'AFSÜ Butik' ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürecek

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri (AFSÜ) Rektörü  Prof. Dr. Nurullah Okumuş, AFSÜ Genç Kızılay Öğrenci Topluluğu üyelerini makamında kabul etti. Rektör Okumuş, az kullanılmış ya da hiç kullanılmamış giysi, ayakkabı gibi eşyaları ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak AFSÜ Butik projesini hayata geçireceklerini söyledi. 

GÜNDEM 29.05.2019, 19:05 29.05.2019, 19:05
'AFSÜ Butik' ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürecek


Ziyarette Topluluk Danışmanı Öğr. Gör. Serkan Şen ve Topluluk Başkanı Hüseyin Ali Kazan ile yönetim kurulu üyeleri Rümeysa Yılmaz ve Simge Onuş hazır bulundu. Düzenledikleri kan bağışı kampanyasındaki ve bahar şenliklerindeki desteğinden ötürü Prof. Dr. Okumuş’a teşekkür eden topluluk üyeleri, Okumuş"a Türk Kızılayı Yeleği armağan etti.

 
KIZILAY GÖNÜLLÜSÜYÜM
Prof. Dr. Okumuş, Türk Kızılayı Yeleğini giymekten büyük gurur duyduğunu ifade ederek kendisinin öteden beri bir Kızılay gönüllüsü olduğunu söyledi. Okumuş, “Millet olarak, Kızılay gibi 151 yaşında köklü bir teşkilata sahip olmaktan ne kadar gurur duysak azdır. İçinde bulunduğunuz bu iyilik hareketi bünyesinde yapmış olduğunuz hiç bir erdemli davranışın karşılıksız kalmayacağını biliniz. Bu yaptıklarınız hayatınıza mutlaka iyi yönde etki edecektir.” dedi. 
 
"AFSÜ BUTİK" İHTİYAÇ SAHİPLERİNİ GÜLDÜRECEK
Öğrencilerin  aktif bir toplum gönüllüsü olması gerektiğine dikkat çeken Prof. Dr. Okumuş, üniversite personelinden ve öğrencilerinden bağış yoluyla toplanan az kullanılmış ya da hiç kullanılmamış giysi, ayakkabı gibi eşyaları ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak AFSÜ Butik projesi hakkında da misafirlerine bilgi verdi. Prof. Dr. Okumuş, ihtiyaç sahiplerine ulaşmak isteyenlerle gerçek ihtiyaç sahipleri arasında köprü vazifesi görecek AFSÜ Butik projesinde, topluluk üyelerinin aktif rol oynayabileceğini söyledi.

 
DESTEK OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ
Öğrencilerin gönüllü sosyal sorumluluk faaliyetlerine yönetim olarak verdikleri desteğin artarak süreceğinin altını çizen Prof. Dr. Okumuş, AFSÜ’nün yapılanma sürecinde öğrenci kulüplerinin ve topluluklarının fiziki mekân talepleri başta olmak üzere her konuda beklentilerini imkânlar ölçüsünde karşılamayı önemsediklerini kaydetti.

Yorumlar (0)
11°
orta şiddetli yağmur
Namaz Vakti 01 Haziran 2020
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P