DP Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile merhum Başbakan Adnan Menderes'in fotoğraflarına yan yan yer vererek darbe ve idam tehdidi içeren “Makus kaderden kaçış yok” başlıklı yazı kaleme alan Ragıp Zarakolu hakkında konuşarak, “Ülkemizin ve milletimizin kadersizliği Rağıp Zarakolu zihniyeti ve Akp zihniyeti arasına sıkışmış olmasıdır” dedi

Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan Uysal, şunları söyledi:

MÜFRİT BİR DAMAR VAR

Türkiye’de ‘bütün kötülüklerin anası Demokrat Parti ve Adnan Menderes’tir’ zihniyetinde olan müfrit bir damar var. Zaman zaman densizliklerini şehit Başbakanımız Menderes üzerinden çirkin emsaller ve imalar yaparak sürdürüyorlar. Zaman zaman Akp’yi eleştireceğiz derken Demokrat Parti ve Şehit Başbakanımız Menderes üzerinden yanlış düşünce ve imalarla savruluyorlar.

HİÇBİR İLLİYET BAĞIMIZ YOK

Tek cümle ile milletimiz gönüllerde hükmünü Anadolu’nun dağına taşına hizmetler saçan Menderes’in sevdasını yaşatarak vermiştir, vermeye de devam edecektir. İşine geldi mi ‘Demokrat Parti ve Menderes’ diyen, işine gelmedi mi ‘bizden önce ne yapıldı’ diyen çarpık Akp zihniyeti ile geleneğimizin hiçbir illiyet bağı yoktur. Ülkemizin ve milletimizin kadersizliği Rağıp Zarakolu zihniyeti ve Akp zihniyeti arasına sıkışmış olmasıdır.