50 yıllık ahşap ustasına devlet teşekkürü

2. Küçük Sanayi Sitesinde faaliyet yürüten 50 yıldır ahşap ustası olan İlyas Özbay'ı ziyaret eden vali Mustafa Tutulmaz, Özbay'ı ortaya çıkardığı her biri adeta sanat eseri olan ahşap ürünleri için tebrik etti.

GÜNDEM 10.04.2019, 18:29 10.04.2019, 18:29
50 yıllık ahşap ustasına devlet teşekkürü


Vali Mustafa Tutulmaz, mobilya işi ile uğraşan esnafları ziyaret ederek, hayırlı işler diledi.Afyonkarahisar’daki camilerin minberleri, mihrapları, mahfileler onun usta ellerinden çıkıyor. Ahşabı adeta sanat eserine dönüştüren 50 yıllık usta İlyas Özbay’ı ziyaret eden Vali Mustafa Tutulmaz, Özbay’dan mesleği hakkında bilgiler aldı.

TEBRİK ETTİ
Asırlık usta İlyas Özbay’ın ortaya çıkardığı eserlerini inceleyen Vali Mustafa Tutulmaz, Özbay’dan ahşap eserlerin yapım aşamalarını dinledi. Kullanılan makine ve ekipmanları da inceleyen Vali Tutulmaz, ahşap ustası İlyas Özbay’ı ortaya çıkardığı her biri adeta sanat eseri olan ahşap ürünleri için tebrik etti.Özbay tarafından üretilen özel masa da Vali Tutulmaz’a ve davetlilere ikramda bulunuldu. 
RESMİNİN YER ALDIĞI TABLO HEDİYE EDİLDİ
Ahşabı detaylı işçilikle süsleyen İlyas Özbay’da nazik ziyareti için Vali Mustafa Tutulmaz’a teşekkür ederek, Vali Tutulmaz’a 3 boyutlu resminin yer aldığı bir tablo hediye etti.
HAYIRLI İŞLER DİLEDİ
2. Küçük Sanayi sitesinde mobilya işi ile uğraşan diğer esnafları da ziyaret eden ve çalışmaları hakkında bilgiler alan Vali Mustafa Tutulmaz, esnafa hayırlı işler dileyerek kazançlarının bereketli olması temennisinde bulundu.

Yorumlar (0)
11°
orta şiddetli yağmur
Namaz Vakti 01 Haziran 2020
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P