLEVİ MUTFAĞI – UYGULAMALI ANLATIM”

• Prof. Dr. Arif BİLGİN – Sakarya Üniversitesi

• Nevin HALICI – Gurme / Yemek Yazarı

• Hasan ÖZPINAR – Afyonkarahisar Belediyesi Mevlevihane Müzesi Sorumlusu

Saat 16.00 : Afyon Mutfağı Atölye Çalışmaları / Afyon Kebabı

Saat 16.45 : GASTRO SHOW : “ CÜNEYT ASAN “ / ET ‘e DAİR HER ŞEY..

Günaydın Et Restoranları Sahibi

Saat 17.00 : ÖDÜL TÖRENİ ..

3 .GÜN - 16.10.2021 / CUMARTESİ ;

Saat 08.30 : “ÇOCUKLAR ARASI YEMEK YARIŞMASI” – Kayıt Başlangıç

Saat 10.30 : Panel / Söyleşi: “UNESCO / GASTRONOMİ ŞEHİRLERİNDE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK”

Moderatör : İHSAN AKAR / Afyonkarahisar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü

• Tolga KORUCU – UNESCO Türkiye Milli Komitesi Genel Sekreter Yrd. Vek.

• Ali ÖZÇİL – Girne Amerikan .üniversitesi

• Ebru BAYBARA DEMİR – Şef / Sosyal Girişimci

Saat 11.00 : “1.Etap ÇOCUKLAR ARASI YEMEK YARIŞMASI” / 6 , 7 , 8 , 9 Yaş..

Saat 11.30 : Afyon Mutfağı Atölye Çalışmaları / Bamya

Saat 12.15 : “EV HANIMLARI YEMEK YARIŞMASI” / Hamur İşleri Sunumları ve Jüri

Değerlendirmesi

Saat 12.15 : “2.Etap ÇOCUKLAR ARASI YEMEK YARIŞMASI” / 10 , 11 , 12 Yaş..

Saat 12.30 : “1.Etap GRAND PRİX BİREYSEL MEVLEVİ YEMEK YARIŞMASI - Kayıt

Saat 13.00 : Yemek Arası / Misafirlere Öğle Yemeği İkramı / Afyon Mutfağından Lezzetler, Çeşitli Gastro Show

Saat 13.30 : Panel / Söyleşi : “GASTRONOMİDE SIFIR ATIK”

Moderatör : Dr. Öğr. Üyesi FATİH BIYIKLI - AKÜ Öğretim Üyesi

• Arş. Grv. MEHMET BOYRAZ – AKÜ Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü

• Osman KÖPRÜCÜĞLU – Zafer Kalkınma Ajansı Afyonkarahisar Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü

• Gönül SOLAK - Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü / Çevre Yönetim ve Denetim Şubesi

• Nadide DEMİRBİLEK - ÇEVKOBİR

• Dr. İhsan Erol ÖZÇİL - Kıbrıs Amerikan Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölüm Başkanı

Saat 14.00 : Afyon Yemekleri Atölye Çalışması / Kaymaklı Ekmek Kadayıfı

• Konuklar Yemek Yeme Yarışmaları

Saat 14.45 : “2.Etap GRAND PRİX BİREYSEL MEVLEVİ YEMEK YARIŞMASI - Kayıt

Saat 16.00 : “MİSAFİR ŞEFLER İLE AFYON MUTFAĞI ATÖLYE ÇALIMALARI “

Saat 17.30 : ÖDÜL TÖRENİ

Saat 18:00 : FOTOĞRAF YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ

Saat 19:00 : “GALA” / “USTALARA SAYGI GECESİ” / Afyon Sıra Yemeği - 11 Çeşit

NG AFYON OTELİ.

17.10.2021 / PAZAR;

Saat 10.00 : “ŞEHRİFRİG” – Ayazini / Usta Ellerden Afyon Yöresel Sabah Kahvaltısı

Saat 12.00 : Frig Vadisi , Emre Gölü Gezisi

Saat 16.00 : Afyon Tarihi Yerler Gezisi

Yorumlar (2)
Doğa sever 6 gün önce
Aman danaya iyi sahip çıkın, Nisan 2018 de üniversitede çevrilen dana küle dönmüştü :) İşi bilen birisi çevirsin şu danayı :):)
https://www.dailymotion.com/video/x6i0yrm
Osman 4 gün önce
Dana çevirmek nedir ya
14°
kapalı
Namaz Vakti 20 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 9 21
2. Hatayspor 9 19
3. Fenerbahçe 9 19
4. Beşiktaş 9 17
5. Karagümrük 9 17
6. Galatasaray 9 17
7. Alanyaspor 9 17
8. Altay 9 15
9. Konyaspor 9 14
10. Adana Demirspor 9 12
11. Kayserispor 9 11
12. Gaziantep FK 9 11
13. Sivasspor 9 10
14. Başakşehir 9 9
15. Antalyaspor 9 9
16. Öznur Kablo Yeni Malatya 9 9
17. Göztepe 9 8
18. Giresunspor 9 8
19. Kasımpaşa 9 6
20. Rizespor 9 1
Takımlar O P
1. Ümraniye 9 21
2. Ankaragücü 9 21
3. Erzurumspor 9 18
4. Eyüpspor 9 17
5. Kocaelispor 8 16
6. Bandırmaspor 9 15
7. Tuzlaspor 8 14
8. Samsunspor 8 11
9. Gençlerbirliği 8 11
10. Menemenspor 9 11
11. İstanbulspor 8 10
12. Denizlispor 9 10
13. Altınordu 9 10
14. Adanaspor 9 9
15. Manisa FK 9 9
16. Boluspor 8 8
17. Bursaspor 8 8
18. Balıkesirspor 8 6
19. Ankara Keçiörengücü 8 4
Takımlar O P
1. Chelsea 8 19
2. Liverpool 8 18
3. Man City 8 17
4. Brighton 8 15
5. Tottenham 8 15
6. M. United 8 14
7. West Ham 8 14
8. Everton 8 14
9. Brentford 8 12
10. Wolverhampton 8 12
11. Leicester City 8 11
12. Arsenal 8 11
13. Aston Villa 8 10
14. Crystal Palace 8 8
15. Southampton 8 7
16. Watford 8 7
17. Leeds United 8 6
18. Burnley 8 3
19. Newcastle 8 3
20. Norwich City 8 2
Takımlar O P
1. Real Sociedad 9 20
2. Real Madrid 8 17
3. Sevilla 8 17
4. Atletico Madrid 8 17
5. Osasuna 9 17
6. Rayo Vallecano 9 16
7. Barcelona 8 15
8. Real Betis 9 15
9. Athletic Bilbao 8 13
10. Valencia 9 12
11. Espanyol 9 12
12. Villarreal 8 11
13. Mallorca 9 11
14. Elche 9 9
15. Celta de Vigo 9 7
16. Cádiz 9 7
17. Granada 8 6
18. Levante 9 5
19. Deportivo Alaves 8 3
20. Getafe 9 2